Trion words -Games company

TRİON WORDS OYUN ŞİRKETİ

Trion Worlds şirketi ne zaman kuruldu ? Trion worlds şirketi nerede kuruldu ? Trion words network ınc ? Trion worlds , Inc. (eskiden Trion World Network, Inc.), özellikle MMORPG ve MMORTS türlerinden olmak üzere başlıca MMO’lara odaklanan bir Amerikan video oyunu geliştiricisi ve yayıncısıdır. Şirket, daha önce NCSoft  için çalışmış olan ve 2009 yılında Electronic Arts’a katılmak için ayrılan Lars Buttler ve Jon Van Caneghem tarafından 2006 yılında kuruldu.

Bu oyun Şirketi, daha önce büyük Amerikan video oyunu yayıncısı olarak bilinen  EA’da Global Online için Başkan Yardımcısı ve daha önce Güney Koreli online video oyunu şirketi NCSoft‘ta Yönetici Yapımcı olarak görev yapan Jon Van Canegham olarak görev yapan Lars Buttler tarafından 2006 yılında Trion World Network, Inc olarak kuruldu. Trion words  ikisi de, “oyunların yaratılmasında, oynandığında ve dağıtılmasında temel olarak devrim yaratan bir interaktif eğlenceyi üretebilecek” bir şirketin kurulmasını takip etmek için kendi işlerini bıraktılar.

Oyun Şirketi kurulduktan  sonra, hem Trion hem de “dış ortakların” oyun sunacağını iddia ettiği bir sunucu teknolojisi olan Trion Platformu‘nda gelişmeye başladı ve daha az ağır istemci tabanlı olduğu ve büyük ölçekli savaşlar gerçekleştirebileceği iddia ediliyor.

Trion ayrıca, ilk MMORPG’lerinde erken gelişimine başladı, ardından Telara’nın Kahramanları, daha sonra Mart 2011’de Rift olarak piyasaya sürülecek olan Telara’nın Planları olarak yeniden adlandırılacak olan Telara’nın kahramanları olarak adlandırıldı.

Yıl olarak yine 2011’de, Telara’nın Kahramanları’nın yeniden adlandırılmasına ek olarak: Telara Uçakları, Trion World Network, Inc., Trion Worlds, Inc olarak yeniden adlandırıldı.

Endüstri video oyun endüstrisi 10 Ocak 2006; 12 yıl önce Kurucular Lars Buttler Jon Van Caneghem Genel Merkez Redwood City, California, ABD

Oyun Şirketleri