Marvel

Marvel nedir,Marveli kim kurdu? Wonder -Marvel Entertainment, New York’taki Walt Disney’in alt gruplarından biridir. Toplantının üç etkin operasyonel bürosu var: İletimden sorumlu Marvel Televizyon, çizgi roman bölümü Marvel Comics ve çizgi roman karakterlerini gümüş ekranlara aktaran Marvel Studios. Grup’un 255 çalışanı var.

Marvel Games Şirketi

Günümüzün Marvel Entertainment kuruluşunun kuruluşu, 2 Kasım 1986’da konsolide edilen Marvel Entertainment Group’a geri dönerek dağıtıcı Marvel Comics ve yapımcısı Marvel Productions’a katıldı. 1986’da Marvel, New World Pictures’a satıldı. Bu kendi türünün ilk örneği. 6 Ocak 1989’da MacAndrews ve Forbes Holding sadece Marvel Comics’i 82.5 milyon dolarla satın aldı. Wonder Productions Yeni Dünyadadır.

marvel
marvel

Bu noktadan sonra, Marvel Entertainment Group farklı organizasyonlara katılmakla ve yeni bölümler açarak durmadan ilerlemiştir. 24 Temmuz 1992‘de kuruluş, birikim kartı organizasyonu olan Fleer’e katıldı.

Marvel, 30 Nisan 1993’de oyuncak ve oyuncak bir organizasyon olan ToyBiz’in% 46’sını kendi oyuncaklarını ve süper kahraman figürlerini elde etmek için satın aldı. Wonder aynı şekilde, 4 Ağustos 1994’de İtalyan Panini adı için 28 Aralık 1994’de Heroes World Distribution organizasyonunda 158.4 milyon dolar ve 5 Mart 1995’te başka birikim kartı yaratıcısı olan SkyBox International tarafından 150 milyon dolar karşılığında 158.4 milyon dolar satın aldı. Bu geliştirmelerin her biri ile birlikte Marvel tek başına ana kuruluşu Macandrews ve Forbes’ın diğer birimlerinden daha fazla fayda sağladı.

Kurulduktan sonra hızla yükselen Wonder, 90’lı yılların sonunda Marvel tarafından talep edilen ve sahip olunan birkaç kuruluş sunmak zorunda kaldı. Bununla birlikte, az bir daralma sonrasında tekrar büyük bir patlama yaşandı ve uzun vadede Walt Disney kuruluşu tarafından 31 Ağustos 2009’da 4.24 milyar dolar kazandı.

Marvel Comics-Çizgi

Wonder Comics, geçmişte Marvel Publishing, Inc.’in bir diğerinde, çizgi roman ve ilgili medyanın bir Amerikan dağıtıcısı olan Marvel Comics Group olan Marvel Worldwide Inc.’in normal adı ve temel gravürüdür. Walt Disney Company, 2009 yılında, Marvel Worldwide’ın ana kuruluşu olan Marvel Entertainment’ı kazandı. Wonder, 1939’da Zamanlı Yayınlar olarak başladı ve 1950’lerin ortalarında, çoğunlukla Atlas Comics olarak biliniyordu.

Wonder’ın keskin enkarnasyonu, kuruluşun Stan Lee, Jack Kirby, Steve Ditko ve diğerleri tarafından yapılan The Fantastic Four ve diğer süper kahramanlık başlıklarını tahrik ettiği 1961 tarihine dayanıyor. Wonder, Captain America, Spider-Man, Iron Man, Hulk, Thor, Black Widow, Hawkeye, Doktor Garip, Bayan Wonder, Deadpool, Wolverine ve Ant-Man gibi süper kahramanları anladığı karakterlerin gerçek bir parçası olarak görürler. The Avengers, The Galaxy Guardians, The Fantastic Four, The Defender’lar ve X-Men ve düşmanları, örneğin Doctor Doom, Red Skull, Green Goblin, Ultron, Doktor Ahtapot, Thanos, Magneto ve Loki. Marvel’ın anekdot karakterlerinin büyük bir kısmı, Marvel Evren olarak bilinen ve gerçek kentsel toplulukları yansıtacak alanlar içeren tek bir realiteyle çalışır.

Örneğin, Spider-Man, Fantastic Four, Avengers, Daredevil ve Doctor Strange gibi karakterler X-Men gerçekten New York Salem Center’da yerleşikken New York City’de bulunmaktadır.ve Hulk’un hikayeleri düzenli olarak Amerikan Güneybatı’da belirlenmiştir.

Zamanında Yayınlanan Marvell Geçmişi

Martin Goodman daha sonra 1939’da Timely Publications adıyla Marvel Comics olarak bilinen örgütü kurdu. 1933’te Batılı püreyle başlamış olan magazin dağıtıcı Martin Goodman, giderek artan ölçüde yeni çizgi roman aracı olarak gündeme geldi.

Yeni hattını mevcut kuruluşunun New York City‘deki 330 West 42nd Street’teki işyerlerinden çıkardı ve Abraham Goodman’ın resmi olarak yayıncı olarak kaydettiği resmi yazı işleri müdürü unvanını okutmanı ve şefini denetledi.  Muhteşem ilk dağıtım, Marvel Comic (1939 tarihli kapak), Carl Burgos’un android süper kahramanının İnsan Torch’unun birincil görünüşü ve Bill Everett’in vahşi doğası Namor the Sub-Mariner’ın ana görüntüsünü bir araya getirdi.

Diğer özelliklerin yanında,Konu bununla birlikte inanılmaz bir başarıydı ve önümüzdeki ay sunan, yaklaşık 900.000 kopya katıldı.  Maddesi dış ambalajcıdan kaynaklanıyor olsa da, Funnies, Inc.,Zamanında kendi personelini gelecek yıl kurdu. Örgütün ilk orijinal editör müdürü deneme yazarlığı ustası Joe Simon, zanaatkârlar ve gelişmekte olan endüstri lideri Jack Kirby ile işbirliği yaparak ana enerjik temalı süper kahramanlardan biri haline geldi.

Captain America, Captain America Comics (Mart 1941). Ayrıca, yaklaşık bir milyon teklifle, isabet gösterdi. Goodman, Nisan 1941 tarihli veya 1941 İlkbaharında düzenlenen komikliklerden başlayarak Timely Comics, Inc.’in çerçevesini çizdi.

Başka üç zamanlı karakter bu üç karakterin ilerlemesine neden olmazken, çarpıcı bazı azizler -önce retcon görünümleri ve flashback’lerde görünmeye devam eden bazı çarpıcı azizler-Whizzer, Miss America, Destroyer, ilk Vizyon ve Angel. Benzer şekilde eğlenceli illüstratörlerden Basil Wolverton’ın en çok bahsettiği “Powerhouse Pepper ve ayrıca Süper Tavşan ve Ziggy Pig ve Silly çifti gibi yaygın karakterleri vurgulayan çocukların ilginç yaratık funnies bir dizi dağıttı Fok balığı. Goodman, daha iyi yarısının kuzeni .Stanley Lieber’i 1939’da genel büro ortak çalışanı olarak çalıştırdı.

Editörlük müdürü Simon, 1941 sonlarında örgütten ayrıldığında, Goodman Lieber‘i, daha sonra “Lee Lee” olarak adlandırdığı, komik çizginin zaman denetçisi arasında, Lee’nin üç yıl dışında uzunca bir süre muhafaza ettiği bir yazı yazmıştı. II. Dünya Savaşı sırasında askeri yönetiminin ortasında kaldı. Lee, Zamanlı için geniş bir yelpazede besteler yaptı ve çeşitli ayırıcı başlıklara ekledi.

Goodman’ın ticaret yordamı, çeşitli dergiler ve çizgi romanların hepsinin benzer bir ofisten ve aynı kadroda çalışan çeşitli işletmeler tarafından dağıtılmasını içeriyordu.Timely Comics’in dağıtıldığı bu kabuk organizasyonlarından biri, Marvel Mystery Comics (Mayıs 1944) tarafından Marvel Comics olarak adlandırıldı. Ayrıca, birkaç funny yayılımı, örneğin, All Surprise Comins.

Atlas Karikatürler Marvel

Savaş sonrası Amerika pazarı demode komik bırakarak süper kahramanlardan gördü.

 Goodman’ın çizgi roman çizgi Genellikle onları düştü ve hatta zamanında berbatlık, Western, sersemlik, eğlenceli yaratık, erkek deneyimi dramatizasyon, mamut canavar, zalimler ve savaş funnies ve daha sonra dahil vahşi kitapları dahil, dağıtılmış HAD daha türlü daha GENİŞ ürün yelpazesine cesaret , duygu başlıkları, keşif ve hatta ortaçağ kurumsal, İncil hikayeleri ve oyunlar. Goodman, Atlas Haber Company, sahip olduğu dergi kiosk ödenek organization’ve bir dünya logosunu kullanmaya başladı funnies kapak tarihli başka bir kuruluş, Kable Haber, Ağustos 1952 konularda O’nun karikatürleri taşıma tutulur olmasına rağmen Kasım 1951 .  Bu işaret küre Zenith Yayınları Animirth Comics, 59 kabuk Kuruluşları aracılığıyla gibi distribütör, personel ve uzmanlar tarafından söndürüldü bir çizgi katıldı.

marvelek
marvel games

 ilerlemek için karşıt olarak grafik kitap, bir süre için kazanan TV ve filmler-Batılıların ve savaş dramatizasyonlar içinde sonra Bilinen kalıpları alarak bir kanıtlanmış kursu aldı, drive-in sinema filmi Özellikle başka bir zaman-ve hatta diğer çizgi roman, canlıyı AK kadar korkunç bir çizgi.

 Atlas ayrıca Dan DeCarlo Homer’in de dahil olmak üzere gençlerin ‘bol ve ergen eğlenceli başlıklar, davranır (à la Casper Sevimli Hayalet) ve (la Archie Andrews à) Homer Hooper Mutlu Hayalet dağıttı.

Harita kitap başarısız İnsan Meşale (farklı Syd Shores ve Dick Ayers ile işçilik), Alt-Mariner (çizilmiş ve Bill Everett tarafından bestelenen ÇOK hikayeleri) ve Captain America (birlikte, orta 1954 sonlarında 1953 süper kahraman diriltmek için çaba deneme yazarı Stan Lee, John Romita usta). Harita kitap Atlas ucuz, o Hızla eseri yaratan O gerekçesiyle Öncelikle hayatta ve tolere edilebilir kalitede, Stan Lee başı olarak, herhangi bir koparma hit başarmak vermedi.

Karikatür Kod Yazarlıgı

 Bu Zamanda ortasında, Comics Code Authority Alman-Amerikan terapist Fredrick Wortham tarafından başlatılan Eylül 1954’te ITS giriş yaptı. Wortham Bu Amerikan gençlik karikatürleri Etkileyen mıydı See Bireyler sürücü akılda Masum tutmak nihai hedef kitap Seduction dağıtıldı.

Ben kaba funnies gençler döküntü olabilir yapma ve mıydı suçlular dönüştürerek mıydı kabul etti. Eylül 1954’te, çizgi roman dağıtıcılar set-up Amerika tutma Kendi özellikle kendini kısıtlama Comics Dergisi Derneği Derneği akılda insanların toplantılarını pasifize etmek nihai hedef bir araya geldi.

Ertesi ay, kod çizgi roman sınırlayıcı Onların Organizasyonlar akılda ciro Onların mührünü almak için nihai hedef tutarak onlara göndermek funnies, dağıtıldı. funnies mıydı izleyicilerden kapak kanıtlanmış grupları damga Buluşturmak ve öğretici gibi sağlıklı inceledi.

Karikatür Marvel-(mmorg online)

Marvel Comics markası altındaki ana günümüz çizgi roman derlemeleri, 69. Gizemli Ülkeye Yolculuk adlı bilim-kurgu derlemesiydi ve her biri, kapağında bir “MC” kutusu gösterilen, ergenlik zekası başlıklı Patsy Walker # 95 (her ikisi de Haziran 1961’de kapak vardı) idi. Sonra, DC Comics’in 1950’lerin sonunda ve 1960’ların ortalarında, özellikle de Flash, Green Lantern ve Amerika Adalet Birliği’nden farklı kişilerle birlikte süper kahramanları restore etme başarısı sonrasında Marvel, davayı ele aldı.

Yazar yazı işleri müdürü Stan Lee, 1961’de, süper kahramanlardan oluşan, süper kahramanlardaki eğlenceleri, ezici bir çoğunlukla çocukların medyada toplanan çocuk toplantılarından çok daha tecrübeli kişilere teklif ederek yeniden biçimlendirdi.

Marvel’in ilk süper kahraman grubu olan Fantastic Four 1’in (Kasım 1961) başlıca yıldızları, geleneği zamanın diğer çizgi roman modelleriyle tartışarak, hem derin hem de önemsiz duygularını ve şımarık belirsizliklerini tutarak kırdı. Büyük isim statüsü için gizemli karakterler. Bu satırlar boyunca, Marvel eğlenceleri, daha cazip göstericilerin yeni döneminin takdir ettiği, kendilerinden önceki birçok süper kahraman funny’sinden daha dikkate değer derecede canlandırıcı ve yetişkin konulara yoğunlaşmak için ün kazandı.

Bu, özellikle Marvel’ın en iyi kitabı olmakla sonuçlanan The Amazing Spider-Man başlığına bağlandı. Genç azizi, kendine soruyu ve diğer gençlerle olduğu gibi sıradan sorunları yaşadı; Lee ve bağımsız el sanatçısı ve kaçınılmaz co-plotter Jack Kirby’nin Fantastic Four, yapımcılarını yaşlarının zihinsel ruhunu daha iyi yansıtmak için geçmiş dönemlerin süper kahraman geleneklerini değiştirmeye iten Soğuk Savaş kültüründe başladı.

Böyle bir çizgi roman gizemli kişiliğe, hatta bir efsaneye benzeyen bir canlının bulunması ve daha sonra “bu mevcut gerçekte süper kahramanlar” yaklaşımı olarak nitelendirdiği karakterlerle kavradığı ve birbirine yakalandığı giysiler giydirir. Olağanüstü bir başarıya dönüşen bir değişime değindi. Geçmişteki alışılmış çizgi romanlarda bulunan ideal, harika görünümlü, atletik azizler gibi, kusurlu süper kahramanlar, tuhaflıklar ve tuhaflıklar sıklıkla ortaya çıkar. Bazı Marvel azizleri, Hulk ve The Thing gibi, miscreants ve hayvanlar gibi görünüyordu. Bu doğalcı yaklaşım, topikal yasama konularına bile ulaşmıştır.

marvell
marvell

Bu bileşenler, örneğin daha olgunlaşmış yetişkinler gibi daha tecrübeli kişilerle gerçek duyguyu uyandıracak ve yakın zamanda bir süre görmediği şekilde yakaladılar. 1965’de Spider-Man ve Hulk, Esquire dergisinin John F. Kennedy ve Bob Dylan’ın yakınında bulunan 28 okulun zindeliğinde yıkıldığının altını çizdi.

2009 yılında yazar Geoff Boucher, “Süpermen ve DC Comics, eski Pat Boone’un tükenmesi gibi görünüyordu; Marvel ise Beatles ve İngiliz İstilası’yla aynıydı; koşullar için ideal kılan, baskı ve psychedelia’sı ile Kirby’nin güzel sanatlardı – ya da Lee’nin övünme ve tiyatrosu, bir şekilde ya da aynı zamanda güvenilmez ve küstahça miydi?

Spider-Man ve Fantastic Four‘a rağmen Marvel, Hulk, Thor, Karınca-Adam, Iron Man, X-Men, Daredevil, İnsanlar, Siyah Panter, Doktor Garip gibi bu tür azizler ve berbatlar da dahil olmak üzere başka süper kahraman başlıkları dağıtmaya başladı. , Yüzbaşı Marvel ve Gümüş Sörfçü ve Doktor Doom, Magneto, Galactus, Loki, Yeşil Goblin ve Doktor Ahtapot gibi hepsi de Marvel Evreni olarak bilinen karşılıklı gerçeklikte güncel düşmanları, gerçek kentsel toplulukları yansıtacak alanları,

Örneğin, New York, Los Angeles ve Chicago. Şaşkınlık, kendisini ve farklı funnies organizasyonlarını hiciv çizgi romanında değil Marka Echh’de (Marvel’ın “Marka Echh” olarak farklı organizasyonlara adlandırdığı bir oyun), o zaman normal ifadesi “Mark X” la paralelleşti.

Mülkiyeti Hakları Marvel

Organizasyon organizatörü Goodman, 1968 yılında örgüt organizatörü Goodman, yılda 50 milyon çizgi roman önerirken, Atlas’ın yıllarca baskısı altına giren Bağımsız Haberler ile zorunlu dağılım oyun planını gözden geçirdi ve şimdi talep ettiği gibi aynı sayıda başlığı boşaltmasına izin verdi.

O yıl, Marvel Comics ve diğer dağıtım organizasyonlarını Goodman’ın yayıncı olarak kalmasıyla beraber, onları Yardımcı Dergi Yönetim Şirketi olarak toplamaya devam eden Perfect Film and Chemical Corporation’a sattı.  1969’da Goodman sonunda Curtis Circulation Company ile işaretleyerek Independent’ı yönetti. [21] 1971’de Birleşik Devletler Sağlık, Eğitim ve Refah Bölümü, Marvel Comics yöneticisine patron Stan Lee’ye giderek ilaç elbisesi hakkında bir çizgi roman fıkrası hazırladı. Lee, uyuşturucu kullanımını riskli ve rahatsız edici olarak tasvir eden üç bölümlü Örümcek Adam hikayesini kabul etti ve yazdı.

Bununla birlikte, endüstrinin kendi kendini kontrol eden komitesi olan Comics Code Authority, hikayenin önemsiz ayarlanmasıyla ilgili olarak opyaların yakınlığı nedeniyle hikayeyi desteklemeyi reddetti. Lee, Goodman’ın onayına sahip olarak, Komik Kod örneği olmaksızın The Amazing Spider-Man # 96-98’de (Mayıs-Temmuz 1971) hikayeyi dağıtıyordu. Piyasa, hikayeye iyi yanıt verdi ve CCA, bu nedenle, o Yasa Kodunu tekrar gözden geçirdi.

Marvel Games

Goodman 1972’de distribütör olarak istifa edip Çip çocuğunu yayıncı olarak tanıttı.  Kısa süre sonra Lee, distribütör olarak başardı ve daha kısa sürede Marvel‘in başkanına dönüştü.  Başkanlık döneminde, her çizgi romanın açılış sayfasına “Stan Lee Sunarları” nı ekleyen patron Roy Thomas’ın editör müdürlüğünü devretti.

Patronun yeni editörlerinin ilerlemesi, örgütü daha ılımlı bir iş zamanı ile yönetti. Gün sonunda, Marvel, geliştirmek için çaba sarfetti ve Comics Code’un canlandırmasıyla, doğrudan temkinsiz temaya (Drakula Türbesi) temelden sağlam ilerleme sağladı ve elle dövüştü, (Shang-Chi: Master of Kung Amazing Adventures, Battlestar Galactica, Star Trek ve “Killraven” da (2001: A Space Odyssey), kılıç ve büyü (Conan the Barbarian, Red Sonja), parodi (Howard the Duck) On yıl içinde, uzun süredir devam eden Star Wars düzenlemesi). Bunlardan bazıları daha büyük konfigürasyonda yüksek kontrastlı dergilerde dağıtıldı,

Curtis Dergileri gravürlendi. Wonder, başka bir dergi büfesi tüccarı alarak ve funnies çizgisini inanılmaz derecede büyüterek önceki on yılın etkili süper kahraman komiklerini kullanabilir.

Wonder, 1972’de düşman DC Comics’in karşısında, standart gazete kiosk komiklerinin maliyeti ve düzeninin aktığı bir dönemde çekildi. Goodman, Marvel’ın Kasım 1971 tarihli, 36 sayfalık toplam 15 kuruştan 52 sayfaya 25 penneye kadar olan sürprizlerin maliyetini ve boyutunu genişletti. DC buna göre harekete geçti, ancak önümüzdeki ay şaşkınlık, komiklerini 36 sayfalık 20 penn’a düşürerek, daha yüksek bir toptancı indirimi ile daha düşük tahmini bir madde sundu.

 Goodman, şimdi Marvel’dan ayrılarak, 1974’te Seaboard Periodicals adlı başka bir organizasyon kurdu ve Marvel’ın eski Atlas adını başka bir Atlas Komik dizisi için canlandırdı, ancak bu sadece bir buçuk yıl devam etti.1970’lerin ortalarında, dergi büfesi ödeneklerinin azalması Marvel’tan etkilenmiştir.

Örneğin, Howard the Duck, dağılma konularına yenik düştü ve birkaç başlıkta düşük fırsatları ayrıntılarıyla anlatırken, daha sonra birincil güçlü çizgi roman dükkanları bunları daha sonra değiştirdi.

Ama on yıl geçmeden önce, Marvel’ın servetleri Doğrudan piyasa iletiminin yükselişinden ötürü resüsitasyon yapıyordu; bu aynı eğlencelerle, derginin köşklerinden ziyade şöhret mağazalarına iddia edildi.

Wonder, 1975 baharında kendi özel çizgi roman geleneğini, Marvelcon’ı 75 düzenledi ve bir Marvelcon’76’yı garanti etti. Stan Lee, 1975 olayında, Marvel’ın mark karakterlerinin büyük bir bölümünün ustalığını yapımcısı Jack Kirby’nin 1970’de rakip DC Comics için çalışmak üzere bıraktığı Marvel’e geri döndüğünü ilan etmek için Fantastic Four board söylemi kullandı.

Ekim 1976’da, İngiltere de dahil olmak üzere çeşitli ülkelerdeki baskıları etkin bir şekilde yetkilendiren Marvel, özellikle İngiliz pazarında bir süper kahraman yaptı. Skipper İngiltere, yalnızca İngiltere’de ortaya çıktı ve daha sonra Amerikan eğlencelerinde ortaya çıktı.

1978’de Jim Shooter, Marvel’ın patronunda müdürlüğüne dönüştü. Şüpheli bir kimlik olduğu gerçeğine rağmen, Shooter Marvel’teki prosedürel hastalıkların önemli bir bölümünü tedavi etti ve bunlara defalarca kaçırılan vade de dahil edildi. Shooter’ın yönetmenlik müdürlüğünde dokuz yıllık ikamet süresinin ortasında, Chris Claremont ve John Byrne, Uncanny X-Men’de ve Frank Miller’ın Daredevil’de çalışmaya devam etmelerini, belirgin bir şekilde basit ve ticari başarılar elde ettiler. Shooter, Marvel’ı hızla gelişmekte olan doğrudan pazara getirdi, Epic Comics’in 1982’de yapımcı tarafından iddia edilen materyali kazmasıyla başlayan yapımcıların ününü sistematize etti; Şampiyonlar ve Gizli Savaşların Bağlamı; Ve 1986’da, Marvel Comics’in oyununun 25. anısına tanık olmak için başarısız olan New Universe serisini ilerletti.

Normal Marvel başlıklarından tezat dizen bir çocuk olan Star Comics, bu dönemde hızlı bir şekilde verimli geçti. Marvell’in 1980’lerin ortasındaki başarılarına rağmen, yarışmacıya kaçan önceki Marvel yıldızlarının% 50’sinde son DC’de düşmana düştü. Dark Knight, Sonsuz Dünya’da Kriz, Byrne’ın Süpermen yaması ve Alan Moore’un Bataklık Şeyi.

[wpsm_button color=”orange” size=”medium” link=”https://www.mmorgonline.com/marvel-entertainment” icon=”key” class=”” target=”_blank”]Dahası İçin Tıklayın[/wpsm_button] [wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”http://marvel.com/” icon=”none” class=”” target=”_blank”]Marvel.com[/wpsm_button]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.