The Witcher 4’ün Çıkmasına Engel Olan Tek Şey Cyberpunk 2077

CD Projekt Red, kendi oyun haritasını direkt olarak ortaya koymasa da belirli yerlerde yaptığı açıklamalar ve verdiği  bazı ipuçları sağladı.Özellikle E3 platformların da bahsettiği detaylara göre The Witcher 4, stüdyonun yakın gelecekteki geliştirilmesi arasında yer almayacak.

Cyberpunk 2077 ile beraber kendinden fazlasıyla bahsettiren CD Projekt Red, daha önceleri de The Witcher serisiyle göz doldurmuştu.Bundan dolayı The Witcher sevenleri , dördüncü oyun için Cyberpunk 2077’nin bir an önce çıkışa geçmesini bekliyordu.Bir aksilik sebebi ile  CD Projekt Red’in şu anki kurgusu The Witcher 4 bulunmuyor.

Oyun e3’teki büyük çıkışıyla çok sağlam tutku getiren Cyberpunk 2077, tek oyunculu – Fps – şekilde önümüzdeki sene hayranlarıyla buluşacak. Ayrıca Keanu Reeves gibi ünlü bir isim de bu oyunun içinde bulunacak. Bu da piyasaya çıkmadan adından fazlasıyla söz edilmesine neden demektir.

Peki, CD Projekt Red’in diğer oyunu neden bu kadar önemsiz hale geldi ?

CD Projekt Red Başkanı Adam Kicinski, Polonyalı bir finans sitesiyle yapılan diyalogda Cyberpunk 2077’nin ön siparişlerinin çok güçlü olduğunu belirtti. Kicinski,  daha sonra şöyle ifadelerine yer verdi : Cd Projekt Red’in 5 ayrı projeyle ilgilendiğini de belirtti.

Bu röportaja baktığımız zaman CD Projekt Red’in şu an için Cyberpunk 2077 önemli çalışmalarına ve gelişmelerine odaklandığını açıkça görmekteyiz.Bu ispatlar bu kadar az sebeple yer edinmiyor.Dahası var .

Anlatılan toplam beş projeden ilki, herkesin tahmin edebileceği üzere, Cyberpunk 2077’nin tek oyunculu hikaye sürecidir. İkincisi de yine Cyberpunk ile ilgili bir plandır. Şimdiye dek oyunun Cyberpunk 2077 ile aynı plan içinde geçeceği tahmin ediliyor.Kimilerince bu net bir şekilde biliniyor.

Eurogamer‘a göre üçüncü plan Cyberpunk 2077’nin çok oyunculu ( mmorpg ) seçeneğine odaklanacak olmasıdır.Bu daha da güzel bir şey demek. Oyun ilk aşamasının yayınlanması ve sonra geleceğini düşündüğümüz bu tarz, GTA V‘te olduğu gibi bir oyun deneyimini sevenlerine gösterecek.

CD Projekt Red’in üzerine çalıştığı dördüncü projeyse Witcher temalı bir kart oyunu olan Gwent olarak karşımıza çıkıyor. Beşinci projenin ismi ise şu an için belli değil.

Tüm bunlara göz attığımız da

The-Witcher-4-ne-zaman-çıkacak
The-Witcher-4-ne-zaman-çıkacak

zaman son planı, The Witcher 4 olsa bile The Witcher 4’ün gelişine uzun bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Cyberpunk 2077’nin benzeri oyunun 2021 sonunda geleceği düşünüldüğü zaman The Witcher’ın yeni oyununun en iyi ihtimalle 2022 yılında geleceğini belirtmekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.