X-Legend Entertainment.co.Ltd

X-Legend Entertainment, oyun şirketini kısaca anlatmak gerekirse x- legend totalde 15’den fazla ülkede ve 12 den  fazla farklı dilde oyun oynamaya özgür olan, bir Tayvan merkezli devasa  MMORPG geliştiricisi ve yayıncısı olarak orta seviyeleri aşmış oyun şirketidir.

 X-Legend Entertainment

X-Legend tarihine gidecek olduğumuzda şirket 2002 yılında kurulmuş ve 2013 yılından beri Tayvan Menkul Kıymetler Borsası‘nda halka açık bir şekilde listelenmiş bulunmaktadır.
Şirket, EasyWorks adlı bir iştiraki ile kendi unvanlarını geliştirmeye başlamadan önce, Knight Online gibi  büyük oyunların Kore MMORPG‘lerinin yerel versiyonlarını yayınlamaya başlamış bulunuyor. 
X-Legend  Entertainment on yılı aşkın bir süredir giderek çok çok daha parlak anime tarzı MMORPG’ler çıkararak piyasaya yayınladı. Ayrıca yine oyunlarının çoğu, Kuzey Amerika ve Avrupa’da, Aeria Games ve CyberStep gibi yayıncılarla lisans ortaklıkları kurarak, kendi ülkelerini Tayvan’da basına tanıtmış ayrıca kendi başlarına yayınlayarak elde edilebilir hale getirilmiştir.
Onların oyunları (x-legend) dünya çapında totalde 14 farklı dilde mevcuttur ve Japonya ve Çin’de de popüler olmuştur. Ve yine oyun 2014 yılında tam tamına 47 Milyon USD‘nin (korkunç bir rakam ve inanılmaz) üzerinde bir gelir ve oyunların hızla büyüyen bir portföyü ile X-Legend, MMORPG geliştiricilerini yürütmek için hıphızla yoluna devam etmektedir.Başarılarının devamını dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.