Ubisoft

Ubisoft (bir kere Ubisoft olarak da adlandırılan 2003 yılına kadar Ubi Soft Entertainment Software), Fransa’nın merkezi Rennes’de bulunan çok uluslu bir bilgisayar oyun dağıtıcısıdır.

Ubisoft Entertainment SA

Assassin’s Creed, Far Cry, Just Dance, Pers Prensi, Rayman, Tom Clancy’nin Hayalet Artırması, Tom Clancy’nin Rainbow Altı, Tom Clancy’nin Splinter Cell ve Watch Dogs gibi bir dizi beğenilen bilgisayar oyun kuruluşları için saptırmalar yaratmasıyla ünlüdür.

Ubisoft Geçmişi

Mart 1986’da, Guillemot ailesinin beş kardeşi, Britanya yerelinin Morbihan şubesi Fransa’da bulunan küçük bir kasaba olan Caritoir’da bilgisayar oyunu distribütörü Ubisoft’u kurdu.  Yves Guillemot kısa süre sonra Fransa’daki yön değiştirmelerini yaymak için Electronic Arts, Sierra On-Line ve MicroProse’ı yönetti. On yıl geçmeden önce Ubisoft, Birleşik Devletler, Birleşik Krallık ve Almanya da dahil olmak üzere farklı pazarlara açılmaya başladı.

Bilgisayar oyun dolaşımına ve indirimli pazarlara girdiler ve 1993’te Fransa’daki en büyük bilgisayar toptancısı oldular.  1990’ların ortalarında, Ubisoft, 1994 yılında Montreuil’de bir stüdyosunun 1994’te açılmasına yol açan kendi bünyesindeki eğlence geliştirme programını başlattı.

Organizasyon, Rennes’deki merkez istasyonunu listeye almaya devam ederken, daha sonra kendi idari ve ticari merkez bürolarına dönüştü. Ubisoft 1996’da açık pazar organizasyonunda işlem gördü ve Annecy (1996), Şanghay (1996), Montreal (1997) ve Milano (1998) alanlarını açarak dünyadaki genişlemesini sürdürdü.

1990’ların sonunda ve 2000’lerin ortalarında, Ubisoft, Ustream’u, Myst’in Ötesinde Yaşıyor, The Matrix Online’ı ve EverQuest’in Avrupa ve Çin operasyonunu destekleyerek web tabanlı dönüşümlere kendini gönderdi. Distribütör bir online bölüm oluşturdu. Şubat 2004’te Ubisoft, Uru’nun çevrimiçi bölümünü yok etti ve The Matrix Online’daki dağıtım pazarlığından geri çekildi.

Örgüt, Frag Dolls olarak bilinen kadın eğlence tasarımcıları / analizcileri grupları için kaydedildi.

Mart 2001’de Gores Technology Group, Learning Company’nin heyecan bölümünü (başlangıçta Brøderbund, Mattel, Mindscape ve Strategic Simulations, Inc tarafından dağıtılan eğlenceleri içeren) sattı. Anlaşma, Myst ve Prince of Persia serisinin bilimsel mülklere haklarını dahil etti. Temmuz 2006’da Ubisoft, Atari’den Sürücü kuruluşunu, kuruluş, yenilik hakları ve genel olarak kaynaklar için gerçek parayla 19 milyon € toplam satın aldı. Temmuz 2008’de Ubisoft, Gümüş ekran, TV ve tanıtım için görsel etkilerin oluşumunda ustalığı için seçkin, Piedmont merkezli bir stüdyo olan Hybride Technologies’i elde etti. Kasım 2008’de Ubisoft, Massive Entertainment’i Activision’dan satın aldı.  Ocak 2013’te Ubisoft, THQ’dan South Park: The Stick of Truth’ü 3.265 milyon dolara satın aldı.

Aralık 2004’de, Electronic Arts oyun mühendisi şirkette% 19.9 pay elde etti; Ubisoft’un bir faaliyeti EA’nın “tehditkar” olduğu şeklinde yorumladı.

Ubisoft, Quebec operasyonlarına yedi yıldan fazla süreyle 373 milyon dolar kazandırmak için 2013 yılında planlar sundu ve bu da bölgede 500 ek meslek yaratacaktı. Distribütör, hareket yakalama yeniliklerinin geliştirilmesine kaynak yerleştiriyor ve web tabanlı yönlendirme faaliyetlerini ve çerçevesini Montreal’de birleştiriyor. Kritik girişim yedi yıllık bir sürede Quebec’de 500 meslek üretmek istiyor. Kuruluş 2020’ye kadar Montreal ve Quebec’teki stüdyolarında 3,500’den fazla çalışandan yararlanacak.

Mart 2015’te kuruluş, Newcastle upon Tyne’de bir Tüketici İlişkileri Merkezi kurdu. İçinde alıcı grupları ve grup yöneticileri dahil edilmesi önerildi. CRC’deki Alıcı Desteği ve Topluluk Yönetimi grupları haftanın yedi günü hizmet vermektedir.

Ekim 2015’te, Fransız geniş iletişim organizasyonu Vivendi, Ubisoft’ta% 6’lık bir hisse satın aldı.  Şubat 2016’da Ubisoft’un Yves Guillemot ve kardeşi, Vivendi’nin düş kırıklığına uğramasını önlemeye yardımcı olmak için daha fazla Kanada finansal uzmanı istedi. Ayın başında, Vivendi’nin yönetmeni Vincent Bolloré tarafından Gameloft’a 500 milyon € değerinde tehditkar bir teklif sunuldu,

Ubisoft’daki hisseleri% 15’e getirdi. Aralık 2016’dan itibaren Vivendi, Ubisoft’daki% 25.15’lik kontrol hissesine sahip oldu.

Oyunlar 

Ubisoft çeşitlemelerinin listesi

Ubisoft Gamescom’da yavaşlıyor

Ubisoft, kendi özel eğlencelerini dağıtmaktan başka, bazı hayati stüdyolar tarafından oluşturulan kutlu işyerlerini belirli aşamalarda dağıtmaktadır.

Uplay, Ubisoft tarafından hazırlanan PC için bilgisayarlı bir nakliye, gelişmiş hak yönetimi, çok oyunculu ve kavşaklardan fayda sağlamaktadır.

Gelir €1.256 Milyar (2012)
İşletme gelir €87.9 Milyar (2012)
Net gelir €3.9 Milyar (2012)

 

Ubisoft Kulübü

Ubisoft Club ödül programıdır. Bireyler belirli telafi ederek telafi ederler.

Ubisoft” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.