Oyun İçin Neler Gereklidir

Oyun için Neler gereklidir ? Bilgisayar nasıl olmalıdır ? Programlar neler olmalıdır ? Oyun için Kasa nasıl olmalıdır ? Mmorpg oyunlar için  ne isteniyor?

Oyun için Neler gereklidir,Bilgisayar nasıl olmalıdır,Programlar neler olmalıdır,Oyun için Kasa nasıl olmalıdır,Mmorpg oyunlar için  ne isteniyor.

Oyun İçin Neler Gereklidir ?
Oyun İçin Neler Gereklidir ? Bilgisayar parçaları

Oyun için Neler gereklidir ?

İyi bir oyun oynamak istiyoruz  oyunu çok seviyoruz,fakat oyunu kuruyoruz açıyoruz birde ne görelim bilgisayar var oyun var ama oyun oynamak için bekliyoruz zevk almıyoruz tad almıyoruz kasıyor artık bunalıma giriyoruz,kaldırıp atasımız geliyor.Böyle durumlar hepimizin başına gelmiştir belkide ilk oyun zamanımızda ilk bilgisayarla tanışma yıllarımızda …Öncelikle iyi bir bilgisayara ihtiyacımız oluyor.

Bilgisayar nasıl olmalıdır ?

Gün geçtikçe teknoloji ilerledikçe oyun grafikleri oyun görselleri de gelişmeye bellekleri de artmaya başlıyor. Özellikle güçlü grafiklere sahip oyun formatların da zevk ile oyun oynamak için  bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayarın performanslarının yeterli olmadığını oyuncuların çoğu bilmektedir. Peki iyi bir oyun için nasıl bir pc toplamalıyız?Bilgisayarda hangi özellikler olmalı?

Bilgisayar için nasıl bir sistem gereklidir ?

Bilgisayarın işlemcisinden tut  ekran kartına ve diğer donanımlarından sırayla bahsedelim fakat ilk önce ,  kasa ve güç kaynağına söz etmek gereklidir. Bilgisayarın önemli bir parçası kasa ve  güç kaynağıdır neden dersek eğer tüm soğutma sistemi kasaya bağlıdır giriş ve çıkışları burası ile alakalıdır,eğer burada soğutma sistemi iyi bir şekilde kurulmadı ise o zaman diğer parçaları tam görevini yapamayacak çabuk bir şekilde ısınacaktır,bundan dolayı uzun süreli oyunlarda biz elde edeceğimiz performansı yakalayamayacağımız için sorunları belkide başka yerlerde arıyacağız.

Bir güç kaynağı ise tıpkı vücudumuzun enerjisi gibi düşünelim ona göre harekete geçelim .Eğer  donanımları yüksek güç kaynağı 500w-600w altında aldığımızı varsayarsak o zaman çok sıkıntılara girerek bunlarla sürekli karşılaşmak zorunda kalacağımız anlamına geliyor.

Anakart

anakart
anakart

Adı üstünde anakart bilgisayarımızın anası gibidir,o iyi oldugu zaman bilgisayarın ileri teknolojisi de iyi olur.İleride çıkacak uyumlu bır işlemciyi de destekleyen anakart seçimi her zaman bizim yararımıza olur.Bir oyun oynuyoruz bunun için kasa dizdiriyoruz ve bundan parasal olarak kaçıyoruz evet maddi durumlar bazen bizleri bunlardan uzak edecektir.

Fakat üç aşağı beş yukarı bir bilgisayar aldık diyelim ana kartı da orta seviyelerde bunu ileride değiştirmek istediğimiz de artık diğer parçaları ile birlikte değiştirmek zorunda kalacağız ,uyumsuz olduğundan dolayı bu parçayı tek bir şekilde değiştiremeyeceğiz malesef. Bu yüzden bu parçaya önem verelim ve iyi olanından seçelim i5 ve i7 tarz destekli olanları bizi mutlu edecektir.

Bilgisayar nasıl olmalıdır

Bilgisayarımız bir oyun için nasıl iyi bir performansa sahip olması gerekir.

Bilgisayar her zaman belirttiğimiz gibi iyi bir işlemci iyi bir donanıma sahip olması gerekiyor.Bizim için en iyi donanımda bir bilgisayar olmalı ki mmorg oyunları ve diğer format oyunları en rahat şekilde oynayalım .

Bilgisayarın en gözde yerlerinden biriside ekran kartıdır,oyun demenin en anlamlı bilgisayar içeriği ekran kartı oluyor.Şöyle bir paylaşım yapalım ki ekran kartlarında en önemli yer Gb kapasitesi deniliyor.Fakat burada bu geçerli değildir,ekran kartlarında en önemlisi bit olayıdır1Gb olsun 256 bit olsun min bizim için en idealidir.

Bir diğer özellik ise bilgisayarınızın ram özelliğidir.Bu özellik gerçek bir güç gibi yalın olmayan özellikte ki bunu en üst sınırda tuttuğumuz zaman bilgisayarın  hızı da o denli hızlı olacaktır.Maksimum özellikte bilgisayar seçimi yapıyoruz buna rağmen ram düşük olursa o bilgisayar çok dengesiz olacaktır.

Oyun için Kasa nasıl olmalıdır

Oyun için Kasa nasıl olmalıdır.Bizim için yukarıda da belirttigimiz gibi bir bilgisayarı toplayan kasa olsada kasa sadece bu işe yaramamaktadır.Kasanın temel özelliklerinden biriside içerisinde bulunan soğutma sistemidir.Bu sogutma sistemi sayesınde bılgısayarımızın degerli parçaları aşınmıyacak çabuk ısınmayacaktır.Biz bunları göz önunde bulundururusak her zaman artıya kavuşmuşolacagız.Bu yuzden kasa secerken en dikkat edecegımız yer sogutma tipli kasalardır,yanlarda ve önde bu özellık olmalıdır.

Programlar neler olmalıdır

Oyunlar için en güncel olan programlar seçilmelidir.ekran kartlarının en güncel versiyon programları seçilmeli,windows için en güncel programlar  yüklenmelidir.Zamanla elektrik kesintileri olduğundan dolayıdır ki,bilgisayarımızda bazı yazılım kesintileri oluşmaktadır.

Bunlar için powerler güçlü seçilmeli gerekirse ekstra güç kaynakları alınmalıdır.Bilgisayarımızı otomatik güncelleştirmelere gerekirse almalıyız.Takip edenler için buna ihtiyaç yoktur.En güncel programlar her zaman bilgisayarımızdan eksik tutmamak gerek ve anti virüsler yüklenmelidir,taramaları düzenli şekilde yapmalıyız.

Mmorpg oyunlar için  ne isteniyor?

Mmorpg oyunlar için  ne isteniyor,bunları görelim

Burada tek yapmamız gereken  hangi oyunu oynayacağımıza karar verip biran evvel bu oyunun sitesini takip edip veya  sitemizde bulunan oyun bloglarından

istenen özellikleri görebiliriz.Oyunların görsel efektlerıne göre istenen performans artmakta veya eksilmektedir.

Oyun için birkaç program söyliyelim .

TeamSpeak Client: Bu programı bilen biliyor belkide en güzel online oyunlarda oyunları bir ortam haline getiren bu programın emel özelligi grup sohbetleri kurup sesli sohbeti aktif kılmaktır.En net ses kalitesi yaratmak ve lag olmadan ses kalitesini koruyor.

Microsoft Visual C++: Mmorpg online oyunlar olsun diger frmat tarzı oyunlar olsun bazen bazı oyunlar yazılım geregi microsoft C++ adlı program dili ile yazıldıgı için bu program olmadan oyunlarda sorunlar meydana gelebiliyor.[wpsm_button color=”black” size=”small” link=”https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555″ icon=”none” class=”” target=”_blank”]Hemen indirin[/wpsm_button]Bilgisayarımızda bulunursa sorun kalmıyacaktır bir sorun olsa bile önlemini almış olacağız.

Cheat EngineBir oyun hile programı sayılabiliyor,her oyunun hilesi farklı oldugu için bu program burada size en hızlı şekilde yardım ediyor.Bilgisayar belleginde açık bulunan oyunları araştırıyor buluyor.

ve size oyunun orjınal kuralını değiştirmek için yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.