Grand Theft Auto V – Rockstar Games

Grand Theft Auto  devasa müthiş oyun çocukluğun ilk oyunlarından (GTA), David Jones ve Mike Dailly tarafından yaratılan bir aksiyon-macera video oyunu serisidir. daha sonraki başlıklar, kardeşler Dan ve Sam Houser, Leslie Benzies ve Aaron Garbut tarafından yaratılmıştır.

Öncelikle Rockstar North (eskiden DMA Design) tarafından geliştirildi ve Rockstar Games tarafından yayınlandı. Dizinin adı, motorlu araç hırsızlığı için ABD’de kullanılan terimi referans alıyor.

Grand Theft Auto

Gta daki  oyunumuzun bu serisinden oyunların çoğu, New York, Miami ve Kaliforniya eyaleti için sırasıyla Liberty City, Vice City veya San Andreas olmak üzere şehirlerde modellenmiş kurgusal,yapısal lokallerde yer alıyor. Gtanın ilk oyunu üç kurgusal kenti içeriyordu, ve dahasonraki başlıklar ise tek bir ayarı vurgular.

Oyunda  bu seri, her oyunda farklı davranışları olmasına rağmen, suçlu yeraltı dünyasının saflarında yükselmeye çalışan pek çok farklı kahramanın etrafında odaklanıyor.

Serinin ayrıca 16 bitlik dönemdeki daha önceki ritim oyunlarının elemanları da var. Antagonistler genellikle kahramanı veya örgüsüne ihanet eden karakterler ya da kahramanın ilerlemesini engelleyen en fazla etkiye sahip olan karakterlerdir.

Film ve müzik gazileri, Ray Liotta, Burt Reynolds, Dennis Hopper, Samuel L. Jackson, James Woods, Debbie Harry, Phil Collins, Axl Rose ve Peter Fonda gibi karakterleri seslendirdiler.  Britanya kökenli, seri hiciv ve mizah içerir.

İngiliz video oyunu geliştiricisi DMA Design, 1997’de seriye başladı. 2014 itibariyle, on bir bağımsız oyun ve dört genişleme paketi bulunuyor. Üçüncü kronolojik unvan, Grand Theft Auto III, diziyi bir 3 boyutlu ve daha sürükleyici bir deneyime getirdiği için bir dönüm noktası olarak kabul edilir.

Daha sonraki başlıklar Grand Theft Auto III’de kurulan konsepti takip edip, inşa edecek ve büyük beğeni toplayacaktı. Daha sonra diğer birçok açık dünya aksiyon oyunlarını etkilediler ve benzer oyunlarda Grand Theft Auto klonu etiketine yol açtılar.

Bu seri, 250 milyondan fazla üniteye sahip olmaktan ötürü eleştirmenlerce beğeni topladı ve ticari olarak başarılı oldu. , Nintendo‘nun Mario ve Pokémon imtiyazlarının ve Tetris‘in arkasındaki tüm zamanların en yüksek satış video oyunu serisini yaptı.

2006 yılında, Grand Theft Auto, BBC ve Tasarım Müzesi tarafından düzenlenen Büyük Britanya Tasarım Görevinde İngiliz tasarım simgeleri listesinde yer aldı.  Telegraph, 2013 yılında İngiltere’nin en başarılı ihracatı arasında Grand Theft Auto’yı seçti.

Bununla birlikte, seri ayrıca yetişkin doğası ve şiddet temaları için de tartışmalıdır.

Grand Theft Auto Online 

Grand Theft Auto serisi, her çağda kullanılan birincil grafik yetenek düzeyinden sonra adlandırılan ayrı kurgusal evrenlere ayrılmıştır.  Orijinal Grand Theft Auto, onun genişlemeleri ve devam filmi “2D evren” olarak kabul edilir.

Grand Theft Auto III ve onun dizileri “3D evren” olarak kabul edilir. Grand Theft Auto IV, onun genişlemeleri ve Grand Theft Auto V “HD evren” olarak kabul edilir. Her evren, sadece markalar, yer adları ve aralarında paylaşılan arka plan karakterleri ile ayrı düşünülür.

Grand Theft Auto, Ne zaman çıktı ?Grand Theft Auto oyunu ne zaman piyasaya sürüldü ? serideki ilk oyun, Ekim 1997‘de Microsoft Windows ve MS-DOS için piyasaya sürüldü, 1998’de PlayStation‘a ve 1999’da Game Boy Color‘a taşındı.

Grand Theft Auto 2, Microsoft Windows için 1999’da piyasaya sürüldü. Daha sonra PlayStation, Dreamcast ve Game Boy Color’da portlar alıyor.

Bu oyun türü Mmorpg oyunlar arasında yer almamaktadır .

PlayStation 2 ayrıca, her biri birkaç platformda yeniden piyasaya sürülen ana dizinin üç taksimini de içeriyordu; Take-Two Interactive ve Sony Computer Entertainment arasındaki bir anlaşma, Microsoft Windows ve Xbox’a bağlantı yapmadan önce, PlayStation 2’de zamanlanmış münhasırlıklarıyla sonuçlandı.

2001 yılında Grand Theft Auto III ünvanı, ilk iki oyunda kullanılan iki boyutlu (2D) grafiklerden üç boyutlu (3D) bilgisayar grafiğine taşındı; Oyunda önceden oluşturulmuş arka planlar üzerinde çokgen karakterler bulunur. Grand Theft Auto: Vice City 2002 yılında yayınlandı ve Ray Liotta tarafından seslendirilen konuşan bir kahramanı ilk yapan kişi oldu.

Grand Theft Auto: 2004’te piyasaya sürülen San Andreas, karakter özelleştirme ve üç şehir ve çevredeki kırsal alanı kapsayan geniş bir harita da dahil olmak üzere çeşitli yeni unsurlar getirdi.

PlayStation 3 ve Xbox 360 için iki ana sürüm yayınlandı. 2008 yılında Grand Theft Auto IV ünvanı gerçekçiliğe ve detaylara odaklandı, çeşitli kişiselleştirme özelliklerini kaldırarak bir çevrimiçi çok oyunculu mod ekledi.

2013 yılında yayınlanan Grand Theft Auto V, üç oynanabilir kahramana sahipti.  Çok sayıda finansal rekor kırdı ve birden fazla rekor kırdı. Daha sonra çeşitli geliştirmelerle yeniden piyasaya sürüldü, 2014 yılında PlayStation 4 ve Xbox One için ve Microsoft Windows için 2015’te.

Grand Theft Auto V Nasıl oynanır ?


Bu serideki her oyun, oyuncunun büyük şehirde suçlu rolünü üstlenmesini sağlar; tipik olarak oyun sırasında organize suç saflarında yükselmeyi planlayan bir birey.

Oyuncunun hikayesi boyunca ilerlemek için tamamlanması gereken şehir yeraltı dünyasında kralları ve büyük putları tarafından çeşitli görevler verilir. Suikastlar ve diğer şiddet suçları düzenli olarak yer almaktadır.

Bazen taksi sürüşü, yangın söndürme, sokak yarışları, otobüsle sürüş veya helikopter uçurmayı öğrenmek ve sabit kanatlı uçaklar da oyunda yer almaktadır.

Daha sonraki başlıklarda, özellikle Grand Theft Auto 2’den sonra piyasaya sürülenlere, oyuncuya talihsiz bir olayı (örneğin, ihanete uğramak ve ölmek üzere bırakılmış) üstesinden gelmek için zorlandıkları daha gelişmiş bir hikaye verildi.

Ceza merdiveni ilerletir ve nihayetinde hikayenin sonuna kadar karakterin zaferine yol açar.

GTA THEFT

Grand Theft Auto serisi, açık dünya oyunları olarak adlandırılan serbest dolaşımda rol oynayan video oyunları türüne aittir ve oyuncuya büyük miktarda özgürlük verir. Geleneksel aksiyon oyunları, lineer oyunla tek bir pist serisi olarak yapılandırılmıştır, ancak Grand Theft Auto’da oyuncu, üstlenmek istediği görevleri belirleyebilir ve çeşitli karakterlerle olan ilişkileri bu seçimlere göre değişir.

Daha önceki oyun Turbo Esprit’in etkisiyle, oyunların şehirleri oyunun herhangi bir noktasında serbestçe dolaştırılabilir ve ek olarak küçük çaplı görevler ile erişilebilir binalar sunan açık dünya video oyun ortamlarının örnekleridir. ana hikaye.

İstisnalar var: misyonlar lineer, kapsayıcı bir arsa izler. Oyunda yeni alanların kilidini açmak için bu görevlerin tamamlanması gerekiyor.

Grand Theft Auto III ve sonraki oyunlarda disk jokeyleri, radyo şahsiyetleri, reklamlar, talk radyo, pop müzik ve Amerikan kültürüyle müzik dinlemeyi simüle eden daha fazla seslendirme ve radyo istasyonu var.

Araçların sömürülebilir bir kentsel ortamda kullanılması, genellikle trafik sinyallerine uyan yayalar ile birlikte çalışan bir şehrin temel bir simülasyonunu sağlar.

Daha fazla ayrıntı, suç ya da şiddete daha az vurgu yapan The Simpsons: Hit & Run, ve polisin rollerini tersine çeviren Lego City Undercover gibi diğer birkaç oyunda kullanılan açık uçlu bir atmosferi canlandırmak için kullanılır. subay ve suçlu, oyuncu oyunun bir kısmı için çetelerde gizli kalmasına rağmen.Mmorpg online oyunlar .

Grand Theft’taki suç faaliyetleri Otomatik oyunlar polis tarafından fark edilmeyecek. Oyuncu bu oyun içi yasa dışı faaliyetlerde bulunduğundan, en fazla beş veya altı yıldız tarafından temsil edilen bir “istenen seviye” kazanabilirler.

Oyuncu olmayan bir karakter üzerinde koşmak gibi küçük bir suç, bir yıldızın istediği seviyede bir durum yaratabilirken, bir subayı vurmak daha fazla yıldız kazanabilir. Yıldız sayısı arttıkça, cevabın miktarı ve gücü artacaktır; Tek bir yıldız, oyuncudan sonra birkaç polis arabası kovalayabiliyorken, 5 veya 6 yıldızda, tanklar ve saldırı helikopterleri oyuncuyu kovalayacak.

Birçok oyun içi misyon otomatik olarak oyuncuya misyon tamamlanmadan önce kurtulmaları gereken belirli bir olayı tamamladıktan sonra istenen bir seviyeye verecektir. Sıklıkla, istendiğinde polisten uzak durmaya çalışmak, oyuncunun daha yüksek seviyeler elde etmesine neden olur.

Oyuncu, polisin durması için belli yerlere oyun dışı paranın tespit edilmesinden veya oyun parasının harcanmasından kaçınarak karakterlerinin istenen seviyesini kaldırabilir (arabalarını yeniden boyamak için bir mod mağazası gibi).

Alternatif olarak, eğer oyuncu karakteri ölürse, bir hastanede yeniden doğarlar ve aranan seviye kaldırılır, ancak oyuncu kovalanmadan önce paralarını, silahlarını ve diğer faydalarını kaybedebilir. “İstenen seviye” oyun konsepti diğer GTA Klonları ve benzeri açık dünya oyunlarında yaygınlaşmıştır.

Mmorpg Oyunlar

Grand Theft Auto V – Rockstar Games” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.