İos Oyunlar

İOS

İos nedir,IOS (bir süre önce iPhone / iPad OS), ilk başta Apple için iPhone için yaratılmış, daha sonra iPod touch ve iPad’de kullanılan taşınabilir bir çalışma çerçevesidir. Mac OS X’ten kazanılmıştır.

 İos‘un oyunlarına göz atmadan önce ios işletimini iyice tanımakta fayda vardır.  IOS’un 4 katmanı vardır: Core OS katmanı, Core Services katmanı, Media katmanı ve Cocoa Touch katmanı. Ürün gadget’ta 2500 MB’lık bir alanı kaplamaktadır. [1] IOS çalışma çerçevesi yapısı nedeniyle, uygulamalar Apple App Store ve iTunes‘dan başka bir yere taşınamaz.

Çalışma çerçevesi başlangıçta 9 Ocak 2007’de iPhone için Macworld Konferansı ve Fuarı’nda bildirildi ve o yılın Haziran ayında taburcu edildi.Baştan beri Apple yazı yazmayı teşvik etmek, bu ismi açıkça belirtmedi, “iPhone OS X’i kullanıyor” diye açıkladı. Aynı şekilde Apple Android’e karşı 83 argüman kaybetti.  İlk başta yabancılar tarafından yaratılan uygulamalar onaylanmamıştır. Steve Wozniak daha sonra mühendislerin uygulamaları yaratmalarını destekledi.

  17 Ekim 2007’de Apple SDK’nın geliştirilmesini açıkladı ve Şubat ayında mühendisler için boşalttı. 6 Mart 2008’de, iPhone OS‘nin beta varyantını boşalttı. Dördüncü form, Nisan 2010’da ilan edildi. Bu form, çoklu görev, iş vurguları, e-posta ve bağlantılar için şifreleme içeriyordu.  7 Haziran 2010 WWDC 2010’da Apple, iPhone OS adını iOS olarak değiştirdiğini bildirdi.Apple, Cisco Systems ile aynı fikirdedir ve iOS markasının ticari marka ayrıcalıklarını satın alır.

 IOS 4, 21 Haziran 2010’da iPhone 4ten 3 gün önce taburcu edildi. IOS 5, 5 Ekim 2011’de iPhone 4’le sunuldu ve o yılın Ekim ayında taburcu edildi. IOS 6, son müşteriye iPhone 5 sunumundan yedi gün sonra, 19 Eylül 2012 tarihinde taburcu edildi.  IOS 7, 10 Haziran 2013 tarihinde WWDC 2013’te sunuldu. IOS 7’de, örnek teşkil eden iOS arayüzü tamamen değiştirildi.

Bunların dışında, Çoklu görev penceresi yeniden tasarlandı, Siri Erkek ve Kadın sesi alternatifi dahil edilmedi, Siri’nin sesi değiştirildi ve oluşturuldu. Ayrıca, çoklu görev penceresi tekrar canlandırıldı ve 3 parmak ile uygulamayı kapatma kapasitesi ortaya çıktı. Sorgulama ekranı (Spotlight alanı) soldaki pencereden başlayarak temel ekranlardan herhangi birinden açılmaya başlandı.

Ayrıca, Bildirim Merkezi geliştirildi ve Kontrol Merkezi bileşeni eklendi. Dahası, iOS 7, taşınabilir uygulamalarla birlikte gelir. IOS 7, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPod Touch (beşinci Nesil), iPad 2, Yeni iPad (Üçüncü Nesil), Retina Ekranlı (dördüncü nesil) iPad ve iPad Mini. IOS 7, iPhone 5S ve iPhone 5C, nihai müşteriye taburculuktan 1 gün önce, eylül on sekizinde taburcu edildi.

(  ios oyunları ile karıştırmayınız.) 

Bir iPod tıklama tekerleği saptırması veya iPod, Apple çok yönlü medya oynatıcısının farklı türevleri olan iPod’da oynanabilen bir bilgisayar oyunudur. İlk iPod, Brick’ın (başlangıçta Apple’ın diğer hayırseverlerinden Steve Wozniak tarafından hayal edildiği gibi) bir paskalya yumurtası gizli unsuru içerdiğini belirtti; Daha sonra ürün yazılımı uyarlamaları bir menü alternatifi olarak dahil edildi. IPod’un daha sonraki tadilatlarına Brick: Parachute, Solitaire ve Music Quiz’e rağmen üç rekreasyon dahildi. Bu rekreasyonların, iTunes’da iOS’u ve Apple’ın App Store’unu gerektiren iPod Touch’ın yön değiştirmeleri için yanlış yapılması gerekmiyor.

Tarihçe IPOD OYUNU

Eylül 2006’da iTunes Store, iTunes 7’nin sevkıyatı ile satın alınacak dokuz ekstra rekreasyona, iPod programlama 1.2 ya da daha ileri bir sürümü ile beşinci dönem iPod’la mükemmel biçimde sunulmaya başladı.

Bu rekreasyonlar şunlardı: Bejeweled, Cubis 2, Mahjong, Mini Golf, Pac-Man, Tetris, Texas Hold Them, Vortex ve Zuma. Bu rekreasyonların her biri 4,99 ABD doları karşılığında iTunes Store’dan satın alınabilir hale getirildi. Aralık 2006‘da EA Mobile tarafından benzer iki farklı çeşitte deşarj yapıldı: Royal Solitaire ve Sudoku. Şubat 2007’de Bayan Pac-Man Nisan 2007’de iQuiz tarafından taburcu edildi. Bu zamana kadar, erişilebilir eğlencelerin hepsi tek bir paket içinde, herhangi bir işaretleme yapılmaksızın elde edilebilir.

Mayıs 2007’de Apple, Gameloft tarafından yapılan şebeke şovu ışığında Lost: Video Oyuncusu’nu boşalttı. Haziran 2007‘de Kaplan’ın hazırladığı “SAT Prep 2008”. Bu, beste, inceleme ve aritmetik konular ışığında 3 ayrı öğretici eğlence olarak sunuldu. Aralık 2007’de Apple, Sega’nın örnek yönlendirmesini terk etti; Sonic the Hedgehog, başlangıçta 1990’ların ortasında Sega Genesis çerçevesiyle birlikte verildi. Namco, Square Enix, EA, Sega ve Hudson Soft gibi yabancıların hepsi iPod için rekreasyon yaparken, Apple’ın MP3 çalar, bilgisayar oyun avuçiçi konforunu tanıtmak için olağanüstü adımlar attı. Gerçekten de, GamePro ve EGM gibi bilgisayar oyun dergileri bile geç başlamış olan yön değiştirmelerinin büyük bölümünü araştırmış ve değerlendirmişlerdir. Eğlence, .gif resmi olarak kamuflajdaki belgeler olan .ipg kayıtlarıdır (iPod yönlendirmesi).

Çözülendikleri zaman, yürütülebilir belgeleri, temel ses ve resim kayıtlarının yanında ortaya çıkararak, dışarıda rekreasyon olasılığı doğurur. Şu an itibariyle, Apple’ın iPod için belirli bir gelişme için açıkça erişilebilir bir program geliştirme ünitesi (SDK) yok. IOS SDK, geleneksel iPod’lar değil, yalnızca iPhone ve iPod Touch’daki iOS’ları kapsar. Ekim 2011’den itibaren, Apple, tüm ani hareketli saptırmalarını mağazasından boşaltmıştır.

Eleştiri Ipod oyunu hakkında

Birleşik Krallık’un iPod rekreasyon maliyeti, GB £ 3,99 (yaklaşık 7,40 ABD Doları) nedeniyle iTunes çok fazla geri bildirim almıştı. İngiltere’den birçok kişi, rekreasyonlara 1 * değerlendirmelerde bulunarak, Apple’ın “Britanya’yı” koparmakta olduğunu “belirtti. Avustralya doları, ABD doları karşısında (A $ 7.49 = 7,76 $) daha yüksek olmasına rağmen, karşılaştırmalı bir durum Avustralya’da maliyetin A $ 7.49 olarak gerçekleşti. Mühendisler, tasarımcıları yeni iPod rekreasyonlarında programlamak için bir ürün geliştirme ünitesi (SDK) yapmadığı için Apple’ı kınadılar.

Bu, büyük olasılıkla iPod haklarının ileri haklar yönetimini kapatacaktı. Aslında bunun konuşulması, örneğin bir seçenek olan OS’nin iPod üzerinde, örneğin Linux’da çalışmasını engellemiyor; örneğin, Doom’un limanları var Bu, beşinci dönem iPod’larda çalışmaya devam edecek. Çarpıcı bir şekilde, iPod’u bir iPod’da çalıştırmak müzik parçalarını gadget’ın kullanışlılığını sürdürürken bir yandan da öğeleri de içeriyor; örneğin, kulaklıklardan sesli anımsatıcılar yapma kapasitesi. IPod Classic ve iPod Nano üçüncü dönemi boşaltıldığı noktada geçmişte bir kez satın alınan eğlenceler yeni iPod’larla eşleştirilemedi. Bu, çok sayıda alıcıyı, girişimlerini kaybetmeleri nedeniyle kızdıyordu. Aynı zamanda, bir eğlence için bir indirimin yapıldıktan sonra, aynı öğe için farklı bir satın alım yapılmadığı sürece tekrar indirilemeyeceği çarpıcıdır. Bu, çeşitli durumlar indirilebilen App Store’da indirilen uygulamalardakinden farklı bir tutumdur. Bu sayı daha sonra çözüldü, herhangi bir sayıda iPod üzerinde herhangi bir eğlence sunmak akıl almaz hale geldi.