Square Enix

Square Enix ana kampı, Shinjuku, Tokyo’daki Shinjuku Eastside Square Binası ve kuruluş, dünya çapında 3800’den fazla temsilciyi kullanıyor.

İlk Square Enix Co. Ltd, Enix ile yasal olarak birleşerek, Square’i yasal olarak tutan 1 Nisan 2003 tarihinde Enix Corporation ile Square Co., Ltd. arasında yasal olarak birleşmenin etkisiyle çerçevelendi.

Square’in her temel hisse senedinin her payı, Enix’in düzenli hisse senetlerinin 0.85 hissesi için işlem gördü. O tarihlerde, Square Enix personelinin% 80’i önceki Kare temsilcilerinden oluşuyordu.

Birleşmenin bir özelliği olarak, önceki Square genel başkanı Yoichi Wada yeni organizasyonun lideri seçildi; önceki Enix başkanı Keiji Honda ise Başkan Yardımcısı seçildi ve katılan şirketin en büyük hissedarı olan Enix’in organizatörü Yasuhiro Fukushima, Ayrıcalıklı yöneticisi. Birleşmenin ardından Square Co., Ltd. ayrıldı ve hayatta kalma şirketi Enix oldu.

Square Enix Holdings Co., Ltd., Japon bilgisayar oyun mühendisi, distribütörü ve yayma organizasyonu olup, en iyisi taklit bilgisayar oyun kuruluşları olarak bilinen Final Fantezi, Dragon Quest ve Kingdom Hearts. Birkaç işletme, Final Fantasy kuruluşunun 115 milyonu aşkın teklifiyle 10 milyondan fazla çoğaltma sattı ve 2014 mali yılının parasıyla 150 milyar doların üzerinde bir gelir elde ettiler.

1 Ekim 2008’de Square Enix yeniden kuruldu ve kendisini Square Enix Holdings olarak yeniden adlandıran ve kendine özgü bilgisayar oyunu operasyonlarının yardımcı bir sorumlusu olarak başka bir kuruluş olan Square Enix Co. Ltd.’yi düzenleyen bir holding organizasyonu haline geldi. Square Enix Holdings, lider yardımcısı olmasına rağmen,

örneğin Space Invaders, Bubble Bobble, Arkanoid, Darius ve Lufia gibi değişiklikler için bahsedilen arcade oyun organizasyonu Taito’ya başvuruyor. Square Enix Holdings aynı şekilde, Square Enix Europe’a devredilen diversiyon distribütörü Eidos Interactive’e sahiptir. Square Enix Europe artık Eidos’un korumalı yeniliğinin çoğunu dağıtmakta ve Eidos’un ilerleme stüdyolarını işletmektedir. Eidos, Tomb Raider, Hitman, Deus Ex, Kain’in Mirası ve Saptırma dizilişlerinin dağılımında en ilginçti.

Kurumsal tarih

 Meydan (organizasyon) § Tarihçe

Square, Eylül 1983’te Yokohama’da Masashi Miyamoto tarafından kuruldu ve Japonya’nın en iyi kolejlerinden biri olan Waseda’dan geçti. O zamanlar Square, Miyamoto’nun babası tarafından sahip olunan bir elektrik kablosu geliştirme organizasyonu olan Den-Yu-Sha’nın PC yönlendirme programlama birimi idi.

Eğlence gelişimi normalde tek bir yazılım mühendisi tarafından yürütülürken, Miyamoto görsel planlamacıları, geliştiricileri ve uzman öykü deneme yazarlarının düzenli projelerde işbirliği yapmanın daha etkili olacağına inanmaktadır. Eylül 1986’da Square, Den-Yu-Sha’dan ayrıldı ve yetkili olarak Square Co., Ltd. adında ücretsiz bir organizasyon haline geldi.

 Famicom için birkaç başarısız sapmayı boşalttıktan sonra Square, 1987’de Ueno, Tokyo’ya taşındı ve Dragon Quest (Dragon Quest ile sınıfında Enix’in başarısı tarafından tahrik edilen Final Fantasy başlıklı bir bilgisayar oyunu hazırladı (Kuzey Amerika’da Dragon Warrior olarak 2005). 400.000 kopya satıldığı Final Fantasy, yıllar boyunca farklı toptan satışlar yaptı ve Square’in ilke franchise’ine dönüştü.

Final Fantasy kuruluşunun başarısı ile yüzen Square, Chrono Tetikleyici, Chrono Cross, Mana Sırrı, Mana Efsanesi, Xenogears, Brave Fencer Musashi, Parazit Havva, Parazite Havva 2, Saga gibi birçok diğer yön değiştirmeyi yarattı.

Frontier, Romancing Saga, Vagrant Story, Kingdom Hearts (Disney Interactive ile bir ekip olarak yapılır) ve Super Mario RPG (Shigeru Miyamoto’nun yönetimi altında yapılır).

1994 sonlarında, büyük taklit bilgisayar oyunları (RPG’ler) yapımı için bir ün kazandı. Square, Nintendo 64’ün eğlencelerini yaratmak ve dağıtmak isteyen birçok organizasyondan biriydi, ancak Sega Saturn ve Sony PlayStation gibi CD tabanlı konsollarda rekreasyon yaratma ile ilgili daha az masrafla Square Square’i seçti.

Son sistem için başlıklar oluşturmak. Final Fantasy VII bu eğlencelerden biriydi ve 9.8 milyon kopya sattı ve PlayStation için ikinci en iyi oynamaya yönelmesini sağladı.

Square Enix on
Square Enix on

Square Enix 

Enix, 22 Eylül 1975’te Japon plancı tarafından işletilen Yasuhiro Fukushima tarafından Eidansha Boshu Hizmet Merkezi olarak kuruldu. Enix, rekreasyon dağıtımı üzerine yoğunlaştı; düzenli olarak sadece organizasyonla bir araya gelen organizasyonlar tarafından yoğun bir şekilde bir araya getirildi ve Chunsoft’un yarattığı konfor eğlencelerinin Dragon Quest düzenini dağıtmak için belki de en meşhuru oldu. Mühendis personelinden kilit kişiler, yürütücü Koichi Nakamura, deneme yazarı Yuuji Horii, usta Akira Toriyama ve aranjör Koichi Sugiyama’dan oluşmaktadır.

 Famicom tabanlı RPG düzenlemesindeki birincil eğlence, 1986’da taburcu edildi ve kaçınılmaz olarak, Japonya’da 1.5 milyon kopyasını sunacak ve Dragon Quest’i kuruluşun en franchise’si olarak kuracaktı. Enix’in uzun vadeli rakibi Meydanı’nın yalnızca Sony PlayStation için olacağı bildirisine rağmen, Ocak 1997’de Enix, Nintendo ve Sony konsolları için saptırmalar akıtacağını bildirdi. Bu, hem Enix hem de Sony için büyük bir stok çıkışı sağladı. Kasım 1999’da Enix, Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nın ilk segmentinde “geniş bir organizasyon” olarak gösterildi.

Birleşme durumu

En az 2000’den beri Square ve Enix’in birleşmesi düşünülüyordu; Her durumda, Square’in ilk filmi “Final Fantasy: The Spirits Within” da 2001’de yaşanan parasal hayal kırıklığı, Enix’i Square’in para kaybederken, devam etmeyi tereddüt ettiKuruluş, bütçe talihsizliklerinin ikinci yılında karşı karşıya kalmasıyla birlikte, sermaye infüzyonu için Sony’ye geçti ve 8 Ekim 2001’de Sony Corp Square’de% 18.6 pay elde etti.Hem Final Fantasy X hem de Kingdom Hearts’ın başarıyla tamamlanmasının ardından organizasyonun fonları yerleşti.

2002 mali yılında tarihinde en şaşırtıcı çalışma alanını kaydetti.  25 Kasım 2002’de, Meydanı ve Enix’in geçmişteki birleşmeler düzenlemelerinin, ilerleme maliyetlerini azaltmak ve uzaktaki geliştiricilere rakip olmasını sağlamak amacıyla resmen devam etmesi gerektiği ilan edildi.Square’in lider ve CEO’su Yoichi Wada tarafından tasvir edildiğinde: “Meydan da tamamen telafi edildi, bu da her iki örgüt de aynı seviyedeyken bu birleşmenin gerçekleştiği anlamına geliyor.

Birkaç hissedar birleşmeye ilişkin endişeleri, çarpıcı bir biçimde Square’in benzersiz menşei sahibi ve en büyük hissedarı olan Masashi Miyamoto’yu paylaştı. Bu paydaşlar konsolide şirketlerin temelde daha ufak bir oranına sahip olabilirler.  Diğer geribildirim, Deutsche Securities’in Takashi Oya’sından kaynaklanıyor ve böyle bir birleşmenin avantajları hakkında sorular yöneltti: “Enix, eğlenceyi artırıyor ve az sayıda kurum içi yapımcıya sahipken, Square, başkasının girdisi olmaksızın her şeyi yapar.

Edinme ve iştirakler

Kuruluşundan bu yana Square Enix çeşitli organizasyonlar kazanmış ve buna ek olarak birkaç yedekleme organizasyonu yapmıştır. Uzak pazarını güçlendirmek için Square Enix, Mart 2004’te çok yönlü uygulama mühendisi UIEvolution kazandı, ancak Aralık 2007’de satıldı ve organizasyon çok yönlü ürünlere konsantre olmak için Ocak 2008’de kendi Square Enix MobileStudio’yu kurdu.

Ocak 2005’te Square Enix, Square Enix Çin’i kurdu ve Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki menfaatlerini genişletti. Bu yılın Eylül ayında Square Enix, arcade hitleri için seçkin olan oyun tasarımcısı ve distribütörü Taito’yu, örneğin Space Invaders ve Bubble Bobble düzenlemesini satın aldı; Taito’nun ev ve kompakt destek eğlenceleri bölümleri Mart 2010’da Square Enix’e dönüştü.

Ağustos 2008’de Square Enix, bilgisayar oyunu tasarımcısı Tecmo’nun komşu bir devralım metoduna göre% 30 primle teklifler elde ederek karşılaştırmalı bir uzatma düzenlemeleri yaptı, ancak Tecmo önerilen devralmayı reddetti. Bunun yerine Şubat 2009’da Square Enix, Tain Raider’in Birleşik Krallık merkezli distribütörü olan Eidos Interactive’nin holding organizasyonu olan Eidos plc’ye, farklı destek geliştirmelerinin yanı sıra Kain kuruluşlarının Hitman, Deus Ex, Thief ve Legacy şirketleri için devralma pazarlığını ilan etti Stüdyoların oyunlarını oluşturdukları.

Eidos’un satın alınması Nisan 2009’da tamamlanmış ve Kasım ayında distribütör Square Enix’in Avrupa dağıtım dernekleri ile Square Enix Europe çerçevesinde birleşmiştir.  Mart 2011’de Square Enix, 2012 yılında Square Enix Montréal tarafından çekilen başka bir taşınabilir geliştirme stüdyosu olan Hippos Lab’ı kurdu.  Üçüncü bir taşınabilir stüdyo Haziran 2013’te Smileworks’de kuruldu, ancak Ocak 2015’te kapatıldı.

Yapılması gereken en son yardımcı organizasyon, bulut oyun organizasyonu olan Shinra Technologies’di ancak henüz Eylül 2014’ten Ocak 2016’ya kadar varlığı vardı.  2015’te Square, daha sonra Project Setsuna olarak adlandırılanları yaratmak için Tokyo RPG Fabrikası olarak bilinen bir başka stüdyoyu yaptı.21 Şubat 2017’de yeni Stüdyo Istolia’nın geliştirilmesi rapor edildi. Hideo Baba başkanlığındaki stüdyo, yeni RPG Projesi Prelude Rune’da bir atış yapacaktı.

Kurumsal yapı

1 Ekim 2008’de, Square Enix bir holding organizasyonuna dönüşmüş ve Square Enix Holdings olarak yeniden adlandırılmıştır. Bu esnada, oyun, madde ve dağıtım organizasyonları, aynı kurumsal girişim ve holding ile işyeri sahibi olan Square Enix adlı bir kapatma görevine getirildi.  Square Enix ve Square Enix Holdings’in önemli işyeri Tokyo Shinjuku’daki Shinjuku Eastside Meydanı Binası’ndadır

İyileştirme organizasyonu 

2003 yılındaki birleşmeden sonra, Square Enix’in geliştirme ofisi, her biri çeşitli oyun gruplarına odaklanan sekiz Kare ve iki Enix Ürün Geliştirme Bölümü’ne (Geliştirme Faaliyetleri kaihatsu jigyōbu?) Dahil edildi.  Bölünmeler çeşitli işyerlerinde yaygınlaştı; Örneğin, Ürün Geliştirme Bölümü 5, Osaka ve Tokyo’da işyerlerinde çalışıyordu.

Yoichi Wada tarafından belirtildiği gibi, iyileştirme bürosu Mart 2007’de Ürün Geliştirme Bölümü Sisteminden çok uzaktan kumandalı bir sisteme dönüştürüldü. 2013 yılına kadar Final Fantasy ve Kingdom Hearts düzenlemesinden sorumlu gruplar halen ilk Üretim Bölümü olarak görüldü .İlk Üretim Bölümü, Square Enix’ın Tokyo ve Osaka ilerleme stüdyolarının sonbahar 2010 karması ile Shinji Hashimoto’nun kurumsal yönetici olarak şekillendirildi.

Aralık 2013’te Square Enix’in gelişimi 12 İş Cemiyeti olarak yeniden oluşturuldu. İlk Üretim Bölümü’ndeki önceki Twitter rekoru, İşletme Bölümleri 1 ila 4 tarafından oluşturulan saptırmalar üzerine veri yaymak için halen kullanılmaktadır.  Hajime Tabata, İşletme Bölümü Başkanı 2, Shinji Hashimoto, İşletme Bölümü Başkanı 3 Ichiro Hazama, İşletme Bölümü Başkanı 4’tür Naoki Yoshida, İşletme Bölümü Başkanı 5,

 Kei Hirono, İşletme Bölümü 8 Başkanı, Tomohiro Hasegawa, 9 İşletme Bölümü Başkanı, Yuki Watanabe, İşletme Bölümü Başkanı 10, Yamanaka Yuzuruji Başkanı İşletme Bölümü 11 ve Mizumachi Minoru Tadashi, İşletme Bölümü Başkanı 12

İş modeli İncelenmesi

Benzer şekilde: Square Enix bilgisayar oyunlarının lokalizasyonu

Square Enix’in eylem planı, yalnız bir oyun platformu tarafından sınırlandırılmak yerine sayısız potansiyel ekipman ya da medya üzerinde işyeri yaratmaktan oluşan “polimorfik madde” ihtimaline odaklanmaktadır.Bu tekniğin ilk örneği, iki anime TV düzenlemesine, iki filme ve birkaç kitap ve video oyununa dönüştürülen Enix’in Fullmetal Alchemist manga düzenlemesidir. Diğer polimorfik etkinlikler, Final Fantasy VII, Kod Yaşı, Mana Dünyası, Ivalice İttifakı’nın derlenmesini ve 2016’dan itibaren sürekli Fabula Nova Crystallis Final Fantasy serisini içermektedir.  Yoichi Wada’ya göre,

“Para kazanmanın, konuşma biçiminde, son derece zor olduğunu ve bir kez ona vurduğumuzda, tüm suyu kendisinin akla getireceğini” söyledi.  Sony’nin Greatest Hits programına benzer şekilde, Square Enix ayrıca “Extreme Hits” atanan bir işaretin altında daha az maliyetle çizgi rekreasyonlarının üstünü deşarj eder.

Square Enix’in kullandığı standart eğlence konfigürasyonu, öncelikle saptırmanın karakterini ve özelliğini ayarlamaktır. Savaş çerçeveleri, alan haritaları ve cutscenes sonraki yapılacak.Taku Murata’ya göre, bu prosedür, 1997’de Square’in Final Fantasy VII’sinin başarılmasının ardından organizasyonun ilerleme modeli haline geldi. Final Fantasy XIII için grup önlemi, 180 zanaatkâr, 30 yazılım mühendisi ve 36 yön değiştirici planlayıcısı tarafından sorgulanmış, ancak daha sonra kapsamlı ölçek iyileştirme yapmak için araştırma ve yeniden yapılanma yapılmıştır.

Özellikler 

Video oyunları

Birincil makaleler: Square Enix bilgisayar oyunları listesi, Square Enix taşınabilir oyukların listesi, Square Enix kuruluşlarının listesi, Taito eğlencelerinin listesi ve Square Enix Avrupa rekreasyonlarının listesi

Square Enix’in temel fiksasyonu video oyunudur ve temelde taklit bilgisayar oyunu franchise’leri ile bilinir. Mülkiyetlerinin, 1987’de başlayan Final Fantasy kuruluşu, Haziran 2014’ten bu yana toplam 110 milyondan fazla teklif sunan, en üst sıradadır.  1986 yılında başlatılan Dragon Quest kuruluşu, ayrıca yüksek teklifi veriyor; Japonya’daki en yaygın süratle düzenleme arasında bir üstünlük olarak görülüyor ve yeni bölümler Haziran 2014’ten itibaren toplam 64 milyonun üzerinde toplam teklifle birlikte, boşaltma mevsimlerinde farklı eğlenceleri rutin olarak yendi.

Daha geç itibariyle, Kingdom Hearts düzenlemesi (Disney’s Buena Vista Games 2002’de başlayarak ortak bir çaba içerisinde oluşturuldu), Mart 2014’ten itibaren 20 milyondan fazla satılık olarak meşhurlaştı.

Square Enix tarafından oluşturulan diğer iyi bilinen düzenleme 1989’dan bu yana satılan yaklaşık 10 milyon kopya, 1991’den beri 6 milyondan fazla fırsatla Mana düzenlemesi ve 1995’den beri 5 milyondan fazla satılan Chrono düzenlemesi ile SaGa düzenlemesini içermektedir.  İş numaralarına rağmen birçok Square Enix rekreasyonuna derinlemesine bakılmış; Famitsu dergisinin 2006 “Ana 100 Oyunları” na 27 Square Enix eğlence katıldı. Ana 7’de 10’u, Final Fantasy X’in 1’inci pozunu de veriyor.Organizasyon aynı şekilde PlayStation 2 için 2006’nın En İyi Geliştiricisi için IGN’nin onurunu kazandı.

Square ve Enix ilk başlarda eğlenceleriyle Nintendo ev konsollarına odaklandı ancak Square Enix şu anda geniş bir ürün yelpazesine yönelik çeşitlemeler yaratıyor.  Bilgisayar oyun konsollarının yedinci döneminde Square Enix, PlayStation 3 ve Xbox 360 üzerinde Final Fantasy XIII ve Wii’de Dragon Quest X gibi üç kayda değer çerçevenin her birinde gerçek düzeninden yeni bölümler indirdi.

Square Enix ayrıca Game Boy Advance, Nintendo DS, PlayStation Portable, Nintendo 3DS ve PlayStation Vita gibi elde taşınır dönme destekleri için başlıklar oluşturdu. Dahası, Microsoft Windows tabanlı bilgisayarlar ve farklı cep telefonu modelleri ve günümüz akıllı telefonları için rekreasyonlar dağıtıyorlardı.  2004’te Vodafone’da dikkat çekici şekilde erişilebilen Square Enix cep telefonu çeşitleri Almanya, Birleşik Krallık, İspanya ve İtalya gibi bazı Avrupa ülkelerinde organize edildi.

Square Enix’in kıdemli Başkan Yardımcısı Michihiro Sasaki, gönderilmesinden önce PlayStation 3’ten bahsetmiş ve “PlayStation 3’ü zihin boğmakta başarısızlığa ihtiyaç duymuyoruz, bu yüzden bunları güçlendirmeliyiz, ancak Onlara çok fazla şaşkınlık kazandırmak için onlara ihtiyaç duyuyoruz, bu yüzden onları çok fazla destekleyemiyoruz “dedi.

Square Enix, 2007 yılında Kuzey Amerika ve Avrupa oyun pazarları için daha fazla destek vaat ederek, 2007’de çok aşamalı dağıtıma adamışlarını vurguladı. Konfor çoğulculuğu çoğunlukla Japonya’da olduğundan daha baskındır.  Çok aşamalı iyileştirme konusundaki hevesleri, 2008’de PlayStation 3 seçimli oyundan ayrılma Final Fantasy XIII’nin Xbox 360’da taburculuk için ilan edildiğinde açıklığa kavuştu.

2008 yılında Square Enix, iPod için ilk eğlencesini, Song Summoner: Unsung Heroes’u boşalttı. Square Enix, aynı yıl oyun oynayan, Pure Dreams olarak bilinen daha genç çocuklar için bir başka marka daha yaptı. Pure Dreams’in ilk iki yön değiştirmesi olan Snoopy DS: Snoopy ve Arkadaşlarıyla Buluşalım!

Dahası, Pingu’nun Harika Karnavalı o yıl taburcu edildi.  Square Enix, Eidos’u 2009’da güvence altına aldıktan sonra, Avrupa’daki dağıtım kanadıyla, Eidos kuruluşlarını (örneğin 45 milyon anlaşma), Hitman’ı (15 milyon), Deus Ex’yi (4 milyonu) dağıtmayı sürdüren Square Enix Europe’u yapmaya başladı. ), Hırsız (2,5 milyon) ve Kain Mirası (3,5 milyon). Square Enix, 2009 yılından bu yana Ubisoft’un ayrıcalıklarına yönelik Japon distribütörü olarak aynı şekilde doldurdu.

Web tabanlı oyun

Birleşmeden önce, Enix, ilk web tabanlı eğlencesi Cross Gate’i Japonya’da, Çin’de ve Tayvan’da 2001’de dağıttı ve Square 2002’de PlayStation 2 ve sonrasında bireysel bilgisayarda Japonya’da Final Fantasy XI’yi iptal etti. Final Fantasy XI’in devasa başarısı ile, dönüşüm iki yıl sonra Xbox 360’a aktarıldı ve konsoldaki başlıca MMORPG oldu.

Eğlencenin tüm sunumları, Square Enix’in yarattığı çapraz aşamalı bir web oyun sahne ve web erişimi olan PlayOnline’dan yararlandı.  Sahne Alanı, Square Enix’in yarattığı ve on yıllar boyunca dağıttığı bazı rekreasyonların çevrimiçi yönetimi olarak kullanıldı.  MMORPG’sinin başarısıyla Square Enix, Fantasy Earth: Dominion Halkası adlı bir başka girişim başlattı.GamePot, Japon eğlence girişi olan Japonya’da Fantasy Earth dağıtımına izin verildi ve Japonya’da “Dream Earth ZERO” olarak taburcu edildi. 2006’da, Square Enix, Fantasy Earth Zero girişimini bıraktı, Ve GamePot’a sattı. Square Enix, Cross Gate’in devamı olan Concerto Gate’den tahliye edildi.

Rapture adlı bir uç MMORPG kodu, kuruluşun Crystal Tools motorunu kullanarak Final Fantasy XI grubu tarafından üretildi.  E3 2009’da, PlayStation 3 ve Microsoft Windows için MMO Final Fantasy XIV’nin 30 Eylül 2010’da taburcu edileceği açıklandı. Dragon Quest X 2011 Eylül’ünde sırasıyla 2 Ağustos 2012 ve 30 Mart 2013 tarihleri ​​arasında boşaltılan bir MMORPG olarak Nintendo’nun Wii ve Wii U konforları için yaratıldığı bildirildi. XIV gibi, Kristal Araçları kullandı.

Square Enix aynı şekilde Legend World, Chocobo’nun Kristal Kulesi ve Kristaller Şövalyeleri gibi program eğlenceleri ve Facebook yönlendirmeler yaptı ve Yahoo! Japan için web tabanlı rekreasyonlar, örneğin Monster x Dragon, Sengoku Ixa, Cebe Varlığı: Praying Brage, Star Galaxy ve Crystal Conquest.

8 Mayıs 2012’de Square Enix, oyuncuları “web tarayıcısı aracılığıyla özellikle sınırsız saptırma evrenleri” içine atan izin verilen bir bulut oyun sahne alanı oluşturmak için Bigpoint Oyunları ile koordine bir çaba imzaladığını bildirdi.

Yönetim, Ağustos 2012’de CoreOnline adıyla yürütüldü.”Sınırlı iş kabulü” iddiasıyla yönetim 29 Kasım 2013’te reddedildi. Square Enix, 9 Ekim 2014’te Japonya’da Dive In olarak adlandırılan ve oyuncuların iOS veya Android cihazlarına eğlence dinletme olanağı sağlayan başka bir İnternet eğlence eğlencesi geliştirdi. Yönetim oyuncuların oynamak için harcadıkları zamana göre uyarlandı, her saptırma otuz dakika boyunca hiçbir şey için sunulmadı. Yönetim 13 Eylül 2015’te silindi

Dışarıda Şirket Profili

Taito kuruluşlarının Square Enix olarak birleşmesiyle organizasyon Taito’nun çarşı vakıflarının ve ofislerinin mülkiyetini aldı ve 2005 yılında çarşı vitrinine girdi.  Taito, 2010 yılında, eğlenceyi bırakıp bulut tabanlı bir düzenleme olan NESiCAxLive’i ortaya çıkardı ve fiziksel kopyaları temin etmek yerine web üzerinden dönüştürdü.

Bu çerçeve, sayısız arcade oyun yerlerine eklendi.  Kuruluş, çarşı adıyla Japonya’daki seyircilerin çarşı grubunu göz önüne almaya devam ediyor; 2015 yılında saptırma yapıcılar, arcade oyun arka planını değerlendirecek sadık bir hayran kitlesi olduğu için Square Enix’i ifade ediyor.

Not:

Şirket değeri : 1,26 Milyar $

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.