Silkroad online R

Silkroad online R

Silkroad onlineR nedir,Silkroad online ve Silkroad online R Farkı…

Silkroad-R, Asya’nın ünlü ticaret yollarından olan Silk Road online’nin geçmişine dayanan ücretsiz bir MMORPG oyundur.

Silkroad online R ‘de oyuncular her biri kendi sınıf ve yetenek takımına sahip iki ırktan birini seçebilir ve oyunun ticaret sisteminde çok  yönlü bir çatışmaya katılabilirler savaşabilirler. Silkroad Online üzerinden bu oyunun ikinci versiyon tarzı olarak kurulmuş olan Silkroad-R, Silkroad Online ile aynı oyun içeriğini, ancak daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için oyun oynamada önemli değişiklikler yapıyor.

SİLKROAD ONLİNE  R GELMEDEN ÖNCE

Geçerli oyun Legends olarak güncellemeler getirdi ve geliştirildi. Her efsane hem yeni hem de eski oyuncuların katılmak, kazanmak ve keşfetmek için yeni bir oyun ve macera yelpazesi getiriyor. Legend I, Avrupa genişlemesi 24 Temmuz 2007’de tanıtıldı ve Avrupa’da yeni bir yarış ekledi. Bu  oyunculara, oyun maceralarına,aksiyonlarına ve ticarete katılmak için kendi özel avantajlarıyla Çinliler’in üzerine yeni oynanabilir bir yarış kazandırdı burada. Bu Efsane, bu genişlemeden birkaç temel özelliğin adını vermek için daha fazla oyuncu işbirliğini birleştirmek için bir dizi harita, karakter, giyim, eşya, evcil hayvan, beceri ve yeni bir parti oyun sistemi geliştirdi ve  üretildi.

Silkroad online R arasındaki farklar nelerdir Rehber

Silkroad R (sroR) mmorpg oyununda  70 lvle kadar canavarlardan(mob) gold düşmez.Oyunda görev aldıgımız npc  pot ve itemlerini alabiliyorsun.Sürekli görev ile uğrasıyorsun  görevlerini yapıyosun seviye  atlıyabiliyorsun.Silkroad online’de (sro)  70e kadar düşüyordu gold ama şimdi bu farkta kapandı sro r ile aynı oldu. Silkroad R de skil point hesaplarında artılar silkroad onlineye göre daha kolay daha az istenmektedir.Yani silkroad online ile çok ufak farkları vardır arasında.Silkroad-R ile Silkroad arasındaki en büyük farklardan birisi de  pot, zırh, silah, kalkan, aksesuar gibi şeylerin 1, 8, 16, 32, 42 gibi levellerde bedava (goldsuz) verilmesidir. Çünkü 70 levele kadar moblardan altın düşmeyecek,çıkmayacaktır.

SİLKROAD ONLİNE (SRO) SİLKROAD (r)

Silkroad-R Nedir?

Silkroad online  internet üzerinden oynanan bir  çok yönlü çok oyunculu bir oyundur. Oyunda belirli yaratıkları keserek (buna kasılma deniliyor) gelişiyorsunuz. Arkadaşlıklar,gruplar(birlikler),partiler kuruyorsunuz. Bir gerçek hayatta oldugu gibi para kazanmanın keyfini yaşıyorsunuz.Burada ki oyun parası oldugu için farkı var elbette .Ayrıca belirli mesleklerle,elbiselerle ve güzel grafiklerle oyuna olan ilginiz en son doruğa ulaşıyor.

Silkroad-R Nasıl Oynarım?

Öncelikle silkroad online ‘yi

veya cd’sini elde etmemiz gerekir. Kurulum işlemi bittikten sonra oyunu güncelleyin(patch) ve oyuna giriş yapınız,üyeliğinizi  silkroad’ın kendi sitesinden edinebilirsiniz.Kayıt esnasından verdiğimiz bilgiler önemlidir,gizli sorumuzu bir yere yazalım unutmayalım. Bu şifremiz çalındığında geri elde etmemizi sağlayacaktır.

Kayıt oldum şimdi ne yapmalıyım?

Oyunu açıyoruz start tuşuna bastıktan sonra serverlerin listelenmesi için listeleme şeçimini yapıyoruz.

Server nedir?

Server silkroad online oyununda bir sunucudur. Sunuculara server denilmektedir.Yani Örneğin 1ve2 serverdeki iki char oyunda iki oyuncu  birbirleriyle karşılaşamazlar birbirlerini göremezler mesaj yazamazlar,fakat oyunda olan herşey aynıdır. Aynı harita, aynı npciler (satıcılar) onlardada bulunur bunlar sabittir. Kısaac her serverin farkı her serverde farklı oyuncuların olmasıdır. Buradan istediğiniz servere çift tıklayınız oyun serverini seçiniz.

Sİlkroad ID ve PW ?

ID:Kullanıcı adıdır bu alanda kullanıcı adı seçilir(silkroadın orjinal sitesinden(joymax) belirlediğimiz kullanıcı adı)
PW:şifreniz (silkroad’ın orjinal sitesinden(joymax) belirlediğimiz şifredir.)

Id ve Pw’yi belirledikten sonra ne yapıyoruz.
Connect(bağlan) tuşuna basıyoruz daha sonra doğrulama kodu geliyor.

Oyuna girmedi hata veriyor?

Büyük  bir ihtimal oyundaki server kapasitesi doludur. Bir başka deyişte o yerin kapasitesi  belli bir kişi sayısı içeride oldugundan ve oyun donmasın lag olmasın  gibi sebeplerle başka kimseyi içeri almıyacaktır.Alsa bile uzun sürecektir.Server kapasitesini [wpsm_button color=”blue” size=”small” link=”http://www.rev6.com/servercapacity/” icon=”none” class=”” target=”_blank”]Rev6[/wpsm_button]

Silkroad online R oyuna girdim ne yapayım?

Yeni bir char (karakter) açmamız kurmamız  gerekiyor. Bunun için yeni bir karakter kuracağız , Ceate  butonuna basıp charımızın serverdeki ilk adımını veriyoruz. En üst kutucuğa oyundaki  sürekli kalacak nick adımızı yazıyoruz.(girerken kullandığımız ID ile  aynı olmasın farklı olsun) Elbise,kılıç,ok,boy,ses gibi  ve buna benzeyen birok özelliklerimizi yaptıktan sonra işlemi onaylıyoruz. Daha sonra chara tıklayıp start tuşuna basıyoruz. Oyuna giriyoruz.

Karakter(char) nedir?

Char oyundaki karaktere yani kurduğumuz oyuncuya verilen genel isimdir.

Oyuna girdim ne yapmalıyım burası neresi?

Örneğin avrupa bir char constanide,Çin bir char janganda doğacaktır.

Burada pazar kurarız bazı ürünlerimizi satarız,malzeme satın alırız ve öldüğümüz yerden ışınlanırız. Şehiri daha sonra hemen  tanırsınız çünkü bu şehirde çok işiniz olacak. M tuşuna basıp harita çıkacaktır , bulunduğunuzdan şehirden çıkan yola sapın. Çıkıp ilerlediğinizde Avrupa’yı seçtiyseniz küçük yeşil yaratıklar göreceksiniz , ekranda zaten bize yardımcı olan göstergeler yer alacaktır ,yaratıklara mouse ile çift tıklayıp saldırın. Bu şekilde  Xp ve sp kazanırsınız. seviye atlayın. Daha sonrada str,int işlemlerini ayarlayınız yani sp skillerini.Şimdi ondan bahsedelim.

https://www.youtube.com/watch?v=nxdPa3klYWs

Silkroad Online XP nedir SP nedir?

XP oyunlarda dolduğunda level atlamamızı sağlayan bir başka deyişle exp denilebilen özelliktir.Silkroad’da sağ alt köşedeki yeşil bölge max olarak dolduğunda level atlarsınız 1 ise 2.
SP nedir silkroad’da skill açarken işimize yarar sağlayan özelliktir.Sağ alt köşedeki sarı çizgidir ve yanındakide toplam SP’dir.

Level (seviye)atlamak nedir?

Silkroad online ile en bilindik mmorg online ile en bilindik özelliktir, level atlamak charımızın seviyesidir. Bu silkroad’da şimdilik 1-130 kadardır. Her level sonucunda charınız yeni skiller öğrenir yeni skiller kazanırsınız, canı veya sihir gücü artar kısaca daha güçlü daha sağlam vuruşlu olur.

Skill nedir?

Skili yapılandırmasına gitmek için eskiden rev6 vardı. Ama malesef oda kayıplarda.
Skill olduğunuz chardaki özel güçleri bu skill puanımızla sağlarız ve geliştirirz. Daha önceden tanımladığımız bu önemli   SP bu görevi görür. Seçtiğiniz charın karakterin  kılıcına,okuna kısaca karakterin  türüne göre özel güçlerini yeteneklerini açarsınız. Bu level atlamaklada orantılanmıştır kısaca. Karışık gibi görünebiliyor fakat oyuna girdğinizde kısa zamanda ne demek  istenildiğini  anlıyacaksınız.

Seviye çıktığını nasıl anlarım?

Level (seviye) atladığınızın belirtileri  tür  olur. 1.cisi charınız sarı ışıkları boğulur 2.cisi sol üst köşe ekranında  + işareti ile ortaya çıkacaktır..

  • Saş köşeyi iyi tanımak her zaman orada belirecektir.
  • Sağ üst köşedeki kırmızı çizgi bizim canımızı belli eder. Eger biterse bizde ölürüz biteriz.
  • Sağ üst köşede bulunan  mavi çizgi özel skill  göstergemizdir.

+ işaretine  bastım ne yapayım?

Charımız str mi ınt mı bunlara göre + işaretıne bakmamız gerekecektir. Ona göre str veya int artısına  istendiği kadar basınız. Charınızın hangi tür olduğunu öğrenmenin tek yolu silahına ve skillerine bakmaktır.

+ işaretine bastım ne oldu?

Charınızın artık daha çok canı var bu can kırmızı şekilde şişelerde görünecektir. Yada daha çok manası var bu mana denilen skil vurmaya yarayan güçtür mavi şişededir.

Oyunda Ölürsem ne olacak?

Oyun da ölürseniz hiç korkmayın   en üst seviye charda ölür .10 lvl’e (seviye) kadar öldüğünüzde mousede sağ tuşa basarak hiç bir şey kaybetmeden (spveya exp -xp) yerinizden kalkabilirsiniz.Kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

CHARIN ÖLMESİNİN  zararı var mı?

10 lvlden sonra ölünce kazandığınız xp puanlarınızın tamamı değil de  bir kısmı gider .

Silkroad online ölmemek için ne yapayım?

Oyunda bir süre sonra aslında bu soru yerine öldürmek için ne yapayım diyeceksiniz.ölmemek için gereken itemleri giyeceksiniz bunları bulacaksınız.

Skiller nerde hangilerini açayım?

Charınız hangi tarz bir karakterse örnek verelim bicheon fire bu karakterde ne gerekiyorsa onu açın fazla gereksiz skiller sizi sp kasmada zorlıcaktır unutmayın sp bu oyunda  çok önemlidir exp den de önemlidir diyelim.

 

İtem sayfamda Çantamda kırmızı ve sarı el şeklinde kutu var nedir bunlar?

Bu ellerin kırmızısı çok önemlidir %100 xp ve sp sağlar. Yani bir yaratık yerine iki tane canavar  kesmiş olursunuz.Bu da zamandan tasarruf demektir. Yüksek seviye biri sizi kasarken kullanın. Zaten uzun saat gitmez. Sarı kutu ise size %50 fazla exp sp verecektir. Yani 2 yaratık kesince fazladan 1 yaratık daha kesmiş ve fazldan xp exp -sp kazanmışsınızdır.

MESLEKLER

Silkroad Online ve Silkroad Online  Rnin en güzel yanlarından biriside silkroadın kervancılık hunter ve thief meslekleridir.

  • .KERVANCITRADER

Bir malı belli bir yerden alıp başka  belli bir yere  satma olayına kervancılık deniliyor.. 2 seviden  sonra yapılıyor,daha aşağı levellere izin verilmiyor.Yalnızkervancılık ok adarda kolay bir iş değildir,bu oyunda karşınıza hırsızlar (thief)çıkacaktır size iizin vermeyecektir onlarında tek amacı sizdeki malları çalmaktır,amansız bir mucadeleye ve bu riske hazır olmalısınız..

  • .HUNTER (AVCI)

Kervancılara(trader) yardım ederler . Bu iş karşılığında para isterler elbette her işte olduğu gibi. Bence aynı kişi traderlik  yapsa yine de  aynı yolu gitmiş olucaktır ki lakin daha fazla kazancı olucaktır. Tabi olmak isteyenlerolabilir,bunda sakınca yoktur,40 lvlden sonra tercih edin. Yoksa kimse sizi karakter yerine koyup da tutmaz yanında .

  • .THİEF (HIRSIZ) 

Charınız sağlam ise  tek yapmanız gereken iş kervanların mallarını kaçırmak olacaktır.Tabi kervanlar korunuyor bunlarıda bilmeniz gerekiyor.Onları koruyan hunterleri ezmeniz gerekecektir.Elli seviyenin üstünü tercih edin bunun için.

Silkroad R özellikler

Mmorpg Strateji