Pubg Sunucular Meşgul Hatası ve Çözümü

Eğer playerunknown’s battlegrounds oynarken, bir hata olan pubg sunucular meşgul  hatasını alıyorsanız çözüm yolları bu makalemizde mevcuttur. Ve diğer bir baş belası hata olan pubg ağ meşgul hatasını hem pubg lite hem de Pc ( bilgisayar da karşınıza çıkma olasılığı vardır.

Bildiğiniz Pub g’de sunucular sık sık bakımda olabiliyor.Nedeni ise Milyon kullanıcı sayısına kısa dönemde erişen, açık dünya savaş oyunun geliştirilmesi ve güncel kalmasıdır.

Hadi bunların asıl nedenlerini ve kolay çözüm yollarını görelim .

Pub g Sunucular Meşgul, Lütfen Daha sonra Tekrar Dene Hatası

Milyonlarca oyun hayranı olan pub g o kadar trafiğin olduğu yerde birçok sunucu hataları ile karşı karşıya kalabiliyor.Tabi ki Pubg sunucularının neden meşgul olduğunu açıklamadan önce, bu hatayla bağlantısı olan dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı yazımızı okumanızı önereceğiz.

Nedeni ise, öyle bir hata almanız bazı ortak özelliğe dayanmış olmasıdır. Şimdi size tam konumuz olan ve İngilizce’den giriş yapanların gördüğü

En öncelikli sebeplerden başlayarak hatayı tek tek ele alalım . Unutmayın bu giriş sorunun kesinlikle Bilgisayar donanımlarınız ile bir alakası yok .

Pub g Sunucular Meşgul Giremiyorum Çözüm Yolları 

Oyunun Lobi kısmında sunucuların meşgul olma durumu ile karşı karşıya kaldıysanız, yeniden bağlan tuşuna tıklayın.

Eğer oyun kilitlenmiş ise, 3 defa aynı hatayı aldığınız için bunu anlamış olacaksınız. Şimdi yeniden bağlanıp aynı hatayı alıyorsanız, İnternet bağlantınızı kesin. Pubg lite sunucu meşgul hatası için android veya ios cihazınızın verisini kapatın ve yeniden açın.

Pubg Sunucularının Meşgul Olma Nedenleri

  • Pub g’de sunucular çok meşgul lütfen daha sonra tekrar deneyin diye hata almanın bir diğer nedeni, güncellenme günleridir. Haftanın her Çarşamba günü sunucu güncellemesi olmaktadır. Eğer bu oyun hatasını Haftanın diğer günleri alıyorsanız, muhtemelen acil veya yenilenmesi gereken bir sebep var demektir.

Endişe etmenize gerek yok . Bu konuda tek yapmanız gerek Steam programını açarak güncelleme olup olmadığına bakmanızdır. Steam programı eskiden bilgisayarınızda açık kalmış ise, Görev Yöneticisini açarak steamı sonlandırın ve tekrar açın .

Bunları takip etmenin bir kolay yolu ise, Pubg facebook sayfasıdır. Tabi ki Pubg Corporation Şirketi ve oyun sahibi olan Brendan Greene papçi sunucudan kaynaklanan hata ve diğerleri için bir yardım sayfası kurdu.

Buradan desteğe ulaşmanız mümkündür. Ama sitemizde zaten en üst düzeyde sorunun çözümü mevcuttur.

Modeme Reset Atmak 

  • İlk önce modeminizin fişini çekin ve 10 saniye gibi kısa süre bekleyip, fişi tekrar takınız. Hemen playerunknown’s battlegrounds’un bulunduğu uygulamaya tıklayarak oyunu açın . Lobide eğer aynı hatayı alıyorsanız ayarlar ile oynamadan çıkış tuşuna basarak lobiden çıkın.

Daha sonra modeme reset atmalısınız. Reset tuşuna basarak modemin bilgilerini sıfırlayın . Bu taktik ile sunucular meşgul hatası % 90 çözülüyor.

Proxy Ayarını Devre Dışı Bırakın 

  • Bilgisayarınızın sol alt köşesindeki yuvarlak mercek simgesi olan Windows Arama tuşuna basıp ” Proxy ‘ ‘ yazın.
  • Sonra Proxy ayarlarını değiştiri seçin .
  • Buradan proxy ayarlarını kapatın .
  • Otomatik algıla seçeneğini seçin .

Şimdi Bilgisayarınızı kapatıp, yeniden açtığınızda giriş yapabilmeyi deneyin .

Pubg Sunucu Hatasına Neden olan Diğer Hatalar

İşte sunucuların meşgul olmasının en önemli diğer noktası ise Anti Virüs Yazılımının açık olmasıdır. Bazı Anti virüs yazılımları Steam istemcisinin güncelleme almasına set örmektedir. Genelde Nod 32 bunu yapmaz. Buna sebep olanlar Kaspersky antivirüs ve Avast gibi programlardır.

Devre dışı bırakarak Pubg sunucu meşgul tekrar deneyin hatasının giderilip giderilmediğine bakın .

Uyarı : Virüs programını neden kapatmalıyım gibi endişe duyacağınız sorunuz var ise, Windows 10 veya 7 kullanıcıları için hali hazırda olan programlar var. Bunlardan bir tanesi Windows Defender olup oto koruma sağlamaktadır. Bu yüzden extra devre dışı bıraksanız da defender korumaya devam edecektir.

Pub g sunucu hatası
Pub g sunucu hatası

VPN Etkisi 

Bilgisayarda eğer bir Tunnel Bear, Nord , Express gibi Vpn yüklü ise Steam dosyalarının tam çalışmasını engelleyecektir. Bu da güncelleme ve açılış dosyalarına etki ederek bir hata oluştu uyarısını almanıza neden olacaktır.

Torrent Programları 

Önemli bir uyarıda P2p istemcilerin dosya paylaşma yazılımının Pc’nizde kullanılmış olmasıdır. Hem bu etken hem de Bit torrent yada internet download manager gibi programların kullanılmasıdır. Var ise böyle programlar Steam’i başlatmadan kapatmayı deneyin. Ve Pubg uygulamasına tıklayarak hatanın giderilip giderilmediğine bakın .

Aynı zamanda tüm bu hataların geleceğe yani 2020 ve 2021 yıllarında bile boy göstereceği aşina. Bu yüzden sık sık böyle oyun hatalarını almanız sizi bıktırmasın. Unutmayalım ki her hatanın bir çözümü mmorpg oyunlar sitemiz de mevcuttur.Böylelikle tüm bu sorunlardan sonra 2019 ve 2018 Pubg sunucular meşgul hatasının çözümüne ulaşacağınızdan emin olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.