Street fighter

Çocukluğumuzun dinamik gündemde kalan oyunlarından bir tanesi Street Fighter oyunudur.Genelde SF veya St (Suto) olarak taahhüt edilen Road Fighter, Capcom tarafından savaşan bir bilgisayar oyun kuruluşudur.

Düzenlemedeki ikinci saptırma, bire bir savaş türü geleneklerin önemli bir bölümünü oluşturmakla alakalı.

Eğlence dünyasının çeşitli ülkelerinde oynanabilir karakterler, her biri dikkat çekici bir dövüş stili ile başlar.

Capcom’un dünya çapında kritik başarısına sahip ikinci en iyi tesistir.  Düzenlemedeki birincil eğlence, 1987’de taburcu edildi.

Video oyunları

  • Road Fighter (1987) 
  • İlk madde: Street Fighter (bilgisayar oyunu)
  • Ryu ve Sokak Dövücüsündeki Retsu Karşı

Takashi Nishiyama ve Hiroshi Matsumoto’nun tasvir ettiği Road Fighter 1987‘de oyun salonlarında tanıtımını yaptı. [3] [4] Bu eğlencede, oyuncu genel bir mücadele tekniği yarışmasında iddia eden beş ülke ve 10 düşmanı geçerek askeri zanaatkâr Ryu’yu kontrol altına alıyor. Bir an oyuncu, Ryu’nun Amerikalı düşmanı Ken’in her anına katılabilir ve onun kontrolünü eline alabilir.

Oyuncu her biri hız ve kalitede değişen üç çeşit yumruk ve tekme saldırısı ve üç benzersiz saldırı gerçekleştirebilir: Hadouken, Shoryuken ve Tatsumaki Senpukyaku. Bunlar, kontroller ile nadir bulunan yakalama karışımlarını yürütmek suretiyle gerçekleştirilir.

Road Fighter, PC’ye benzer şekilde zamanın pek çok tanınmış ev PC çerçevesine taşındı. 1988’de, NEC Caddesi TurboGrafx-CD güvencesinden Fighting Street adı altında taburcu edildi. [6] Street Fighter ek olarak daha sonra Capcom Classics Collection’a dahil edildi: PlayStation Portable ve Capcom Classics Koleksiyonu için Remixlendi. 2 PlayStation 2 ve Xbox için.

Street_Fighter_Logo
Street_Fighter_Logo

Yol savaşçısı II düzenlemesi (1991) 

Street Fighter II

Cleverness, Street Fighter II’de Flash Kick’ı kullanarak Ken’i attı.

Road Fighter II: Dünya Savaşçısı 1991’de taburcu edildi ve ilk Sokak Savaşçısının başlıca orijinal bölümü oldu. Bu deşarj, 1989 yılının eğlenceyi Final Fight’ı yenmesi ve İnsan Öldürme Makinesini Street Fighter’ın devamı olarak atamasının ardından başarısız bir çaba gösterdi. Capcom’un CP Sistem ekipmanı için en dakikalık çarşı rekreasyonlarından biriydi ve aynı şekilde Final Fight and Forgotten World’lerden sorumlu olan Akira Nishitani ve Akira Yasuda tarafından bestelenmiştir.

Road Fighter II, oyunculara çeşitli hamlelerle oynanan çeşitli oyunculardan bir karar vermesi için bir bir mücadele dalaşıdır. Çeşitli erişilebilir karakterlerin kararı, daha fazla kayan maçları dikkate alır.

Bu eğlencede, her oyuncu karakteri olağanüstü bir savaş tarzına sahipti; kabaca en az 30 hamle, sonradan yeni yakalama hareketleri ve atışlar ve buna ek olarak her karakter için birkaç benzersiz saldırı da vardı.

Tek oyunculu modda, oyuncu tarafından seçilemeyen CPU kontrollü karakterlerden oluşan son dört yönetici rakibine meydan okumadan önce oyuncunun seçtiği karakter yedi diğer birincil karaktere karşı ard aralıklarla boşaltılır. İlk oyuncudaki gibi, bir an oyuncu, tek oyunculu modda herzaman katılabilir ve odaklı maçlarda diğer oyuncuya karşı çıkabilirdi.

Street Fighter II’nin ilk Japon biçimi, gerçek boksör Mike Tyson’ın fiziksel özelliklerini ve benzerliğini paylaşan bir Afrikalı-Amerikalı boksör süpervizörü karakteri sundu.

Capcom, Tyson’dan gelen bir benzerlik taciz iddialarından stratejik bir mesafe tutmak için nihai hedefi göz önünde bulundurarak oyunun evrensel uyarlamaları için yönetici karakterlerden üçünün adını çevirdi. [10] Vega olarak adlandırılan son süpervizör, M. Buffalo ismi verildi; Japon uyarlamasında Balrog adlı İspanyol savaşçısı kullanarak pençe, Vega olarak değiştirildi ve boksör Balrog’a doğru ilerledi.

Road Fighter II, Street Fighter‘ı etkileşimli bir medya franchise’a doğru hareket ettirerek, her yerde öncülünü gizledi. [11] Eğlence gelişi oyun beklenmedik şekilde etkilenen ve büyük bir harikası başlangıcı oldu. 1993 yılına gelindiğinde,

Street Fighter II’nin teklifleri 1,5 milyar doları aştı (2017’de 2.64 milyar dolara orantılı).

1995 yılına gelindiğinde, Street Fighter II ve Street Fighter II: Champion Edition arcade makineleri, brüt gelirde 2.312 milyar dolar (9.25 milyar dolar) aştı  (2017’de 4.07 milyar dolara kıyasla).

Dahası, bilgisayar oyunu, Super Nintendo Eğlence Sistemi ve Sega Genesis platformları için 14 milyondan fazla satılan limanlara güvence verdi.

Birincil makam arara yenilendi

Road Fighter EX düzenleme (1996)

İlk madde: Street Fighter EX

Ryu Sokak Dövüşçüsü EX2’de Darun’a karşı savaşıyor

Capcom, 1996 yılında, önceki Street Fighter II organizatörü Akira Nishitani tarafından kurulan bir organizasyon olan Arika ile Street Fighter EX adlı 3 boyutlu bir eğlence salonu sağladı. PlayStation tabanlı ZN-1 ekipmanı için yaratılmıştır.

EX, Arika tarafından yapılmış ve hak iddia edilen benzersiz karakterlerle inşa edilmiş Street Fighter’a katıldı. 1997’de Street Fighter EX Plus adında güncellenmiş bir varyant takip etti ve karakter programı genişletildi.

Ekstralar ve karakterlerle Street Fighter EX Plus Alpha ile yapılan ev sunumu, o yılın ortasında PlayStation’a taburcu edildi.

Street_Fighter
Street_Fighter

1998’de ZN-2 ekipmanı için üretilen Street Fighter EX2 başlıklı bir taburculuk taburcu edildi. Özel taraklar yeniden başlatıldı ve karakter programı oldukça geliştirildi. 1999’da, EX2 de aynı şekilde güncellenmiş bir uyarlamaya, Street Fighter EX2 Plus’a sahip. 1999 yılında PlayStation için EX2 Plus portu boşaltıldı.

Düzenlemedeki üçüncü eğlence, Street Fighter EX3, 2000 yılında PlayStation 2 için bir sevkiyat unvanına taburcu edildi.

Bu saptırma, tek kişilik bir oyuncunun üç rakibe kadar her zamana kadar savaşmasına izin veren bir etiket grubu çerçevesi ve başka bir Modu, oyunculara yeni karakteri Ace’ye sunmalarına izin vererek, deneyim kazanarak onları satın almadan sonra nadir ve süper bir hareket seçimi yapıyor.

Gösteri, geçmiş eğlenceden birçok karakter içeriyordu.

Arika tarafından talep edilen kişilerin düzenlemeden aldığı karakterlerin bir kısmı daha sonra organizasyonun yarattığı farklı eğlencelerde yer aldı.

Namco dağınık arcade eğlence Fighting Layer Allen Snider ve Blair Dame ilk EX, Skullomania PlayStation saptırma Fighter Maker dönecekti vurguladı.

Capcom Crossover düzenlemesi (1996)

Marvel’e karşı Capcom (düzenleme), SNK’ya karşı Capcom , Tatsunoko’ya karşı Capcom, Street Fighter X Tekken ve Tekken X Street Fighter

Capcom, aynı şekilde, farklı organizasyonlardaki yetkili karakterler ve kendi mülkleri ile eğlence mücadeleleri yaptı. 1994’te Capcom, Marvel yetkili mücadele eğlencesi olan X-Men: Atom’un Süper Turbo’daki Akuma’yı örtülü bir karakter olarak kullandı. 1995’te Night Warriors’tan Anita’yı vurgulayan Marvel Super Heroes’un izini sürüyordu.

Capcom, 1996 yılında X-Men karakterleri ve Street Fighter Alpha diversiyonları arasında, on iki iki etiket grubuna dayanan çerçeve dahil olmak üzere üçüncü kez, Marvel tarafından yetkilendirilmiş yetkili bir eğlence olan “X-Men for Road Fighter” ı tahliye edecektir.

1997’de Marvel Süper Kahramanlar karşı Yol Savaşçısı tarafından takip edildi, bu liste Marvel Süper Kahramanlardan karakterleri birleştirmek üzere genişletildi;

1998’de Capcom’a karşı Marvel’e kıyasla Street Fighter karakterlerini ve diğer Capcom karakterlerinden gelen karakterleri vurguladı; Ve Dreamcast tabanlı NAOMI ekipmanından teslim edilen 2000’de Capcom 2‘ye karşı Marvel.

Capcom ayrıca, rakip savaşan saptırma mühendisiyle SNK Playmore‘la karşılaştırılabilir hibrid mücadele eğlencelerinin bir ilerleme kaydetti.

Capcom tarafından yaratılan rekreasyonlarda, Capcom‘u SNK’ya karşı 2000’de görüyoruz ve karakterler temelde Street Fighter ve King of Fighters düzenlemesinden ön plana çıkıyor.

Capcom SNK Pro’ya karşı küçük çaplı elden geçirme ve SNK 2’ye karşı Capcom başlıklı devam devamı vardı. Her üçü de NAOMI ekipmanı için yaratıldı.

Bu melezin SNK tarafından yaratılan savaş rekreasyonları, Dimps’in oluşturduğu, Capcom’a karşı çok yönlü mücadele eğlencesi olan Capcom’a 1999’da Neo Geo Cep Renkleri İçin Binyılın Eşleşmesi ve Capcom’a Karşı SNK: 2003’te Neo Geo için SVC Kaosunu içeriyor.

2003 ve 2008 yılları arasında, Capcom’un mücadele eden Versus düzenlemesinde yeni deşarjlar görülmedi ancak Capcom ve Namco, 2005 yılında sadece Japonya’da PlayStation 2 için hibrit stratejik taklit Namco × Capcom oyununu yarattı. Ryu ve Ken aynı şekilde oynanabilir karakterler arasında 2012’nin Project X Zone, farklı Sega, Namco-Bandai ve Capcom kuruluşlarındaki karakterleri çizer stratejik bir rol oynuyor.

Tatsunoko karşısında Capcom: Heroes’un Cross Generation, 11 Aralık 2008’de taburcu edildi.

Street Fighter karakterleri

Ryu, Chun-Li ve Alex ve ayrıca Gatchaman ve Casshern’in Kartalı Ken gibi karakterler de dahil olmak üzere Tatsunoko Production ve Capcom özelliklerinin karakterlerini vurguladı.

Tatsunoko’nun yanında Neo-Human Casshern. İlk başta Japonya’da tahliye edilen eğlence, fan talebinin ışığında 26 Ocak 2010’da Dünya Kupası’na karşı Tatsunoko: Capcom: Ultimate All-Stars adlı yenilendi.

Şaşkınlık karşı Capcom 3: İki Dünya Kaderi, 15 Şubat 2011 tarihinde taburcu edildi ve Akuma, Chun-Li, Crimson Viper ve Ryu’yu içine aldı. Eğlence tamamen yeni görseller ve ses, üç-üç oyun içerir.

Kart oyunları

Sabertooth Oyunları, 2006 yılında, Evrensel Savaş Sistemi (UFS) saptırma seti olan Soulcalibur III için bir setin yanı sıra bir Street Fighter seti tahliye etti.

Bu, Penny Arcade için bir savaş kutusu olan oyun organizasyonunun UFS için ilk tahliyesi değildi. Daha sonra dahil lisanslar SNK’nın Dövüşçüler Kralı ve Samurai Shodown düzenlemesine dayanıyordu.

Street Fighter’ın ana seti Chun-Li, Dhalsim, Ken, Ryu, Sagat ve Zangief için kartları vurguladı. Daha sonraki bir gelişme olan Street Fighter: World Warriors, diğer Street Fighter II arcade düzenlemesinden kalan karakterleri birleştirdi: Blanka, Balrog, E. Honda, Guile, M. Buffalo ve Vega. Başka bir set olan Sokak Dövüşçüsü: Sonraki Seviye, Akuma, Fei Long, Dudley ve Cammy’nin karakterleri de dahil olmak üzere SNK akıntısına paralel olarak boşaltıldı.

Sokak Dövüşçüsü: Karanlık Yol, 2007 yılında, Adon, Charlie, Rose, Sakura, T.Hawk ve Oniki ile birlikte Chun-Li ve Evil Ryu’nun bir başka sunumu da dahil olmak üzere Soul Arena’da olduğu gibi Soulcalibur III seti ile birlikte taburcu edildi. 2007’de ek olarak taburcu edilen bir diğer set olan

Street Fighter: Extreme Rivals, Cody, Dee Jay, Ibuki, R. Mika ve Ken’ın başka bir varyantını vurguluyor.

Aynı yıl, Sabertooth Oyunları, Ryu ve Akuma arasında kavga de dahil olmak üzere seçkin bir dövüş paketi attı; Bu iki 60 kartlık güverte, UFS ile tamamen iyi durumda ve 36 istisnai kart içeriyor.

Şimdi askıya alınan Epic Battles’ın (Score Entertainment tarafından tahliye edilen) başka bir kart alışverişinde Street Fighter karakterleri ve diğer savaş organizasyonlarının karakterleri vurgulanmaktadır, örneğin Mortal Kombat

Street fighter” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.