Borderlands

Borderlands, PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Mac OS X ve Shield Android TV için Dişli Kutusu Yazılımı tarafından yaratılmış ilk kişisel atıcı bilgisayar oyunu gibi davranan bir etkinliktir.

Borderlands

Borderlands aksiyon oyunları düzenlemesinde birincil saptırma oyunudur. Eğlence, Ekim 2009’da dünya çapında taburcu edildi, Mac OS X formunun 3 Aralık 2010’da Feral Interactive tarafından taburcu edildiği belirtildi.  Borderlands 2, Eylül 2012’de tüm dünyaya taburcu edildi.

Aynı şekilde Kasım 2015’te Geriye Uyumluluk programıyla Xbox One için taburcu edildi. Sınır Ötesi, eğlenceyi “taklit yapan bir atıcı” olarak adlandırmak için Şanzıman’ı çalıştıran, karakter değiştirme yönelimlerinde bulunan karakter oluşturma bileşenlerini içerir. Eğlence başlangıcına doğru, oyuncular her biri benzersiz bir yeteneğe ve belirli silahlara sahip becerilere sahip dört karakterden birini seçerler.

 Borderlands ‘ta Dört karakter vardır

  • Solist Roland,
  • Hunter Mordecai,
  • Siren Lilith
  • Berserker Tuğla

O andan itibaren, oyuncular oyuncu karakterleri ya da bol miktarda yükleme yaparak misyonlara karşı ayrılırlar ve her biri oyuncuya deneyim odaklı, nakit para kazandırır ve bazı zamanlarda ödüllendirilir.

Ücretsiz mmorpg 2018 arasında hala yerini koruyan oyundur.

Oyuncular, hem insani hem de insancıl düşmanları öldürerek ve eğlence zorluklarını bitirerek (örneğin belirli bir silah türünden öldürmeyi belirli sayıda almak gibi) katılımı sağlarlar. Bir gerçek gelişimi için seviye belirledikçe, oyuncular daha sonra uzmanlığı, temel karakterin üç açık özel uzmanlığını içeren bir yetenek ağacına odaklayabilir;

Örneğin, Mordecai, öldürme, tabancayla silah sallama, hız ve refah seviyesi veren dövme kapasitesini düşürme ya da cinayetlere ve refah artışına yardımcı olmak için evcil hayvan Bloodwing’inden yararlanma konusunda önemli derecede temsil edilebilirliği sağladı. Oyuncular, uzmanlıklardan herhangi birinde odaklanmayı aktarabilir ve aynı şekilde yetenek odaklanmalarını dağıtmak için eğlence amaçlı küçük nakit para harcayabilirler.

Oyuncular, iki silah hazırlama kapasitesiyle saptırmaya başlar ancak daha sonra dört silah alanını seçebilir ve ek olarak bir canlılık kalkanı, mermi değiştirme ve sınıf değişikliği için açıklıklar alabilirler. Toplanan şeyler daha iyi şeyler satın almak için kullanılabilen nakit için satıcılarda satılabilir.

Borderlands’ın başlıca unsurlarından biri, gelişigüzel üretilen silahlar ve düşmanlar tarafından atılmış, eğlence hakkında, yeryüzünde, götürülerde bulunan, saptırmada tüccarlarda veya misyon ödülleri olarak satılan şeylerdir. Saptırma, yeteneklerini, süratlerini ve kesinliklerini değiştirebilecek bu silahları ve şeyleri yapmak için “Usule Dayalı İçerik Oluşturma Sistemi” kullanır, doğal etkileri içerir, örneğin, düşmanları alevler duruma getirmek ya da onları aşındırıcı, Ve seyrek koşullarda, örneğin ocağın cephanesini kurtarmak gibi olağandışı ödüller.Silah veya nesnenin nadirliğini göstermek için gölgeli kodlanmış bir ölçek kullanılmıştır.

borderlands xbox360
borderlands xbox360

Düzensiz çerçevenin 17 milyondan fazla çeşit silah üretebileceği ancak gerçekte biraz fazla 3.500.000 silah getirdiği değerlendirildi. Prosedürel çerçeve aynı şekilde oyuncunun karşı karşıya kalabileceği keyfi düşmanlar için normal yapmak için kullanılır. Bu, benzer türlerin düşmanları tarafından geniş dalgalanan saldırılara maruz bırakıldığını göz önüne alır: örneğin, eğlencedeki “örümcek hayvanları” çeşitleri atlayabilir ve oyuncuların yüzlerine çıkabilir; başka bir varyasyon bir topun içine çıkabilir ve şartlı bireyleri Madde jeneratörüne.

Savaşın başladığı andaki oyuncu kalkanları boşalırsa onların refahını etkiliyor. Tüm refahlarını kaybetme ihtimaline karşı ya bir başka oyuncu tarafından canlandırılmaya devam etmeleri ya da bir “an rüzgarı” gerçekleştirmek için bir düşmanı öldürmek için çabalaması gerekir ya da genellikle son “Yeni U” Geçtikleri istasyonda, nakit paralarını her zaman orantılı olarak kaybediyorlardı.

Oyuncular, iki gezginli araçlara hızla erişir ve farklı düşmanlarla araçtaki savaşa katılabilir. Uzun vadede, hızlı seyahat odaklı bir düzenleme, oyunculardan erişilebilir durumdadır; O zamana kadar oyuncular etrafta dolaşmak için menziller arasında yürümek ya da sürmek zorundalar.

Eğlence, tek başına çalınabilir, ayrıca bölünmüş ekran (konsollarda) ile iki oyuncuya hoş oyunun temelini ve web’de veya LAN üzerinden dört oyuncuyla birlikte oynayabilir.

Yön değiştirme, ana oyuncunun ilerlemesinden sonra diğer dinamik oyunculara karakterleri için görev misyonunu telafi eder. Alternatif oyuncular aynı şekilde savaşta yolculuklar yapıyorlar, sonuçlanan görevler daha önce olduğu gibi, haçlı seferlerinde ve ek olarak ev sahipleri için devam ediyor.

Daha fazla oyuncu bulunduğunda, oyalama, üretilen rakiplerin görüşlerini değiştirir ve daha büyük oyuncular nedeniyle eğlenceyi ayarlar. Oyuncular, eğlence dünyasının her yerinde bire bir düelloya katılabilirler ya da 2’den 2’ye veya 3’ü bir arada 1’e ücretsiz olarak katılmak için saptırma dünyasındaki alanları ziyaret edebilirler. Savaş kendi kindred oyuncular ile kavga eder. [15] Microsoft Windows için taşınan ilk başlık, çok oyunculu modlar için GameSpy sunucularını kullandı; Dolayısıyla GameSpy’nin 2013’te kapanmasının 2K Oyunları saptırmayı düzeltti ve sunucuları Steam’e taşıdı ve buna ek olarak, perakende kanalları aracılığıyla bu oyunu Steam’e dönüştüren oyunların çeşitlerini veriyor.

Oyunu Ayarlama  

 Sınır bölgeleri Pandora gezegeni için belirlenir. Atlas Corporation, diğer süper girişimlerden biri olan saptırma vesilesiyle başlayan bitişik gezegen Prometheus üzerinde, rakiplerini hızla tahrip etmelerine izin veren son derece önemli silah yeniliği ile yüklü eski bir tonoz buldu. Pandora‘nın üzerinde çapraz olarak sergilenen karşılaştırılabilir dışarıdaki izlerin yakınlığı, gezegeni yeryüzünü yerinden oynamak için Atlas’ı yurtdışındaki yeniliği keşfetme beklentileri ile karıştırdı. Bununla birlikte Atlas, Pandora’nın kışın döngüsünde olduğunu anlamaktan kaçındı ve baharın girilmesi, kış uykusundan ayrılan tehlikeli yabancı insanlara dokunulmadan hayat sürülerini serbest bıraktı. Atlas, yabancının yeniliklerini bulamıyor; gezegeni teslim aldı.

Belirgin olmayan minerallerin depolandığı, birkaç yerleşik kolonizasyon gemisi olan Dahl Corporation‘ın (gezegeni kontrol eden ve denetleyen birkaç farklı uber şirketten biri) desteklediği, gezegene yaptığı yolculuktan ve oradaki yerleşim yerlerini imal etmekten kaynaklandı. Madencilik faaliyetleri, Dahl’ın gezegene ilettiği bir sürü hükümlü şey tarafından maliyet gözlemlenebilir bir şekilde tutuluyordu. Örgüt ayrıca bir tonoz için kendi gözlerini de başlattı; bu çalışma, kabul gören bir xeno-paleolog Patricia Tannis’in başını çekti.

Tannis, arkadaşlarının her birinin gezegenin doğal yaşamı tarafından idam edildiğine ve kendine tamamen delirmiş olmasına rağmen, Pandora’daki bir tonozun doğrulamasını nasıl bulacağını bulmuştur. Vahiylerinin haberi, Atlas’ın özel askeri mürettebatı Crimson Lance’i Tannis‘i kaçırmak için gönderdi ve tonoz alanını ondan almaya başladı. Dahli saldırılarla karşı karşıya kalan zengin ve yeterince zorunlu olan kişiler, gezegeni terk etti.

Dahl, halkın kalıntılarını, gezegenin üzerindeki ıssız badlands ve mekanik atık kazıkların ayrı yerleşimlerinde yaşamak için dolaştırmaktan çekiniyordu. Meseleleri daha da ağırlaştırmak için Dahl Corporation, hapishane çalışma kamplarının kapısını açtığı anda açtı ve hurda sahipleri halkı tehdit etti. Dahl’ın keşfedilmesine rağmen “Vault” efsanelerde yaşar ve gezegene servet askeri “Vault Hunters” ı çeker.

Geliştirme Borderlands

Şanzıman Yazılımı tarafından üretildi ve 2K Oyunları tarafından dağıtıldı. Şanzıman’ın Randy Pitchford, Borderlands olasılığının hem roguelikes, hem de NetHack ve Ultima ve Diablo gibi saptırma gibi davranan aktiviteler de dahil olmak üzere, enerjik bir taklit eğlence hayranı olduğuna hayranlık duyduğunu ve başında ele aldığı ilk bireysel atıcılara çekildiğini söyledi.

Meslek, Duke Nukem 3D dahil.  Her iki sınıfın merkez oyun çevrelerinin çeşitli zaman ölçeklerinde olduğunu algılamış; Bir gösteri eğlencesi için merkez dairesi kademeli karakterler kadar uzundur; bir atıcının, başka bir bölgeden çıkmak için hareket ettirmek ve atmak için oldukça kısa bir rolü vardır. Pitchford, bu iki çevrenin ayırt edici zaman ölçekleri nedeniyle temelde birbiriyle ilişkili olmadığını ve bazı tür kombinasyonların iki çeşit kullanılarak üretilebileceğine inandığını, dolayısıyla Borderlands’in öncülüğünü çerçevelediğini belirtti.

 Pitchford bunun bir tehlike oluşturabileceğini ancak almaya gönülsüz olmadığını düşünüyordu: 2017’de yapılan bir toplantıda, Pitchford, endüstri müfettişi Michael Pachter’ın Borderlands’a güvenip, hayal kırıklığı yaşayacağına ilişkin bir bildiri yayınladı; çünkü, sahte bir saptırma veya atıcı kullanması gereken oyuncular Muhtemelen yarım ve yarıdan ziyade o türe ayrılmış bir eğlence oynuyor. Borderlands düzenlemesi 30 milyondan fazla kopya sattıktan sonra Pachter, Pitchford’a ne kadar yanlış olduğunu itiraf etti.

Şanzıman, Borderlands için ilerlemenin başlangıcında karakterize hikayeye sahip değildi, ancak oyuncunun düşmanları gerçekleştirmek ve onlardan talan toplamak için telafi edilmesini sağlamak için bazı motivasyon keşfetmesi bekleniyordu.

Saptırma yardımcısını oluşturduklarında, oyuncuyu “tonoz isteyen” olarak görevlendirmeye gittiler, böylece yağma dişlileri ve farklı şeyler “biraz hiddetlendi”. Bu, Pandora öyküsünü uyardı, zira kutunun kutuyu kutunun açılmasıyla akıl almaz sonuçlar elde edildiği efsanevi Pandora’nın kutusu ile karşılaştırıldı.

Borderlands değişmiş bir Unreal Engine 3 üzerinde çalışmaya devam ediyor. Mühendisler, benzersiz, cel-gölge tarzı fikir işçiliğinin eğlenceye daha makul ve temizlenmiş bir yöntemden üstün olduğunu seçti.  Bu teknik, toon benzeri etkinlik görselleri üretir ve sahneyi ve silahları cesur derecede cazibesine sahip olmasını sağlar. İlk işçilik yöneticisi, reddedildiği eserde şirketten ayrıldığı için hayal kırıklığına uğradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.