GTA IV Fatal Error Hatası -Oyunsuz Kalmayın

GTA IV Fatal Error Hatası -Oyunsuz Kalmayın

GTA IV Fatal Error Hatası ?  Oyunda en nefret edilesi bir hatadan bahsediyoruz ,FATAL ERROR nedir bu fatal ?Fatal error neden bu kadar çözümlenmesi zor hatadır ? Fatal error çözümü nasıl giderilebilir ?Fatal error önce bilelim ki ölümcül bir hata adıyla anılmaktadır.Şöyle ki GTA IV üzerinde bulunan FATAL ERROR: WS10 hatasının nedeni, biraz da yazılım kaynaklı bir problemden ibarettir. Çoğunlukla çok düşük performanslı bilgisayarlarda görülebilmektedir. Gta Iv hatasında sizin için hazırladığımız rehberi inceleyerek hata hakkında bilgi sahibi olabilir ve alternatif çözüm yollarını görebilirsiniz.

GTA IV Fatal Error Hatası Nedir? GTA IVFATAL ERROR  Çözümü Nasıldır?

GTA IV oyununda meydana gelen hatalar, Fatal Error kalıbında kodlandırılmıştır. Burada hatayı tespit ederken dikkat edimesi gereken nokta WS10 kodudur. Eğer WS10 kodu altında bir hatayla karşı karşıyaysanız bunu birçok sebebi olabilir. Fatal Error WS10 probleminin başlıca sebepleri; casus yazılımlara karşı yetersiz veya güvenlik programları yetersiz bir sisteme sahip olmak, donanımsal olarak yetersiz bir sistemde oyunu çalıştırmaya çalışmak ve kurulum esnasında yaşanan hatalar olabilir. Tüm bu problemlerin çözüm yolu benzerdir. Oyunu oynadığınız esnada, oyunda bir mekâna girerken veya kayıtlı oyunları çalıştırırken birden bire oyun kapanıp karşınıza bu pencere gelir.

GTA IV Fatal Error HATASI

OLAN WS10 Neden Kaynaklanır?

gta ıv ws10 hata çözümü

WS10 Neden Kaynaklanır ?Gta ıv fatal error bazen Windows sisteminizi güncellemeye çalışırken bazı dll dosyaları veya bunların girdileri eksik girilebilmektedir.Yani  sistem tarafından istemsizce göz ardı edilebilir. Bu doğrudan doğruya GTA IV ‘de  WS10  hatasına  neden olur ! Korsan  yazılımlar, tüm sisteminizi kaplamış olabilir.

GTA IV Fatal Error WS10 Sorunu Çözümü

Sistem dosyalarında xlive.dll dosyası yoksa bu durumda bu  hata doğrudan gerçekleşir.
Yapmanız gereken en önemli şey oyunu tamamen silin ve CC cleaner  gibi uygulanması kolay program  ile kayıt defterinizi temizleyin. Daha sonra lütfen internetinizi kapatıp kurulumunuzu yapın ve hata durumunda aşağıdakileri inceleyiniz !

DOSYALAR BURADA

Yukarıda verilen  adresten gerekli dosyayı indiriniz ve sonrasında  Windows – System32 klasörüne atınız.

İndir

adresten gerekli dosyayı indirip oyunun kurulu olduğu klasöre atın.

Yukarıdaki bulunan dosyalarla vakit kaybedemem derseniz  otomatik kurulum gerçekleştirebileceğiniz dosyayı

İndir 2

tıklayarak adresten indirin. Yazılımı kurun ve çalıştırın. Otomatik adımların tamamlanmasını ve eksik dosyaların program tarafından tamamlanmasını bekleyin

GTA IV xlive.dll Hatası Çözümü NASIL ?

xlive.dll hatasının çözümü şöyle ki , xlive.dll sorunu yaşarsanız, bu dosyayı internet  üzerinde aratarak, gerekli olan sadece .dll  dosyasını system32 dosyasına (64 bit kullanıcıları SysWOW64 klasörüne) yerleştirerek sorunu çözebilirsiniz.Sıkıntı yaşamanız halinde yorumlarınızı bırakınız .

Oyun(Game)Hataları