Hızlı erişim

World of Warcraft

0
Toplam puanı ayarla

-World of Warcraft-

World of Warcraft (WoW), Blizzard Entertainment tarafından 2004 yılında piyasaya sürülen çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPG). Warcraft fantasy evreninde dördüncü oyun çıktı.  World of Warcraft, Blizzard’ın önceki Warcraft sürümü olan Warcraft III: The Frozen Throne  adlı oyunun sonuçlanmasından yaklaşık dört yıl sonra Azeroth’un Warcraft dünyasında gerçekleşir. Blizzard Entertainment, 2 Eylül 2001’de World of Warcraft’ı açıkladı.  Oyun Warcraft franchise 10’uncu yıldönümünde 23 Kasım 2004 tarihinde serbest bırakıldı.

Oyunun ilk genişlemesi olan Burning Crusade, 16 Ocak 2007’de serbest bırakıldı.  İkinci genişleme, Lich King’in Gazabı, 13 Kasım 2008’de serbest bırakıldı.  Üçüncü genişleme, Cataclysm, 7 Aralık 2010’da yayınlandı. Dördüncü genişleme, Pandaria’nın Mistleri, 25 Eylül 2012’de serbest bırakıldı.  Beşinci genişleme, Draenor’un Savaş Lordu, 13 Kasım 2014’te serbest bırakıldı. Altıncı genişleme, Lejyon, 30 Ağustos 2016’da serbest bırakıldı. 3 Kasım 2017’de ilan edilen yedinci genişleme, Azeroth Savaşı.

World of Warcraft İstatiksleri

Ekim 2010’da 12 milyon aboneliğe ve Blizzard’ın Ekim 2015’teki 5.5 milyon abonelik nihai raporuna sahip olan World of Warcraft, dünyanın en çok abone olan MMORPG’sidir.  ve Guinness Dünya Rekorunu elinde bulunduruyor. Aboneler tarafından en popüler MMORPG, 2014 yılının Ocak ayında, Blizzard oyunun ömrü boyunca 100 milyondan fazla hesap oluşturulduğunu açıkladı.

BlizzCon 2017’de, Blizzard, açılımların herhangi birinden önce oyunu deneyimlemenin bir yolunu sağlayan klasik bir sunucu seçeneği geliştirdiğini açıkladı.

Diğer MMORPG’lerde olduğu gibi, oyuncular üçüncü veya birinci şahıs görüşünde oyun dünyasındaki karakter avatarlarını kontrol ederler, manzarayı keşfederler, çeşitli canavarlarla savaşırlar, görevleri tamamlarlar ve oyuncu olmayan karakterler (NPC’ler) veya diğer oyuncularla etkileşirler. Diğer MMORPG’lere de benzer şekilde, World of Warcraft, oyuncuya bir ön ödemeli Blizzard oyun kartları veya oyun içinde satın alınan bir WoW Jetonu kullanarak bir kredi kartı veya banka kartı kullanarak bir abonelik ücreti ödemesini gerektirir. Aboneliksiz oyuncular, oyuncu karakterinin seviye 20’ye ulaşmasına izin veren, ancak birçok özelliğin kilitlendiği bir deneme hesabı kullanabilir.

World of Warcraft, bir aylık, üç aylık ya da altı aylık bloklar ve perakendecilerden farklı uzunluklarda zaman kartları ya da oyunlardan bir tanesi bir “WoW Token” satın alma hakkını içeren oyuna avantaj veren bir abonelik gerektiriyor. Genişleme yazılımı ve perakendecilerden temin edilebilir. Oyunlararasıisi, World of Warcraft’ın sürümünden bağımsız olarak, şu anda hızlı bir yükseltme için izin veriyoruz. World of Warcraft da sınırsız bir süre için oynamak için ücretsiz bir Starter Edition’da mevcuttur. Başlangıç Sürümü karakterleri, 20. adımında başarılar elde edebilmek ve Starter Edition için hesaplamalar, ticaret yapmaları, postaları kullanma, Müzayede Evi kullanma, herkese açık sohbet kanallarını kullanma, onlardan daha fazla grup ya da yığma yapma gibi diğer kısıtlamalar vardır.

World of Warcraft

Çıkış tarihi: 11/03/04

 

7.6 Toplam puan
Oyunda yaş kısıtlamaları -Warcraft

Şirket, oyun zamanına çeşitli sınırlar getirilmesine izin veren ebeveyn kontrolleri sunmaktadır. Bir günlük limit, haftalık bir limit ayarlamak veya izin verilen bir oyun programı belirlemek mümkündür. Bu ayarları kontrol etmek için, sadece oyuna girmek için kullanılandan farklı kimlik bilgileriyle giriş yapmak gerekir. Oynarken harcanan zaman hakkında istatistik almak da mümkündür. Çocukları kontrol etmenin dışında, yetişkinler bazen kendi başlarına ebeveyn kontrolleri kullanırlar. Şirket, bu türden bir korumayı desteklemektedir, aksi takdirde potansiyel oyuncular veya denetçiler oyunu kalıcı olarak kaldırmayı veya engellemeyi seçebilirler.

Grafik
7.5
Ses
7.5
Kalite
7
Oynama Oranı
8.5
PROS
  • !!!
eksileri
  • !!!
Kullanıcı oyu: İlkini alın!
İlk yorumu yapmaya hazırmısın,düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyacağız.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mmorgonline-Mmorpg Oyun Listesi,MMORG Oyunlar
Yeni Hesap Kaydet
Hoşgeldiniz
Şifreyi yenile