Eve Online -Mmorpg-Bilim kurgu

Eve online

EVE Online, derin geçmişi yönüyle zengin içerikleri ile 6 mayıs 2003 tarihi ile eski bir mmorpg oyunu olup  CCP Games firması tarafından yapılmış bir video oyunudur. Oyun bilim kurgu ortamında, oyuncuların yönlendirdiği zorlu bir dünyada geçen devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu olarak bilinmelidir.

Yine oyuncular 7500’den fazla güneş sistemden  oluşan bir evrende modifiye edilebilir şekilde çeşitli gemilere kaptanlık etmektedirler.Ve ayrıca  birçok güneş sistemi, diğer bir veya birden fazla sisteme yıldızgeçitleri ile bağlıdır.Eve online oyununda bulunan  bu güneş sistemlerinde solucandelikleri, astroid kemerleri, uzay kompleksleri aylar, gezegenler, uzay istasyonları, ve buna benzeyen birçok şey bulunur.

EVE Online oyuncuları madencilik, korsanlık, üretim, ticaret, keşif ve savaş  tarzında oyuncuların kıran kıranan rekabetli olduğu konularda uzmanlık kazanabilirler. Bir oyuncunun uzmanlığı, o konuda karakterini ne yönde geliştirdiğiyle ve bireysel yeteneğiyle alakalıdır olur.

EVE Online ilk olarak Mayıs 2003’te Kuzey Amerika ve Avrupa’da yayınlandı. Eve online yine Mayıs ayından Aralık 2003’e kadar Simon & Schuster Interactive tarafından dağıtımı yapılan oyun, sonrasında CCP tarafından dağıtım hakları geri alınarak dijital dağıtım yöntemiyle dağıtılmaya devam edilmiştir. Oyun 22 Ocak 2008’de EVE Online’ın Steam’de dağıtılacağı duyuruldu. 10 Mart 2009’da oyun tekrar kutusuyla birlikte Atari tarafından dağıtılmaya başlandı.

Eve Onlinede Armageddon-sınıfı bir savaş gemisine karşı başarılı bir saldırı düzenlemiş Rifter-sınıfı fırkateynler.EVE Online‘ın arka plan hikâyesi, 21,000 yıl gelecekteki kayıtlara göre insanlık popülasyonunun aşırı büyümesiyle, Dünya’nın kaynaklarının yetersiz olmasından ve Samanyolu’ndaki diğer sistemlere yayılmaya başlamasından bahseder.

Eve onlinedeki oyuncular daha önceden yaratılmış bir karakteri seçerek veya yeni bir karakter yaratarak oyuna girebilirler.Bu şekilde  her EVE Online hesabı toplamda üç karakterin girişine izin vermektedir.Tüm eve online Oyuncuları oyuna başlayıp girişten sonra  yeni karakter yaratırken oynanabilir dört ırktan birini seçerek başlarlar: Bu ırklar şöyle sıralanır.

  • Amarr,
  • Gallente,
  • Caldari ve
  • Minmatar.

V e sonra yine her ırk kendi içinde üç farklı soya bağlıdır ve bu özellik karakterin görünüşünün genel hatlarını belirler. Dış görünüş daha sonraki adımda oyuncu tarafından detaylı bir şekilde düzenlenebilir.

Hemen Oyna

 

Aksiyon Mmorpg