Silkroad Online

Silkroad Online

Joymax sitesinin çıkardığı bu müthiş oyun Silkroad Online oyunu oynamış ve bu deneyim bu güzellikleri yaşamış bir oyuncuya ne kadar anlatsak o kadar çok bu seruvenı okur ve dinler aynı zamanda k, ikisine yakın bir serüven mmorpg oyunlardan olan Silkroad online’ye bir göz gezdirelim


Silkroad ne zaman çıktı | Mmorgonline

İlk piyasaya çıkış tarihi kimsenin bu kadarını beklemediği bu güzelim oyunun tarihi bir ekim 2005 yıllarıydı

Silkroad Online, ünlü İpek Yolu boyunca Çin tarihine dayanan Joymax’tan tarihi fantezi bir MMORPG. oyunudur. Silkroad Online, fantastik unsurlar katarken yedinci. yüzyıl İpek Yolu ticareti yaparak oyuncuların kendi karakterleri ni yaratmalarına, maceraları tamamlamalarına, canavarlarla savaşmalarına, üst seviyeye çıkmalarına, evcil hayvanlar elde etmelerine, eşyalar oluşturmalarına, PvP’ye katılmalarına ve daha fazlasına izin veriyor.

 Hemen oyunu indir

[wpsm_stickypanel][contents h2][/wpsm_stickypanel] Silkroad ÖZELLİKLER

İş Sistemi | Seviye 20’de şerefli Hunter işi veya aldatıcı ama kârlı Hırsız arasında seçim yapabilirsiniz.

Benzersiz Beceriler ve Aksiyon Savaşı Sistemi | Silkroad Online’ın eşsiz becerilerini kullan ve eylem tabanlı savaşlarda bulun.

Sanat ve Evcil Hayvanlar | Kendi öğelerinizi oluşturun ve görevleri yerine getirmek veya sizinle birlikte savaşmak için evcil hayvanlar edinin.

PvP Modları | Ücretsiz PvP, Battle Arenas, guild Fortress Wars vb. Forumlarına katılın.

Bu oyunun türkçe karşılığı ipek yolu oldugu için öncelikle ipek yolu nedir ondan biraz bahsedelim daha sonra oyunun doğasına  geçelim.

İpek yolu Hakkında

 (İpek yolu nedir)

İpek yolu hakkında bahsedelim kısaca,İpek yolu nedir ,silkroad online türkçe karşılığı ipek yolu’dur.İpek sanayisi endstrisi çok eski çağlardan beri birçok milletin hayatında çok önemli bir yer yakalamış Uzak Doğu’dan gelen ipek ve baharat Bat hayatı  için uluslar arası ilişkilerde önemli bir rol oynamıştır İpek ayrıca Doğu kültürünün Batı tarafından tanınmasını da sağlamıştır.
Bu manada Doğunun ipeği ile baharatının kervanlarla batıya taşınması ve Çin’den Avrupa’ya ulaşan ticaret yolların kurulmasında oluşturmuştur.

Orta Çağda  yani o zamanların zorlu yollarında hüküm süren ticaret kervanları şimdiki Çin’in Xian kentinden hareket ediyor ve  Özbekistan’ın Kaşgar  kentine geliyorlar, burada ikiye ayrılan tozlu toprak sıcak çöl yollarının ilkini izleyerek afganistan ovalarından çıkarak  Hazar denizine diğeri ile de karakurum Dağlarını aşarak İran üzerinden Anadolu’ya  bu topraklara ulaşırlardı.Anadolu’dan deniz yolu ile veya Trakya üzerinden karayolu ile Avrupa’ya gider,burada bir müddet yaşarlardı.
Doğudan batıya doğru gelişen amansız ve efsanevi  bu ticari harekette daha önceki çağlardan beri kullanılmakta olan bir yol şebekesinden yararlanılmıştır.

Silkroad Online
Silkroad Online

Çok yoğun bir şekilde ipek porselen kağıt baharat ve değerli taşların,elementlerin taşınmasının yanında kıtalar arasındaki kültür,davranış biçimi gibi bu tür  alışverişine de imkan sağlayan bu yüzlerce mil uzunluğundaki kervan yolları  evvel zaman içinde (Silkroad) ipekyolu olarak adlandırılmıştır.

İpek Yolu Asya’yı Avrupa’ya bağlayan nadiir şekilde görülmüş  bir ticaret yolu olmasının en önemli şekli yani bunun ötesinde 2000 yıldan beri bölgede yaşayan kültürlerin,insan yaşantısının dinlerin ırkların da izlerini bu yükü taşımakta ve olağanüstü bir tarihi ve kültürel bir  güzellik sunmaktadır.

Orta Asya Türk cumhuriyetlerinin bağımsızlıklarını kazanmalarından sonra burada yer alan İpek Yolunun hem bir ticaret yolu hem de tarihi ve kültürel değer olarak yeniden,doğmuş yeniden canlandırılması gündeme gelmiş bu yol boyunca tekrar bina  edilmiş ve artık kullanılmayan yapıların yeni işlevler kazandırılarak korunmaları ve yaşatılmaları için çalışmalar  başlatılmıştır..

Yani burada şöyle kısa anlatım olarak özetleyelim ki silkroad Online bu amaçla kurulmuş oyunda hunter thıef kervan yollarında yaşam ölüm riskindeki ticari yaşam kök salmıştır..

Gözle görülür derece büyüme oldu mmo oyunlarda ve birçok çevrimiçi oyun piyasaya çıktı, ancak başka bir hayat  bulmak kolay olmuyor oyun dünyasında. Gerçek yaşama çok  benzeyen hatta ve hatta aşırı benzeyen, heyecan verici bir çevrimiçi oyun dünyası bulmak geliştirmek  oluşturmak için  gerçekleşmesi olanaksız, çarpıcı, ilginç tasarı ya da düşünce  kadar çoğunlukla ütopik bir toplum da her zaman göz önünde bulundurulması gerekiyor.  Peki ışıkla gölge bir arada var olabilir mi diyoruz cevabını veriyoruz.  Işığın ve gölgenin birlikte var olduğu, çeşitli ve karmaşık toplum daha gerçek bir dünyada birleşir.Silkroad online oyunundaki toplumsal ögeleri bu bina üstüne tasarladık.

Silkroad online Joymax firması tarafından kurulmuş ve geliştirilmiştir.Oyun ilk çıktıgı sıralarda milyonlar sıraya girmiş çok çabuk tutulmuştur.Silkroad online belirli yıllar  yayın hayatından sonra private serverler çıkması ile birlikte daha fazla oyuncuya ulaşmıstır.Bu konuda bilgi için bakınız .

Silkroad online Nasıl kurulur nasıl oynanır

Silkroad online oyunu kurulumu oldukca kolaydır.Silkroad Online’nin orjinal sitesi joymax ‘tan indirilen dosyaların bilgisayarınıza  kurulumu bittikten  sonra çalıştırılarak ek olarak dosya varsa otomatik güncellemeler yapılır .Oyunda salı günleri lag gidermek amaçlı oyuna bakım yapılır,bu yuzden sızde patch yapılır bu oldukça basıttır zaten her hafta bu olay yapılmamakta sadece bakım yapılmaktadır. Başla tuşuna basıldıktan sonra oyunun xtrap dosyaları kurulacaktır. Gelen ekran bilgısayarın zellıgıne gore bıraz beklenıyor denilmekte bundan sonra gelen ekranda ıd pw yazılır sunucu seçilir ve oyuna girilir. Eger oyunda varsa yeni sunucu bu yeni başlayanlar için uygundur.

Silkroad online Oyunun güvenligi

Silkroad online Oyunun güvenligi, İlk çıktıgı yıllarda silkroad online’nin güvenlik kapıları çok açıktaydı ,o yıllarda henüz bot ve loaderler yoktu.Ama hackerlerın bunu keşfetmesi uzun zamanlar almadı bot ve loaderler yoluyla vürusler yaygınlastı Gmlerin banned olayları bu yolları bu hırsızlıkları azaltmadı maalesef .

Bu olaylar emek hırsızlıgının en kolay yollarıydı .sonradan oyunda oluşan karakter satışları bu guvenlık açıklarını yüksek derecede artırdı.

Oyunda yıllardır emek verileen itemler bir anda çöp oluyor yok oluyordu.Ta kii 2010 yılına kadar bu yıllarda güvenlik kodları çıkmış bu hırsızlık olayları bir sevıyede olsa düşmüştür fakat beş altı yıl boyunca çoğu oyuncu bu olaylardan dolayı oyunu bıraktıgı bile olmuştur.Bunu yıllar sonra tedbire döndüren Joymax çok şey kaybetmiştir.Farkına varsa gerek 2010 yılında tedbir almış geç kalsada önlemini almıştır.

Seviye(level)

Silkroad iilk çıktıgı yıllar 70 levele kadardı.her 2 yıla yakın zamanda 80 level açılmıştır.bu daha sonraları  1 yılda birbuçuk yılda bir 10 level artarak 90-100-110-120-125-130 diyerek günümüz yıllarını bulmuştur.

Silkroad Irklar Çin-Europa

ÇİN CHARLARI

Force Skilleri

1-Fire : Bu ateş saçan skil,ateş skili olarak bilinen atack damage yuksekforceye ait bir skill türüdür. ama  size defans saglamaz bu skill.  Ne sağlar diyorsanız sadece atack gücünüzü yükseltır.

2-Cold : Buz skili olarak bilinen defansa yonelık bı skılldır. Canavarı yada playerı yavaslatarak az dmg atmasını saglar ve ekstra olarak sıze defans kazandırır.

3-Lighting : İşe en güzeli,en hızlısı hız konusunda bir numara hıza yonelik bir skilldir. Canavarı yada playeri sersemletmeye başını döndermeye  yarar.

4-Force :  Can skili olarak bilinen , ekstra can kazandıran ve playerları canlandırmada kullanılan resurection skilinin bulundugu skilldir.

GİYSİ TÜRLERİ SİLKROADONLİNE

Armor : EN ağır elbise türü olan bu giyisi ,en cok defans saglayan ve atack powerınıza destek veren kıayfettir. Magicial atagı en dusuk olan kıyafettır ve cok fazla mana harcamanıza neden olur.

Garment : Hafiftir ,defansı en dusuk kıyafettir. Ama magicial atak yuksek tutarsınız ve ayrıca manayı da en aza ındırgeyen kıyafet bu kıyafet turudur.

Protector :Koruma kalkanı gibi , defans ve magicial atagı dengede tutan bır kıyafettır.

SWORD CHARLAR

Silkroad online’de hız gereklidir,güç gereklidir,güçten çok hız isterim diyorsanız sword karakterlerin yapılandırmaları full İNT  FF  olmalıdır.Sword charlar  int oldukları için nukerciler -nuke- olarak kullanılırlar,adlandırılırlar.Vurusları güzeldir ve efektleri göz alıcıdır. ancak defansları o kadar  çokta iyi değildir.İNT çi olmasından dolayıdır ki  magical attack ve defans power i bir okadar da  fazladır. Ancak bu durumda  physical attack ve defans poweri biraz  düşüktür.

Kalkan kullanmasından dolayıdır ki  block (boşa gitme) koyabilme yeteneğine sahiptir. Skill kısmında bicheon ve de force de ise bütün hepsini açmak aralamak  zorundadırlar yani bunu  açarlarsa iyi olur ben sadece alev nuke mi kullanacam ne yapabilirim  diyosanız o ayrı  bir durumdur.Ona kararın en iyisini siz verirsiniz ama genelde hepsini kullanır,es geçmezler force yi açmayabilirlerde. Yani bu  karakterde farm yapılmalıdır (onglarda en iyi farm) çünkü 4 tane skill yeri açığınız için  bundan farmsız sp yetmez yarıda kalır çarınız buda sizi kasılmada çok güç duruma sokacaktır. Üstlerine genelde Garment itemleri giymelisiniz, ancak isterseniz Protectorda giyebilirsiniz . skillerinde yatır, batır skilli vardır bu skill 19 lvlde yatır yine 19 seviyede batır skilli  açılır.

BLADE CHARLAR

Blade evet bu charı bilen biliyor bir efsane char’dır, karakterlerin yapılandırmaları full STR dir,str ölümsüz gibi buda çin charı oldugu için gerçekten ölümsüz denilebilir, STR olduklarından vurusları çok güzel değil az vururlar az ama seridir, ancak bir tank gibi kasıp kavururlar, kolay kolay ölmez  karşısındakine pes dedittirir, yaklasık 3-4 lvl üstünde kasabilirler iteme göre 10a kadar çıkar bu. Kalkanları olduğu için block-boşagitme- koyabilme yetenekleri vardır.

Skilleri Bicheon ve genelde firedır,tabi isteğe göre kişiye göre değişir nasıl yapılandırılma istenirse bicheon cold’ta olabliyor. Str ci oldukları için physical defans ve attack güçleri çok fazladır. Üstlerine genelde yüzdeellilerde  Armor yüzde15lerde protector,yüzdeotuzbeşlerde garment giysisi giyerler. bu size kalmıs eğer ben çok güçlü olmam lazım kimse beni yatıramaz ama yavas yürüsemde bir şey olmaz derseniz armor, ama ben yavasta yürürüm çokta defansımın olması  pek önemli değil gibi düşüncelerle oynuyorsanız , ve böyle diyorsanız protector, ben çok güçlü olmama gerek yok zaten STR karakterim ben  biraz hızlı kasayım birazda vurusum güzel olsun derseniz  Garment giymenizi tavsiye ediyoruz sizlere.

GLAİVE CHARLAR

Glaive karakterlerin yapılandırmaları STR dir aynı blade charlar oldugu gibi bunlarda güçlü kuvvetli karakterlerdir. Str oldukları için Blade ile aynı gibi, sadece şu farklar var kalkanları yoktur,bladeye göre hızlıdır,  biraz daha fazla vururlar,atackcılardır. Skilleri heuksal ve fire yapılardır, coldda olabilir. Üstlerine gene bladeciler gibi garment protector veye armor giyerler,giysi bu karakterlerdede önem arz eder.neden bunu yaptıkları bladecilerde yazdığım gibidir. Birde glaivelerin kendine özelleri var tabi ki glaiveler yavas vururlar ama iyi vururlar.yavas vurmaktan kastım sudur yani glavıe yavas vururlar örnek verecek olursak,  blade her 1 saniyede bir vuruyorsa glaive 3 saniyede vurur ama bladeye göre daha çok vurur, tabi glaive karakterin  hızlı vuran skilleride mevcuttur.

SPEAR CHARLAR

Spear -nukecide denilebilir, karakterlerin yapılandırmaları full int olmalıdır. İntçi oldukları için nuker olarakta kullanılır. skilleri heuksal ve force da force hariç bütün  hepsi olabilir, ne swordçular gibi hepsine vermek zorundadır kısaca. Swordçu charlar özellikler farkı kalkan kullanmaz skilleri biraz  farklıdır üstlerine yine  garment veya protector giyerler.farm yapmalıdırlar. bunlarda glaiveler gibi yavas vurur . ancak nuker olacağı için siz zaten heuksalı fazla kullanmayıp yola devam etmelisiniz.

BOW CHARLAR

Bow yani okçu charımız cıf cıf cı diye adlandırılırlar .Karakterlerin yapılandırmaları  her zaman STR olmalıdır. ancak ben bazı yerlerde okuduğuma göre full int olmalıdır veya burada 2 str 1 int hybird tercihe göre gidilmelidir, denilerek saçmalıklar olabiliyor , ancak oyunda  birçok insan tarafından kabul edilen Full STR dir. Str ci olduklarından dolayı iyi vurusları azdır, ancak 31 lvl de açılan strong bow güzel skillerindendir. bu skille normal vurusunun 2- 3 katı vurabilirsin yani ilerledikçe char güzelleşiyor . Yine 3-4 lvl üstünde kasarlar ölmek bilmezler ,kalkansız gezerler hava atarlar ,Uzaktan vurdukları için sanslıdırlar yanına rakibi gelene kadar kadar öldürebilirler. Skilleri pacheon ve genelde firedır isteğe göre ,ancak coldda olabilirler ancak su var zaten uzaktan vurdukları için fire olmalarında fayda çok var çünkü fazla vurur ve sonuna kadar öldürme sansın olabilir. ama tabi cold olursada uzaktan vuracağın için dondurursanız yine  öldürebilirsiniz elbette  bu sizin kararınız. üstlerine genelde hepsini giyenleri gördüm ancak yüzdeli sıralama söyle yüzde elli garment yüzde 35 protector %15 armor gibi oranlarda kol gezmektedir.Yine bladelerde bahsettiğim gibi neden böyle oldukları yazıyor.Magical defans ve attcakları düşük ancak physical defans ve attackları oldukça yüksektir. bu yüzden birer tank gibidirler . Saglam ve ölümsüz charlardır.

SİLKROAD ONLİNE AVRUPA CHARLAR

GİYSİLERİ

Heavy Armor:Ağır kıyafet, Fiziksel saldırılara çok dayanıklı, büyüsellere zayıf

Light Armor : Hafif Eu kıyafet ,Hem fiziksel hem büyüsel dayanıklı

Robe : Çok hafif, Büyüselle saldıralara çokdayanıkla, fiziksellere zayıf

Shield: Bir kalkandır,tek el silahlarla kullanılan bu kalkanlar yaratıkların saldıralarını egale edebilir aynı zamanda fazladan savunma verirler.

Avrupalı Çarlar-Eu

–Warrior–
Full str olmalıdır bu cahrlar. 3 çeşit silah kullanır. One handed Sword, Two Handed Sword ve Dual Axe.
Giysi olarak heavy armor tercih etmelidir. Yüksek fiziksel defans gücü.
PvP de gayet başarılı bir chardır.

One Handed Sword:

Vuruş gücü en düşük olan warrior silahıdır ama en dayanaklısıdır..
Defansı da en yüksek olan warrior silahıdır. Kalkan sayesinde.

Two Handed Sword:
twohanded
twohanded

 

 

Vuruş gücü en yüksek olan warrior silahıdır
Defansı oldukça düşüktür.

 

 

Dual Axe:

dualaxe
dualaxe

 

 

 

 

 

Vuruş gücü one handed ve two handed arasındadır.
Defansı ortadır. Düşmanı birkaç sn dondurma saldırırı vardır.

–Rogue–

Full str olmalıdır bu charlar.2 çeşit silah kullanırlar. Dagger ve crossbow.
Giysi olarak light armor tercih olmalıdır.
PvP de seri vuruşları ve ranged atışlar sayesinde savaşı ilk başlatan olur.

Dagger:

 

 

 

 

 

Damagesi düşüktür ama çok seri vurur hızlı hızlı.

Görünmezlik gibi bu tür büyülerle saldırıyı başlatan ilk o olur.

Crossbow Avrupa charı:
Crossbow’un damagesi başka avrupa char olan dagger chara  göre yüksektir fakat dagger charlara göre çok yavaş bir chardır.Atack olarak yavaştır.
Görünmezlik gibi bu tür büyülerle saldırıyı başlatan crasbow chardır, aniden arkadan gelirler.
Çok rahat kasarsınız seridir yani  , o kadar hızlı seri mob öldürebilir,Crossbow bir tank gibi pvp sırasında karşısındaki rakibini yanına yaklaştırmaz , itekleme skilleri ile rakib çılgına dönebilir.

Wizard

Full int olmalıdır bu charlar. Tercihe göre hybird de olabilir.
Robe giymelidir.
PvP de tek atışta birçok full str charın işini bitirir,eğer bitiremezse malesef çogu zaman kendi ölür.
Ayrıca görünmezlikleri sayesinde rakip bulma,aniden atack gibi büyüleri vardır.(Wizard C+B)

Full int Wizard Char(karakter)
Damagesi en yüksek char olan int wizarddır.Damage hayranları için vazgeçilmez,eşşiz bir chardır wizard.
ama üfleseniz ölebiliyor denilebilir.Tam bir kasma robotudur.

Hybird Wizard:
Damagesi full int wizarda göre daha az olan chardır.
Full int göre daha zor ölür saldırılarda.

Warlock Charlar

Full int olmalıdır bu charlar.
Robe giymelidir warlock-bazen light armor giyilebilir.
PvP de ölümcül  saldırıları vardır. Düşmanın canını sömürür bu char.
Stun vazgeçilmez PvP skillidir amacı baş döndürmektir. O skill olmadan yenmesi biraz zor.
Kalkan sayesinde fiziksel defansı artar canavar gibi olur.
Full str lerle PvP de genelde kolay yenilir ama bu charı kullanmasını bilen gerçekten pvplerde yenebilir.

Cleric:

Full int olmalıdır skilleri güzeldir.
Light armor giymelidir bufcu olarak bilinir.
PvP de başarılı olduğunu söyleyemem ama kendisine bastığı bufflar oldukca  dayanıklıdırve güçlüdür.
Kalkan sayesinde  amansız fiziksel defansı artar.
Partilerde çok rahat bir biçimde kasılır herkes alabilir lazımdır ptlere.
Healing  gibi özellikleri onları vazgeçilmez birer görevli yapar.

Bard(harp)

Full int olmalı ve bu char Pt charıdır.
Çok bilgim yok bard hakkında.(kusura bakmayın yanlış şeyler söylemek istemem)
Ama buff charıdır

Bazı ipuçları verelim:

– Avrupa’da genelde PvP ler tek atışta bitiyo. İlk vurmaya çalışın
– Önce kim saldırırsa diğerinin saldırısı iptal oluyo unutmayın Örnek: Bi wizardla PvP yaparken ikimizde birbirimizi tek atışta alıyoruz. Ama wizard benim saldırımı iptal ediyo genelde
– SP biriktirin. İlerde lazım olur
– Ölünce yılmayın. Sabırlı olun.
– Full strler her zaman avantajlıdır(can bakımından). Ona göre oynayın.
– Canı azaltıp saldırıyı arttırma skillerini açın. Yalnız kasarken çok işe yarıyo.(özellikle wizard ve crossbowda)

İşlemci gücü :Pentium 4 2.4 GHz ya da yükseği işlemci
Silkroad Online:512MB RAM
3D speed over GeForce2 veya ATI 9000 ekran kartı
DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
HDD:4GB boş alana sahip harddisk
Windows 2000, XP, Vista,
Windows 7 işletim sistemi,Windows 8

Dual Core 2.13 GHz ya da yükseği işlemci
1GB RAM
GeForce 8600gt or HD3650 ekran kartı
DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
4GB boş alana sahip harddisk
Windows 2000, XP, Vista,
Windows 7 işletim sistemi,Windows 8

Private server nedir.

Yıllardır joymax firmasının çıkarmış piyasaya sürmüs oldugu orjinal -Silkroad online- üzülerek anlatıyoruz evet bu oyun  oyuncunun oynamış olduğu MMORPG tarzı olan Silkroad Online oyununun Hackerler tarafından saldırıya ugraması orjinal oyunla birebir aynı bazı özellikleri değişken göstermektedir.,  Orjinal oyunun dosyalarının bazı hackerlar tarafından çalınıp dağıtılması ile yeni private serverler piyasaya çıkmıştır.

privateserversilkroad
privateserversilkroad

 

Örnek olarak private sitesi veriyoruz

Sro

SRO hepimizi bir araya getiren oyundur. Başlangıçta, hâlâ yeni ve yeni olduğunda, potansiyel ve her şeye açıktı. Oyunun iklimi bugün daha kolay değil. Botlar yaygınlaşıyor; Kasabalarda duruyorlar ve altın satan siteler hakkında bağırıyorlar; Oyunu elinde oynamak isteyen kişilerin girmesini engelleyerek sunucuları tıkıyorlar; Çok daha kısa sürede güçlü olurlar. Joymax oyunun sorunlarını çözmek için çok az şey yaptı; Çok az müşteri desteği var. “Ama bekle!” Diyorsunuz. “Birisi bir silkroad private Sunucuyu serbest bırakıyor! yani, dualarımızın cevabı! Denetlenecek! Müşteri hizmetleri olacak! Öğütmekten vazgeçecek! Oyundaki hatayı düzeltecek!” Bunları yapacak mı? Elbette. Ama başka ne yapar?

Bu özel sunucu, bilinen bir altın ve bot satan şirkete aittir ve işletilmektedir. Hatta, botlarının etkisiz kendi özel sunucularında kullanılmasına izin veriliyorlar. Bot sunucusundan kaçmak için özel sunucudan oynamak isteyenler hayal kırıklığına uğradı. Belki de, özel sunucuda oynamak isteyenlerin çoğunun, orada bot yapabilmeleri ve tamam olması mümkün olmayı dilediğinden daha fazla şey var mı? Üzücü bir bakış açısı, ama tamamen mümkündür. “Fakat yasal mı?” Sunucunun kendisinin yasallığı veya yasadışılığı – kullandığı dosyaları, telif haklarını ihlal edip etmedikleri gibi – SRF’deki bilginin cesedini tartışmaya açan bir şey değildir.

Ancak gerçekler burada açık: bu sunucu İpek satıyor. Joymax’ın çalışmalarından kar elde etme potansiyeline sahipler. Bu ipek satın almak, altın ve bot satan bir şirketi doğrudan desteklemektir. Ekleyebileceğim bir şirket, aynı zamanda kendi özel sunucusu için botlar ve çoklu istemci yazılımı dağıtıyor!

Tamam, neden PK2 düzenlemesini yasakladın, JM’nin ToS’una karşı da!” PK2 düzenlemelerinin% 90’ı veya daha fazlası yalnızca istemci tarafında olup oyunun oynanma şeklini ve editör dışındaki herkes için eğlencenin tadını değiştirmez. Çalışmalarını kimse göremez, oyun oynamayı ve SRF personelinin bilgisini etkilemez; hiç kimse bunun için yasaklanmış değildir ve JM buna karşı gelmiş değildir. Öte yandan özel sunucular, oyunları yaratan şirketler tarafından evrensel olarak kötüleştirilir.

Blizzard şu anda WoW özel sunucularına karşı milyonlarca dolarlık bir dava açtı. Tekrar tekrarladı. Birisi bundan kazanmaya başlar başlamaz ya da Joymax’tan uzaklaşmaya başlar başlamaz – kapatılacaktır. Sadece zaman meselesi. “Öyleyse SRF neden ilgileniyor, Joymax’ınki gibi değil, neden liderliğini takip etsin?” Birinin yapması zorunludur. İnsanlar, internetteki en büyük fan forumu olarak, ilk önce resmi siteden çok önce SRO hakkında bilgi arayan buraya gelirler.

Herkes için eğlenceli bir oyun ortamı yaratmak istiyoruz, burada paçavralar yok, yasadışı faaliyetler yüzünden güç dengesizliği yok, vb. Esasen yeni konularda pek çok konuda duruşumuzla iyi kullanıcılar olmaya çalışıyoruz. SRF botlar ve altın satan bir şirket tarafından işletilen herhangi bir sunucuyu destekleyemez ve destekleyemez. Resmi sunucuları yok edenlerin ceplerini çizen bir ipek satın almanızı sağlayan özel bir sunucuyu asla istemiyoruz.

SONUÇ OLARAK

Oyundaki çarpışmalar türünün diğer oyunlarına nazaran daha kullanıcı dostu ve daha görsel oldugunu bilen biliyor .Karakterin aldığı hasar,saldırı hızı ve menzili karakterin kullandığı silaha ve karakterin özelliklerine bağlı tabiki.Bir canavar öldürüldüğünde oyuncu için para ve nesneler yere görsel şekilleriyle muntazam şekilde düşüyor.Bir dakika içerisinde bu nesneler alınmadığı takdirde diğer bir oyuncu bu nesneleri alabiliyor.

Bu özellik oyuncuların birbirlerinin düşürdüğü  bütün nesneleri,itemleri,paraları diyelim çalmaktan alıkoymaktadır.Karakter seviyesi beş leveli  geçtikten sonra karakter öldüğünde ancak ve ancak  bir miktar deneyim puanı kaybeder  sp veya exp , ve çoğunlukla doğmak için seçtikleri şehire  ışınlanma yoluyla yeniden dönerler,alternatif olarak başka bir diğer  oyuncu eğer canlandırma yeteneği varsa bu da ışınlanmakaya gerek olmadan bunu yapmadan diger oyuncudacanlandırma res skili var ise ölmüş karakteri canlandırabilir.Eğer bir oyuncu birden fazla kez ölürse üzerinden kutusundan itemleri  düşebiliyor.

Karakterler can sağlık ve vuruş gücü mp kazandıran nesnelere,itemlere  çok ihtiyaç duyarlar.Oyunda birde berzerker vardırkı bunu yaktıgında karşında kım olursa olsun nasıl güçlü olursa olsun kesebilirsin,bu canavar öldüre öldüre yada pvpde dolmaktadır,ve kullanıldığında char parlayan bir ejderha gibi  bir canlıya dönüşüyor,bu karakterin saldırı atack,savunma-defans- ve hız özelliklerini bir süreliğine yükseltiyor.

Silkroad Online ‘de bu  sebeble  de ya acil durumlar da,ya da güçlü canavarları öldürmeye yarıyor.Bu süre dolduğunda oynadıgımız  karakter normale dönecek ve  power güç bölümü yeniden dolmaya başlayacaktır.Karakterlerin silahlarını güçlendirmek için,+ basmagibi alchemy kullandığı birçok büyü vardır.Böylece silahlar buz özelligi ,ateş  özelligi veya yıldırım ile güçlendirilebilir.Bunlar genellikle karakterin gücünü yükseltir ve her elementin her canavarda yaptığı etki farklı olacaktır.Bu büyüler mana puanları kullanır ve kısa sürede bitecek ,vakit sonrası yenilencektir.

Silkroad Onlineye ait internet sitesi
Kervanları korur.Onların rahatça kervanı ulaşım yerine götürmesi için yardım eder.
thief: Kervanları soyar.Tek amaçları kervanların mallarını çalmaktır.Tabi hunterleri geçebilirlerse bu gerçekleşir.

Fantastik Savaş Strateji