Marvel entertainment

Marvel,Organizasyon organizatörü Goodman, 1968 yılında organizasyon organizatörü Goodman, yılda 50 milyon çizgi roman sunarken, Atlas’ın zorlaması altına giren 

Bağımsız Haberler ile eylemin cazip ödenek şeklini değiştirerek, artık talep edilen sayıda aynı kitabı tahliye etmesine izin verdi. O yıl, Marvel Comics ve diğer dağıtım organizasyonlarını Goodman‘ın yayıncı olarak kalmasıyla beraber, onları Yardımcı Dergi Yönetim Şirketi olarak toplamaya devam eden Perfect Film and Chemical Corporation’a sattı.  1969’da Goodman sonunda Curtis Circulation Company ile işaretleyerek Independent’ı yönetti.971’de Birleşik Devletler Sağlık, Eğitim ve Refah Bölümü, Marvel Comics yöneticisine patron Stan Lee’ye giderek ilaç elbisesi hakkında bir çizgi roman fıkrası hazırladı.

Rhythm Industries sahipliği 

Not:Wonderden kasıt marvel’dir.

Lee, uyuşturucu kullanımını tehlikeli ve gösterişsiz olarak tasvir eden üç bölümlü bir Spider-Man hikayesini kabul etti ve bestelendi. Her durumda, endüstrinin kendini kısıtlama kurulu olan Comics Code Authority, hikayenin önemsiz ayarlanmasıyla ilgili olarak afyonun yakınlığı ışığında öyküyü onaylamayı reddetti. Lee, Goodman‘ın onayına sahip olarak, Komik Kod örneği olmaksızın The Amazing Spider-Man # 96-98’de (Mayıs-Temmuz 1971) hikayeyi dağıtıyordu.

Piyasa hikayeye iyi yanıt verdi ve bu çizgideki CCA aynı yıl Kodu değiştirdi. Howard the Duck # 8 (Ocak 1977). Gene Colan ve Steve Leialoha’nın işçiliğini örtün Goodman 1972’de distribütör olarak istifa edip Çip çocuğunu yayıncı olarak tanıttı.  Kısaca o noktadan sonra Lee, dağıtıcı olarak başarılı oldu ve daha kısa sürede Marvel’in başkanına  dönüştü. Başkanlık döneminde, her çizgi romanın açılış sayfasına “Stan Lee Hediyeleri” ni ekleyen patron Roy Thomas‘a süpervizör olarak atandı.

Patronun yeni editörlerinin ilerlemesi, örgüte iş için ılımlı bir zaman ayırdı. Tarafından ve diğer taraftan, Marvel, itici güç (Drakula Mezarı), mücadele tekniği, (Shang-Chi: Kung Fu Efendi) başlıkları ile sağlam ilerlemeye doğrudan yöneltilen Comics Code’u yenilemek ve canlandırmak için çaba gösterdi;

kılıç- Ve cazibe (Conan the Barbarian, Red Sonja), parodi (Howard the Duck) ve bilimkurgu (2001: A Space Odyssey, Amazing Adventures’daki “Killraven”, Battlestar Galactica,

Star Trek ve son on yılda Uzun süredir devam eden Star Wars düzenlemesi). Bunlardan bazıları daha büyük konfigürasyonda yüksek kontrastlı dergilerde dağıtıldı, Curtis Dergileri gravürlendi. Wonder, başka bir dergi büfesi toptancısı kazanarak ve funnies çizgisini inanılmaz derecede uzatarak, on yılın verimli bir süper kahraman funn’ından yararlanabilir.

Wonder, standart derginin kiosk çizgi romanının maliyeti ve düzeninin akıcı olduğu bir dönemde, düşman DC Comics’in karşısına 1972’de çekildi.

 GOODMAN

Marvel’ın Kasım 1971 tarihli, 36 sayfalık toplam 15 kuruştan 52 sayfaya 25 penneye kadar olan sürprizlerin maliyetini ve boyutunu genişletti. DC buna göre harekete geçti, ancak önümüzdeki ay şaşkınlık, komiklerini 36 sayfaya 20 penneye düşürerek daha yüksek bir ticaret indirimi ile daha düşük değerli bir öğe sundu.

 Goodman, şimdi Marvel’dan ayrılarak, 1974’te Seaboard Periodicals adlı başka bir organizasyon kurdu ve Marvel’ın eski Atlas adını başka bir Atlas Komik dizisi için geri getirdi, ancak bu sadece bir buçuk yıl devam etti.  1970’lerin ortalarında gazete büfesinin yayılmasının bozulması Marvel’u etkiliyordu.

Clique, örneğin Howard the Duck, dolaşım konularına yenik düştü ve gerçekte şöhret çizgi roman kitapçılarının daha sonraki bir tarihte bunları değiştirdiğinde düşük fırsatları ilan eden birkaç başlık buldu. On yıl geçtikten sonra, Marvel’in şansları, dükkân büfelerinden ziyade aynı eğlencelerle güçlendirilen mağazalar aracılığıyla doğrudan pazar yaygınlaştırmasının yükselmesi nedeniyle geri yükleniyordu.

Wonder, 1975 baharında kendi özel çizgi roman geleneğini, Marvelcon’ı 75 düzenledi ve bir Marvelcon’76’yı garanti etti. Stan Lee, 1975 olayında, Marvel’ın mark karakterlerinin büyük bir bölümünün ustalığını yapımcısı Jack Kirby’nin 1970 yılında düşman için çalışmak üzere bırakıp Marvel’e geri döndüğünü bildirmek için Fantastic Four pano iletişim kutusunu kullandı. DC Comics. Ekim 1976’da, İngiltere de dahil olmak üzere çeşitli ülkelerdeki baskıları etkin bir şekilde yetkilendiren Marvel, özellikle İngiliz pazarında bir süper kahraman yaptı. İngiltere Komutanı yalnızca İngiltere’de çıktı ve daha sonra Amerikan çizgi romanlarında ortaya çıktı. Wonder Super Heroes Gizli Savaş # 1 (Mayıs 1984). Mike Zeck’in işçiliğini örtün.

1978’de Jim Shooter, Marvel’ın patronlugunda müdürlüğüne dönüştü. Şüpheli bir kimlik olduğu gerçeğine rağmen, Shooter, defalarca kaçırılan vade de dahil olmak üzere, Marvel’deki prosedürel hastalıkları iyileştirdi. Shooter’ın dokuz yıllık ikametgahı patron olarak danışman olarak Chris Claremont ve John Byrne, Uncanny X-Men’de ve Frank Miller’ın Daredevil’de çalışmaya devam ettikleri tutumu, temel ve iş başarıları açısından belirgin olmalı.

 Shooter, Marvel’ı çabucak gelişmekte olan doğrudan piyasaya getirdi , yapımcı egemenliklerini sistematikleştirdi; başlangıcından beri Epic Comics, yapımcının iddia ettiği materyali 1982’de oydu; Şampiyonlar ve Gizli Savaş Yarışması ile kapsamlı melez hikaye daire parçaları sundu;

Ve 1986’da Marvel Comics’in 25. anısına hatırlamak için başarısız New Universe satırı çıkardı. Normal Marvel başlıklarından farklı olarak düzenlenen bir çocuk olan Star Comics, bu dönemde çok hızlı bir şekilde verimli geçti. Marvel’in 1980’lerin ortalarındaki başarılarına bakılmaksızın, on yılın son% 50’sinde düşmana düşen yeryüzünü kaybetti ve önceki Marvel yıldızlarının sayısı yarışmacıya terk edildi.

Örneğin, Watchmen, Batman: The Dark Knight Returns, Infinite Earths Krizi, Byrne’ın Süpermen yaması ve Alan Moore’un Swamp Thing gibi başlıklar ve kısıtlı düzenleme ile temel ve anlaşmalar zaferleri kullandı.

Wonder(Marvel) Entertainment Group’un mülkiyeti

1986 yılında Marvel’ın ebeveyni, Marvel Entertainment Group (MEG), New World Entertainment’a satıldı. Üç yıl içinde 1989’da Revlon yetkilisi Ronald Perelman’ın sahibi olduğu MacAndrews ve Forbes’e satıldı. 1991’de Perelman MEG’yi açtı. Bu hisse senedinin hızla yükselişini takiben Perelman, çöp tahvillerinin ilerleme kaydettiğini ve bu da MEG stokuyla güvence altına alınan diğer teşvik organizasyonlarını elde ettiğini açıkladı.

marvel limited şirketi
marvel limited şirketi

Marvel, 1990’ların ortasındaki çizgi roman patlamasının ortasında, daha sonra belirlenen (Spider-Man 2099 ve benzeri) etkin komiklerin 2099 çizgisini yönlendirerek ve nakit olarak başarısız olmakla birlikte cesurca nakit para kazandı ve süpriz kahramanlarının Razorline gravürü yaptı. Yazar ve film yapımcısı Clive Barker tarafından yapılan komiklikler.  1990’da Marvel, kartvizit yaratan SkyBox International ile Marvel Universe Kartları sunmaya başladı.

Bunlar, Marvel Evrenin karakterlerini ve vesayetlerini içeren tahsil edilebilen kartlardı. 1990’lar, varyasyon yayılımlarının yükselişini, iyileştirmeleri, mayo sorunlarını ve epeyce efsanevi Marvel Evrenin genel uyumunu etkileyen çok kapsamlı hibritleri kapsıyordu Wonder, en değerli uzmanlarından Todd McFarlane, Jim Lee (X-Men), Rob Liefeld (X-Force) ve Marc Silvestri (Wolverine) ile birlikte 1992 yılının ortalarında bir darbeye maruz kaldı. , Jim Valentino (Galaxy’nin Koruyucuları) ve Whilce PortacioResim Komedyalarını , Malibu Comics‘in sahibi Scott Mitchell Rosenberg’in yaptığı bir düzenlemeyle şekillendirmeye bıraktı.

Rosenberg Malibu’yu 3 Kasım 1994’te Marvel’a sattığı gerçeğinden üç yıl sonra çizgi romanların PC gölgelendirilmesi için o zamanlar itici bir standart kazanan (Rosenberg tarafından yaratılan) ek olarak Genesis Evrenini (Dünya-1136) ve Ultraverse’yi (Dünya-93060) Marvel’ın çoklu kuşağına koordine eder.

1990’ların etrafında Wonder-marvel logosu 1994’ün sonlarında Marvel, elit distribütör olarak kullanması gereken komik kitap tüccarı Heroes World Distribution’ı satın aldı. [62] İş dünyasının diğer gerçek distribütörleri, kısıtlayıcı yaygınlaştırma farklı organizasyonları yönetirken, kademeli olarak uzanan bu etki, Kuzey Amerika’daki Diamond Comic Distributors Inc.’in tek bir önemli toptancısının hayatta kalmasını sağladı.

Sonra, on yılın ortasına gelindiğinde endüstri çöktü ve Aralık 1996’da MEG, Bölüm 11’in iflas koruması için dilekçe verdi. 1997’de, Marvell’in Heroes World girişimi çöktüğünde, Elmas ek olarak seçkin bir yönetici modelledi: Marvel  – organizasyonu kendi funny envanterinin envanter önizlemelerini kendi bölümüne verdi.

 1996 yılında Marvel, başlıklarından bazılarının, “Avengers” ve Fantastic Four gibi bazı lider karakterlerini yeniden başlatmasına izin veren “Azizler Yeniden Doğanın” bir parçası haline geldi ve bunları ikisinin stüdyolarına dış kaynak olarak ekledi. Daha önceki Marvel uzmanları Image Comics organizatörleri Jim Lee ve Rob Liefeld’e başvurdu. Karakterleri, standart Marvel Evrenden tuhaf bir geçmişi olan bir paralel evrene taşıyan yeniden canlandırılmış başlıklar, en savunmasız endüstrisi için güçlü bir başarıydı , ancak Marvel, bir başkasını takiben testi durdurdu. Yıllar kaçıp Marvel Evrene meşru karakterler geri verdi.

Wonder Enterprises Toy Biz ve MEG, 1997’de, başka bir organizasyon olan Marvel Enterprises’ın çerçevesini çizerek, 11. bölümün sonuna yaklaştılar.  İş ortağı Avi Arad, distribütör Bill Jemas ve patron Bob Harras’ın editör müdürü olan Toy Biz’in sahibi olan Isaac Perlmutter, komik çizgiyi dengeledi.

1998’de örgüt, Marvel’ın ilerlemesinin dışında daha iyi kuşak yeterliliği olan gravür Marvel Şövalyeleri’ni ilerletti. Oyma, kısa süre içinde rötüş kuran prova okuyucu patronu Joe Quesada tarafından yönlendirildi; Daredevil, İnsanlar ve Kara Panter gibi karakterleri sergileyen aşırı aşındırıcı hikayeler içeriyordu. Yeni bin yıl boyunca, Marvel Comics iflas etmeden çıktı ve tekrar ürünlerini genişletmeye başladı. 2001’de Marvel, Comics Code Authority’den geri çekildi ve eğlenceler için kendi Marvel Rating Sistemini kurdu. Bu süreden başlığın kodu X-Force # 119 (Ekim 2001) idi.

Wonder ayrıca yeni gravürler yaptı, örneğin MAX (kesin bir madde satırı) ve Marvel Maceraları (halkın tohum koleksiyonlarında yaratıldı). Ayrıca organizasyon, başka bir çağa geçmek için karakterlerini yenilemek ve canlandırmak suretiyle önemli başlıklarını yeniden başlatmasına izin veren Ultimate Marvel adlı yeni bir evrene imza attı. Karakterlerinden bazıları verimli film yapımlarına dönüştürülmüştür, örneğin, 1997’de başlayan “Men in Black” adlı video dizisi, 1998’de başlayan Blade hareketli görüntü düzenleme, 2000’den başlayarak X-Men hareketli resim düzenlemesi ve en çok 2002’de başlayarak yükseltilmiş örgü düzenlemesi Örümcek Adam.

 Çığır açan bir gelişmeyle, CBS temizleyici müzikal draması Rehberlik Işığının “She’s a Marvel” başlıklı sahnesinde, Harley Davidson Cooper’ın (Beth Ehlers tarafından oynanan) karakteri Rehberlik Işığı adlı bir süper kahraman olarak vurgulandı.

Sekiz sayfalık bir takviyede başlayan karakterin hikayesi, 1 ve 8 Kasım tarihlerinde yayınlanan birkaç Marvel başlıkında gösterilen “Yeni Işık” ı içerir.Aynı yıl Marvel Web sitesinde bir wiki de yaptı. 2007 sonlarında örgüt, Marvel Digital Comics Unlimited’ı araştırmaya, ayda bir aylık ya da yıllık üyelik ücreti ödeyerek erişilebilen 2.500’den fazla geri sayının gelişmiş bir dosya haline getirdi. 2009’da Marvel Comics, sıkıcı anket kolunun uygun bir şekilde yetkin bir çalışma yaratmadığını söyleyerek, spontan örnekleri çizgi romancı zanaatkarlarından onayladığı Açık Gönderi Politikasını kapattı.  Organizasyon, o yıl birinciliği Marvel Mystery Comics 70. Yıl Kutlaması Özel # 1 ve diğer benzersiz konuların bir çeşidini yayınlayarak Timely Comics olarak başlangıcına dayanan 70. anısına hatırladı.

      

MARVEL YAYINCILAR /Publishers

 İbrahim Goodman 1939  

Martin Goodman – 1972

Charles “Chip” Goodman 1972

 Stan Lee 1972 – Ekim 1996

Shirrel Rhoades Ekim 1996 – Ekim 1998

Winston Fowlkes Şubat 1998 – Kasım 1999

 Bill Jemas Şubat 2000 – 2003

Dan Buckley 2003

Disney agrega birimi (2009’dan bugüne) 2010’da Marvel başlıklarının yazarları (sağdan solda) Ed Brubaker, Christos Gage, Mat Fraction ve Brian Michael Bendis‘i bir araya getiriyor. 31 Ağustos 2009’da The Walt Disney Company, Marvel Comics’in ana kuruluşu Marvel Entertainment’i 4 milyar dolar  veya 4.2 milyar dolar, Marvel hissedarları ile her pazarda 30 ve 0.745 Disney teklifleri elde etmek için güvence altına alacak bir düzenleme ilan etmiştir.

Sahip oldukları Marvel. 2008 yılı itibariyle, Marvel ve büyük, uzun süreli yarışmacısı DC Comics, Amerikan çizgi roman pazarının% 80’inden fazlasını paylaştı. Marvel, Eylül 2010’dan itibaren kitapçılık nakliye organizasyonunu Diamond Book Distribütörlerinden Hachette Dağıtım Hizmetleri’ne değişti.  Wonder, Mart 2011’de Disney Publishing Worldwide tarafından sahip olunan CrossGen gravürünü yeniden başlattı.Marvel ve Disney Publishing, Mayıs ayında Disney / Pixar Presents dergisini karşılıklı olarak dağıtmaya başladılar.

 Wonder Mart 2012’de oyulmuş Marvel Maceralarını durdurdu [84] ve onları Marvel Universe TV bloğuyla ilişkili iki başlıktan oluşan bir satırla değiştirdi. [85] Mart ayında da, Marvel, Sonsuz Komedyalar’ın  bir dizi gelişmiş eğlencenin olduğu, Marvel AR’ın, uygulayıcılara genişletilmiş bir gerçeklik deneyimi kazandıran ve şimdi Şaşırtıcı bir uygulama programı olan Marvel ReEvolution etkinliğini bildirdi .

Kuruluşun çeşitli yaratıcı ekiplerle gerçek unvanları.  Şimdi Şaşırt! Uncanny Avengers ve All-New X-Men dahil olmak üzere yeni başrollerin başlangıcını ek olarak gözlemledi. Nisan 2013’te Marvel ve diğer Disney toplam segmentleri ortak girişimlerin ilan edilmesine başladı. ABC ile, Once Upon a Time gerçekçi romanı Eylül ayında dağıtıldığı bildirildi.

Marvel, Ekim 2013’te Disney ile birlikte Ocak 2014’te beş başlıklı mini dizinde yer alan “Disney Kingdoms” ortak damgasıyla “Disney Kingdoms” adlı oyunun ilk unvanını boşaltacağını açıkladı. 3 Ocak 2014’te, kindre Disney yardımcı Lucasfilm Limited, LLC, 2015’ten itibaren Star Wars eğlencelerinin günün sonunda Marvel tarafından dağıtılacağını bildirdi.  2015’te her şey dahil melez Gizli Savaşların vesilesiyle geçerek, Eylül 2015’te yeniden başlatılan, Marvel adlı yeni bir evren, All-New, All-Different Marvel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.