GUİLD WARS OYNA-KAYIT OL

Guild wars online tyria dünyası, krallık inançlarından bir bölgeye dağılmış bulunan küçük kültlere kadar çeşitli felsefe ve dinleri uygulayan birçok farklı ırk ve kültürle doludur. Karşılaşılan ırkların inançları (Centaur, Dredge, Grawl ve Tengu inançları gibi) oyuncular tarafından bilinmemektedir.

Ve şöyleki ancak çoğu kişinin kendi inançlarına sahip olduğu düşünülmektedir. Her ikisi de tanrılar olarak adlandırılan ve doğada bulunan varlıkların ibadeti çoğunlukla insanlarda ve Unutulmuş olarak görülse de, onlara ibadet eden diğer ırklarda da bireyler ve gruplar vardır.

Tyria Tanrılarının derviş biçimleri: Dwayna, Melandru, Lyssa, Balthazar ve Grenth 

Tyria Tanrılar &İnsan Tanrılar

Guild wars Eski Tanrılar ve Gerçek Tanrılar olarak da bilinen İnsan Tanrıları, Tyria’da en çok rağbet gören tanrılardır. Onlar, ileri ırkların dinde, Tyria dünyasını yaratan, ırklara büyü veren ve Tanrıların iyiliğine bahşedilen varlıklardır. Bu tanrılar, Savaş ve Ateş Tanrısı Balthazar’dır; Dwayna, Yaşam ve Havanın Tanrıçası (aynı zamanda Gerçek Tanrıların lideri); Grenth, Ölüm ve Buz Tanrısı; Lyssa, Güzellik ve Yanılsamaların İkiz Tanrıçası; Melandru, Doğa ve Dünya Tanrıçası; ve Korma, Hakikat ve Bilgi Tanrıçası ile yer değiştiren Abaddon.

Görünmeyen inanç

Guild wars Kryta topraklarında eşsiz bir inanç yatıyor. Ülkeyi Charr istilasından koruyan Beyaz Manto olarak bilinen bir örgüt, toprağı yönetmeye başladı ve yeni tanrılarının onlara güç veren vaazlarını verdi. İnanç, bir ölüm tarafından, ölümün eşiğinde iken yeni tanrıları olacak olan varlıklara rastlayan ve onların kurtardığı Saul D’Alessio adıyla kurulmuştur. İhtiyacı zamanında Kryta’ya döndüğünde, inancı ulusun ve onun kurduğu grubun kurtuluşuna yol açtı.

Görmez Olanlar olarak bilinen tanrıları (en sadık tapanları dışında hiç bir zaman kendilerini ifşa etmedikleri için) Beyaz Manto’yu, yıllardır Flameseeker Kehanetlerinin gerçekleşmesiyle sona erene kadar fark edilmeyen bir kavrayışla yönetmişlerdir. Hem Görünmeyen Olanlar hem de Beyaz Manto hayatta kalsa da, onların kuralı artık değil.Mmorpg online

Guild warsta Charr aslında, altı tanrıya karşı savaşmaya çalışan bir yanıltıcı veya “Tanrı-Nefret” yarışıydı. Gerçek Tanrılar’ın yardımını kullanan insanlar tarafından dövüldüklerinde, Char kendi tanrılarını aradı. Searing’den iki yüz yıl önce, Alev Lejyonunun Yanmış Savaş Bandı volkan Hranmer’daki Char için ateş tanrıları buldu.

Mmorpg online bu tanrılar aracılığıyla Şaman kastı Charr’ın üzerine yapıldı ve yönetildi. Ancak, Flameseeker Kehanetleri’nin olaylarından sonra, Charr’ın tanrılarının titans olduğu keşfedildi ve insan maceracıları tarafından öldürüldü. Bu, Şaman kastına karşı bir isyanın başlamasını sağladı.

Kontrol için çaresiz olan Şaman kastı, hem insan hem de Fierce Warband tarafından kısa bir süre önce öldürülen yeni ateşli tanrılar buldu. Bundan sonra, Charr herhangi bir tanrıya asla ibadet etmeyecek ve bir kez daha yanlış bir ırk haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.