Tüm mmorpg oyunlar,mmorpg nedir

Mmorpg nedir,Mmorpg online oyunlar hangi bölümlerden oluşmaktadır,Mmorg oyunlar nelerdir.

Tüm mmorpg oyunlar,mmorpg nedir ?

Mmorpg nedir?Mmorpg online oyunlar hangi bölümlerden oluşmaktadır?Mmorg  oyunlar nelerdir?

Değerli oyuncularımız mmorpg nedir ? Genelde bilen biliyor.Biz burada yinede tekrar etmede fayda olacagını açıkca bildirmek istedik..Mmorpg bir ingilizce oldugunu  biliyoruz açılıına geliyoruz (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game)

Yani

Çok katılımcılı çevrimiçi rol yapma oyunu anlamını taşımaktadır.
Çok oyunculu internet bağlantısı gerektiren bir oyun formatıdır.Oyun formatının çıkış yılları 1997 yıllarından eskilere dayanmaktadır.Yalnız 1997 yılından itibaren daha yaygın olmaya başlamış internet kafelerin yaygınlaşması ile hızlıca pıyasaya çıkışları oyun kategorilerin çoğalması arka arkayı bulmuştur.

Oyunun formatını çıkaran Richard Garriott’tur.Mmo oyun formatlarından önce nasıl bir oyun yaygındı denildigini duymuş gibi olduk,hemen söyluyoruz ,mmorpg oyun formatından önce graphical muds adı ile anılıyordu.

Mmorg online Oyunlar

MMORPG, oyunu tamamlamak için ana hedefin bulunduğu geleneksel konsol tabanlı rol yapma oyunlarının tersine, oyuncuların ve oyuncular grubunun etkileşimine dayalı acil oyun oynamaya ihtiyaç duyar. Çoğu MMORPG görevini ve aşamalı olarak zorlaşan savaşlar önermektedir, ancak bunların temel amacı oyuncuların karakterlerini deneyim, yetenek ve zenginlik açısından geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

Oyun deneyimini ilerletmek için, MMORPG oyuncuların ittifak kurmalarına, oyun içinde etkileşime girmelerine, oyuncuların kendi avatarlarını özelleştirmelerine ve hatta bazı oyun içeriğini yaratmalarına izin verir. Dahası, zindanlara girmek ve karakterlerini oluşturmak için savaşmak istemeyen oyuncular, oyunun dünyasının özgünlüğüne katkıda bulunmak için köylerde ve şehirlerde dükkan kurarak oyuna katılabilirler.

MMORPG’lerin kendi ekonomileri var, burada oyuncular, savaşta kazandıkları sanal para birimini eşyalar satın almak için kullanabiliyorlar. Bu sanal ekonomi, bazı bölgelerde gerçek dünyaya geçti. Örneğin, MMORPG oyuncuları öğeler ve sanal para birimi için gerçek para birimi alış verişinde bulunmuşlardır. Bazı durumlarda karakterlerini daha hızlı bir şekilde seviyelendirmeye çalışan oyuncular, başka bir kişinin karakterini kullanan oyunculardan olan ve işten çıkarmalar sırasında işverenlerine deneyim puanı kazanmak için çalışan çiftçilere sahipler.

[wpsm_dropcap]Rol oynayan bir oyun, oyuncunun kurgusal bir ortamda bir karakter rolünü üstlendiği bir oyundur.[/wpsm_dropcap]

Birde mmorpg ve mmo oyun formatları arasındaki farklar vardır.Tabikide bunlar aynı şeyler mi diyenleri duyar  gibi oluyoruz ,cevaplandırmakta vazifemiz oluyor.

Bir MMORPG ve MMO arasındaki fark nedir? İlk olarak, MMORPG ve MMO’nun ne anlama geldiğini okuyalım..

Oyun formatları

mmorgonline
mmorgonline

MMORPG Online ortamda oynanıyor mmo gibi ve mmorpg çok oyunculu bir oyun türüdür.

Şimdi bu tür kafa karışııklıgına  yer verelim çözelim. Tüm MMORPG oyun türleri  MMO’lardır, ancak tüm MMO oyun türleriMMORPG değildir. Sanırım oyunun rolünün ne olduğunu açıklayabilirim. Rol oynayan bir oyun, oyuncunun kurgusal bir ortamda bir karakter rolünü üstlendiği bir oyundur. Bu da işleri daha da karışık hale getiriyor. Çünkü, her zaman tüm MMO’larda karakterin rolünü üstlenseniz de, örneğin Audition gibi belirli MMO’lar MMORPG olarak kabul edilmezler edilmiyeceklerdir.

Audition, avatar formunda kendinizi temsil ettiğiniz bir MMO. Danslarda diğer karakterlere karşı yarışırsınız ve en iyi dansçı olmayı hedefliyorsunuz.

Yol boyunca, seviyeyi yükseltmek ve derece kazanmak için deneyim kazanabilirsiniz. Ayrıca, avatarınıza daha fazla kıyafet ve saç stilleri satmak için para kazanıyorsunuz. Ancak, oyun bir kurgu ortamında gerçekleşmediği için, bu bir MMORPG olarak düşünülmez. Gerçek bir yaşam yeri gibi gözüküyor. Şimdi, Gravity tarafından Ragnarok Online ve Blizzard tarafından World of Warcraft gibi oyunlar, MMORPG’lerin harika örnekleridir.

Bu oyunlarda bir karakter yaratır ve canavarlarla savaşırsınız. Bir kılıç ve asolit gibi bazı işler haline gelirsiniz ve daha güçlü hale gelmek ve daha üst sıralarda yer almak için eğitim görüyorsunuz (örnek verecek olursak bir asolyte bir rahibe dönüşüyor, papaz rahibe dönüşüyor). Bir partide diğer insanlarla birlikte çalışıp canavarları öldürmek için savaşabilir veya oyuncu arenasında oyuncu ile birbirlerine karşı savaşabilirsiniz. Bu bir MMORPG olarak düşünülür, çünkü yalnızca kurgusal bir karakter rolünü üstlenmekle kalmaz, aynı zamanda fantezi temelli bir ülkesindesin.

Diger Farklar Mmorpg ve MMO

 

Tüm MMO’larda sohbet odaları veya bazı sohbet sistemi olacak, böylece diğer insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Bir MMO, MMO olarak kabul edilmezse, oyundaki diğer oyuncularla iletişim kurmanın bir yolu olabilir. Bazı oyunlarda bazı tartışmalara neden olacak çünkü bazı oyuncular bunu bir MMO olarak görmüyor olabilirler.Burada ise mmo oyun türlerinden örnekler verelim

Ayrıca, en MMO’ların çoğunu indirmeniz gerekir. Neopets gibi belirli siteler bir MMO olarak değerlendirilmemektedir. MMO’lar genellikle bir çevrimiçi topluluk olacak Neopets’e kıyasla büyük bir oyundur. MMO’lara daha çok tür olsa da sadece RPG’ler var. Diğer türler simülasyon (Sims Online), gerçek zamanlı strateji (Starcraft veya Warcraft), bulmaca (Puzzle Pirates) ve çok daha fazlasını içerir. MMORG’lerin düzeni de farklılaşıyor.

Bazı MMORPG’ler gerçekleştiği fantezi arazisinde oynamaya başladınız. Diğerleri, Grand Chase gibi, bir dünya haritasında oynamaya başlamanızı ve birlikte zindan taramaları yapmak için 4 oyuncu ile bir odaya girmenizi sağlar. Grand Chase gibi oyunlar, bir MMORPG veya MMO olup olmadığını anlamak çok zor. Kendinize sorun, bu oyun gerçek bir hayat ortamında gerçekleşiyor mu yoksa bir fantezi arazisinde yer alıyor mu? Bir fantezi arazisinde yer alıyorsa, genellikle bir MMORPG’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.