Kapanan Oyunlar -Mmorpg online Oyunlar

KAPANAN OYUNLARIN LİSTESİ

ONLİNE OYUNLAR  MMORPG olarak daha zevkli bir hale geldi.Ama mmorpg online oyunların bir zamanlar hızlı ve belkide en güzel oynanan tüm game yapıları, şimdi ne durumlarda.Oyun şirketleri kurgulamış ve emek vermiş olduğu tüm oyunlara çabalar harcayarak belli bir yere getirmek istemişlerdir.

Bu planları büyük beklenti ve oyuncuların oyunda kıyasıya mücadele etmesi uğruna yapılmıştır.Ancak belli bir konu var.Bir kullanıcı açık oyunlar da oynarken nelerden hoşlanarak oynuyor ?

Tabii ki en büyük oyun oynama sevdası üzerine kurulan oyunlar da , birincisi kurgulanan game’de görsel efektleri ve senaryosudur. Kendi adımıza düşünecek olduğumuz da bir oyuna girdiğiniz de efektler ve ortam çok önemlidir.Bir Fps oyunların da ne kadar az efekt ve bağlayıcı bir kurgu yok ise oyunun kapanma ihtimali yüksektir.

Hatta bir örnek verelim mi ? 2004-2005 arasında oyuncu dünyasını kırıp geçiren , yüksek satış özelliğine sahip bir oyundu .Kervan sistemleri ve aktif kullanıcı sayısı çok yüksek bir strateji oyunları arasındaydı.Bir tahmin edin ? Kapanmasına namak kalmış bir oyun bu ?

Tabii ki bu silkroad online‘dir.Yüksek hitli bu yapı şimdi yine Joymax tarafından yönetilmektedir.Son zamanlarını yaşayan silkroad en büyük darbesini 2009-2010 arasında almıştır. Hackerlerin saldırısına uğrayarak private oyunlar  adı altında açılmış bir çok server kurulmuştur.

OnLine Kapanan Oyunlar

Sizin için araştırıp listeledik .Denemelerin ardından bir çoğumuzun bildiği bir çoğumuzun yeni öğrenmiş olduğu oyunlar bulunuyor.Peki online oyunlar neden kapanıyor ? Tüm kapanan fps oyunlar dahil hepsine açıklık getirmek istedik .

Tüm Kapanan Fps online Oyunlar

Hepsini inceleyelim bakalım. Kapanan fps oyunlar dahil birçok format ta sergilenmiş oyunlar ne yazık ki beklediği oyuncu sayısına ulaşamıyor.En iyi belkide en kötü sonuçta oynanmış betası açılmış,belkide açılmadan kapanma kararı alınmış oyunlar.

Mmorg online oyunlarında online oyunların yanı sıra zamanında kapanan oyunlarda emek harcanarak yapılmış birçok oyun vardır .Bunların her zaman yapımı farklı olmuş kiminin erkenden kapanmasının arkasındaki başlıca sebepler ise oyunun hit almaması olmuştur.Buna yakın olarak oyunun tutulmaması,oyunun hatalarının giderilmemesi, oyunların etkinlik veya sürükleyici bölümlerinin olmaması gibi başlıca nedenler ek olarak bilinmelidir.

Kapanan oyunlar her zaman kimini üzmüş,kimi game userleri kapanan oyunlarda ki az veya çok hatırasını özlemiştir.Neden kapandığını bildiren birçok oyun firması vardır.Fakat buna zıt olarak kapanan oyunları çoğu kullanıcı adete kapandığı için sevinmiş,nedeni ise ya iyi olmaması yada server güncel tutulmaması gibi nedenler diye bilmeliyiz.

Peki mmo oyunlar neden kapanıyor ?

MMORPG oyunlar genelde ilk açılışa girip  başladıkları günden bu yana oldukça büyük rekabet içinde birbirleri ile savaşır dururlar.Hal  böyle oldugunda mmorg oyunlarda işler ters tepki verip ücretli umulurken bu olay nedeni ile , ücretsiz oynanabilen bazı  MMORPG oyunlarının artmasına sebep oldu. Oyun şirketleri ise tonlarca yatırımın arkasında peki nasıl para kazanacaklardı ?

Mmorg online , game sektöründe bir çok oyun yaratıcılıktan yoksun olarak piyasaya sunulmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise bu oyun pıyasasında yaratıcı olmanın oldukça riskli bir iş olmasıdır. Şöyle ki bu kanun hep geçerli sayılır yeni çıkan Mmorpg tarzların %75inden fazlası umduğundan kötü bir açılış geçirir ve neredeyse kimse bu işi doğru düzgün yapamıyor.

Bu o kadar önemli bir konu ki örneğin 1 ay öncesinden hatta 3 ay öncesinden örneğin XX Online diye bir oyun çıkacağını duyan oyuncu  oyun tanıtım videosunu seyrettiginde veya yorumlara bakıp oyunu kafasına yerleştirdiginde ne kadar çok beklenti içinde kalarak o oyunun tarihini bekliyecektir.Bu nedenle oyun açılış günü oyuna bakıldıgında abartılanların çok yanlış oldugunu farkederse,  oyuna başlamaya hevesli olan oyuncuların yarısını kaybedecekler ve asla geri dönmeyecekler!”

Kapanan oyunları Mmorgonline’de başlıca listeye alıyoruz.Yalnız kimi kapanan oyunların hepsi değil bazıları ise yurt dışı çıktığı ülke neresi ise orada hala devam etmektedir..Lütfen aşağıdaki linkten kapanan oyunlara ulaşabilirsiniz.

KAPANAN OYUNLAR BURADA 

  • DEMON HUNTER
  • OPERASYON PARS
  • Duel of Summoners
  • Tartaros Online
  • Cloud Pirates
  • Hazard Ops
  • LawBreakers
  • HeroWarz

    Ve daha birçok oyun kapanmıştır.Yakın zamanda kapanan oyunların devamını buradan görebilirsiniz.Blog sayfamızda kapanan oyunlar makalemizin altında editlenmiştir.Ve ya yukarıdaki kırmızı butona tıklayınız.