MASS EFFECT ANDROMEDA

BioWare Montreal tarafından yaratılan ve PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows için Electronic Arts tarafından dağıtılan bir bilgisayar kibarlığı oyunudur. Çeşitlendirme, Mart 2017’de dünya çapında taburcu edildi.

Mass efect Andromeda nedir ?

Mass Effect düzenlemesinde genel olarak dördüncü geçit ve 2012 Mass Effect 3’ün başlangıcından bu yana ilk sırada yer alıyor.Eğlence, insanlığın yeni oluşmasına neden olan 22. yüzyılda Samanyolu Galaxy’de başladı Andromeda Galaxy’deki ev evreni Andromeda Girişimi adlı bir sistemin bir özelliği olarak görüyor.

Oyuncu, Initiative’e katılan ve Andromeda’da 600 yıllık bir seyahatten sonra uyanış olan, pratik yapılmayan bir askeri asker olan Scott ya da Sara Ryder‘ın bir kısmını kabul ediyor. Kütle Efekti: Andromeda, açık alan bileşenleri ve soruşturma konusundaki vurgulamayla, düzenlemedeki geçmiş bölümlerden daha hafif bir tonudadır.

Düzenlemenin geleneksel oyun bileşenleri çok sayıda kalırken, diğerleri örneğin kapak tabanlı ve çok yönlü daha az savaş ile değiştirildi. Eğlence, yorumcuların pozitif toplanmasına harmanlanmış durumda.

Başkalaşım, savaş, görsel ve oyun alanlarında koordine edildi; hareketleri, değişimi ve uzmanlaşmış sorunları için kınandı.

Oyun Mass Effect

Kütle Etkisi: Andromeda, oyuncu ya Scott ya da Sara Ryder‘ı üçüncü bir perspektiften kontrol altına alıyor. Hem Ryders’ın görünüşleri hem de ilk isimler oyuncudan emredilebilir.

Bu oyun en iyi mmorpg oyunlar arasından sıralamalara girmiştir.

 Dolayısıyla, babalarının varlığı Alec, Ryder ikizlerinin varlığı bakımından dengelidir. Eğlenceyi bitirdikten sonra, oyuncunun belirli ödüller ile sapmayı yeniden başlatmasına ve arzu edilirse diğer Ryder olarak oynamasına izin veren Yeni Bir Oyun + açılır. Oyuncular aynı şekilde mevcut karakterleriyle oynamaya devam edebilir ve tamamlanmamış görevleri tamamlayabilir.

 Mass Effect düzenlemesindeki geçmiş bölümlere benzeyen, oyuncuların her biri yeni bir eğlenceye her çeşit yetenek sınıfına bakıp altı farklı karakter sınıfına bakarak başladıkları yerde, oyuncuların yeteneklerine göre kendi yeteneğine sahip oldukları herhangi bir eğilimi serbest bırakma konusunda özgür oldukları söylenebilir.

Oyun boyunca bir güce doğru. Örneğin oyuncu sadece biyolojik yeteneklere girerse, Ryder bu oyun stili ile tanımlanan ödülleri getiren Adept profilini açacaktır.

Deneyim, görevleri tamamlayarak kazanılan yeteneklere harcama yapmaya odaklanır ve elde edilebilecek odak sayısına ilişkin en üst düzeyde bilgi yoktur.Oyuncular her rekabeti yeniden kurmadan sayısız oyun yaklaşımıyla ilgili farklı yollar keşfedebilir ve yeteneklerini bir kez daha geliştirmeleri için her uzmanlığa ayrılmış puanları her zaman yeniden tahsis edebilir.

Güzergah ve keşif Mass Effect

MassEffect
MassEffect Mmorgonline.com

Mass Effect: Andromeda’da, oyuncu Tempest adlı bir gemiden gol seçerek Andromeda sistemini araştırıyor.

Ryder geminin uzantısında kalmaya mecbur bırakan oyuncu, kozmik bir sistem kullanarak yıldızları görmezden gelebilir ve kusursuz bir şekilde bir rota noktası seçebilir.

On ikiden fazla gezegenin, oyuncuyu, tamamlanması gereken farklı yolculuklar ile ilişkilendiren orta nokta evrenleri vardır, örneğin karşı düşman üsleri veya saklanma yerleri, değerli veriler içeren eşyalar için filtreleme, ya da bozulmayı tamamlama Ryder’ın takım arkadaşları için misyonlar.

Yolculuklar bittiğinde, oyuncu belirli güncellemeleri göz önüne alan “Andromeda Canlı Olabilme Noktaları” nı edinir ve gezegenler, karakolların çalışmasını da göz önüne alan “Fizibilite Düzeyleri” ni artırır.

Her gezegende, ilk başlarda ezilmeyi başaramayacak bir denetmen bulunur ve Ryder yeterince yukarıya çıktıktan sonra daha sonra dönmek zorunda kalabilir.  Gezegenlerin açık dünya bileşenlerine sahip olması ve altı tekerlekli, arazi aracı olan Göçebe’yi kullanarak gezinilebilmesi mümkündür.  Nomad’ı kullanırken, oyuncu yeryüzünün varlıklarını kontrol edebilir ve daha sonra onları toplamak için maden otomatlarını aktarabilir.

Yeni bölgeler araştırıldığında, oyuncu çabuk hareket odaklanarak doldurma damla yerlerini keşfedebilir ve bir yük değişimi göz önünde bulundurabilir. Bazı gezegenlerin temsil edilmesi gereken ekolojik tehlikeler vardır, örneğin, gezegen Elaaden, burada Ryder, zarar görmemek için sıcaktan uzak durmalıdır. Eğlence boyunca, oyuncu silah ve zırh yaratmak için kullanılan diyagramları ve varlıkları keşfedebilir.  Bazı yapılmış silahlar değiştirilmiş isimler verilebilir.

Diyalog Mass Effect

 Oyuncu öncülerinde olduğu gibi, Mass Effect: Andromeda karakterleriyle işbirliği yapabilir; bu da oyuncu söylemi seçimlerinin tekerlek yönüne dayandığı spiral bir sipariş menüsü kullanır.

 Tekerleğin çevresinde, her tartışmayı şekillendiren dört tür reaksiyon vardır: kalp, baş, yetkin ve rahat. Tartışmalar çoğunlukla aynı ya da çelişkili katılımcılara bağlıdır. Birkaç tartışma süresince, oyuncu, değişim tekerleğinde erişilebilir olana ek bir karar veren “Sürücü Eylemi” ile tahrik edilir.Örneğin, ekranda “ateş” yapma teşviği görünebilir ve hemen seçilebilir. Tempest’teki karakterlerle sohbet ederek Ryder, arkadaşlıklar kurabilir ve eğer arzulanırsa, belirli karakterlerle zamanla duygusal ilişkiler kurabilir.

Hem söylem hem de yolculuk düzenlemeleri sırasında, oyuncu bazı durumlarda makul, iyi / kötü nitelikte olmayan, ancak daha incelikli olması planlanan, Paragon / Renegade etik kalite düzenlemesinden çıkışı gerektiren iyi seçimler konusunda uzlaşmakla görevlendirilmiştir.

Düzenleme önceki başlıkları Savaş Kitle Etkisindeki Savaş: Andromeda, aşamalı olarak gerçekleşir ve düzenlemedeki geçmiş bölümlere hiç benzemez, bir menünün özelliklerini göstermek veya kullanmak için sapmayı durdurmak artık bir özellik değildir.

Aktivite gruplamaları sırasında, oyuncu, bir jetpack kullanarak havaya dikey sıçrama ya da yan yana çizgi de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde savaş alanının etrafında dolaşabilen ayı ayı bakış açısıyla Ryder’ın koordinasyon kontrolüne sahiptir.Oyuncu bir soruya yaklaştığında, Ryder dolayısıyla gizleyecek ve savaşçıyı savaşta sigortası ile donatacaktır.  

Eğlence, oyuncuları büyük, açık savaş bölgeleri ve her açıdan saldırıya uğramış düşmanlarla savaşa devam etmeye davet eder,ek olarak hem kuvvetli hem de koruyucu stratejileri hesaba katar. 

 Karakterler ve ayarı Mass Effect

Benzer şekilde bakınız: Kütle Etkisi karakterleri listesi ve Kütle Efekti Clancy Brown oyunda Alec Ryder’i seslendirdi. Geçmiş bölümlerden karakterler ve oyuncu seçimleri Mass Effect: Andromeda ile genişletilmez ve atıfta bulunulan standart tamamlama yoktur.  Kütle Etkisi: Andromeda, 2185’te ilk üçlemenin ikinci ve üçüncü eğlenceleri arasında başlar.

Dört Citadel Konseyi ırkı ve Quarians Andromeda Galaxy’de Andromeda Girişimi adı verilen bir teknik özelliği olarak yeni ev evrensellerini oluşturmak istiyorlar.  Her yarış, Ark olarak adlandırılan kendi nakliye gemisinde Andromeda’ya 600 yıllık sınırlı bir yolculukla 20.000 vatandaş gönderir ve Pathfinder olarak bilinen öncülü seçer. Yarışlar bir kez ulaştığında hükümet ve strateji odak noktası, yaşayan bir bölge ve Yol Göstericiler için bir operasyon merkezi olan Nexus’u inşa etmeye yardım ediyorlar.

Mass Effect kahramanı

Andromeda, oyuncu kararına bağlı olarak ya Scott ya da Sara Ryder’dır (tek tek Tom Taylorson ya da Fryda Wolff tarafından seslendirilir). Her ikisi de Ryder ikizleri, birincil karakter olarak seçilmeme ihtimaline bakılmaksızın, eğlence alanının parçası olarak kalmaya devam etmemiş kişilerdir.

Onların babası Alec Ryder (Clancy Brown), insanlığın Yol Bulmacasıdır ve türler için başka bir ev bulmakla görevlidir.  Bölüşümdeki arkadaşlar, sorumlu ikinci komutanı Cora Harper’ı (Jules de Jongh), konsantre komando hazırlayan biyotik bir otoritedir; Acil durum tepkimesinde önemli zaman harcayan Liam Kosta (Gary Carr), güvenlik uzmanı; Peressalia “Peebee” B’Sayle (Christine Lakin), biyotik istikrarsızlık için donatılmış bir asari silahçı; Nakmor kabilesi, yakın savaşta pratik deneyim kazanmak için kıdemli bir savaşçı olan Nakmor Drack (Stanley Townsend); Vetra Nyx (Danielle Rayne), koruma ve sigorta beklentilerini aşan kadın turist kiralık asker; Ve son zamanlarda sunulan angara yarışının direniş yarışmacısı Jaal Ama Darav (Nyasha Hatendi).  Ryder’in mürettebatı, bir salary pilot olan Kallo Jath (Garett Ross) ‘yu; Lexi T’Perro (Natalie Dormer), asari bir psikolog;  ve S.A.M, takma vasıtalarla gruptaki tüm bireylerle konuşabilen sahte bir bilinç olabılıyor.

 Ark Hyperion’da 634 yıllık bir seyahatten sonra Ryder, Andromeda Galaxy’yi 2819’da heyecanlandırıyor. Ryder, Dr. Lexi T’Perro tarafından kendilerine yapılan bir kontrol gerçekleştirildikten sonra, Hyperion için hesap verebilir bir AI olan SAM ile görüşür.

Grup Ryder‘ın akrabalarını karıştırmaya hazırlanırken, Hyperion enerjisini tesadüfen harcamış ve Ryder’ın akrabasının uyanış konferansına müdahale ederek mat bir canlılık bulutuna giriyor. Ryder, Cora Harper’ın yanında, babalarının Pathfinder Alec Ryder’ın Hyperion’un kaptanı ile yarıştığı uzantıya çağırılıyor. Ryder, gezegenin biz olduğunu bulduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.