Cyberpunk 2077 Nasıl Bir Oyundur ?

Tüm zamanların  E3 2018 oyun tanıtım yerlerin de ön plana çıkmış en büyük favorisi olan Cyberpunk 2077’yi incelemek üzere tanıtım altına bıraktık.

Cyberpunk 2077 nasıl bir oyundur ? Cyberpunk’ta neler var ? Cyberpunk için sistem gereksinimleri gibi bir çok konu üzerinde durduk.Aslın da güç, tasarım ve vücut modifikasyonu içerisine kapılmış Night City  kentin de geçen bir açık dünya aksiyon oyunu ve macera hikâyesidir.

Cyberpunk 2077 , Cyberpunk genelde masa üstü bilgisayar oyun serisine dayanan mükemmel derece de etkili bir RPG ( rol yapma ) oyunudur. Video oyunu uyarlaması CD Projekt RED tarafından yapılıyor.Efektleri ve iyileşme konusunda kendini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Bu oyun amacı olan bir hikayeye ve karakter özelleştirmesine önemli derece de destek verecek. Hem birinci hem de üçüncü şahıs oyun perspektifleri ile birlikte çoklu sınıf seçenekleri ekleniyor .

Cyberpunk 2077 Özellikleri

  • Olgun oyuncuları genelde amaçlamış ,hikaye odaklı bir yapısı ile göz dolduruyor. Cyber pank kendi özelliklerin de yetişkinlere yönelik bir hikaye ve seçeneklere sahip olacaktır.
  • Gerçekleri taşıyan ve taşımayan özellikleri : Oyun yapısı gerçek yapılar ile inşa olmuş ama bir o kadar da efektleri ile sanal bir hikaye içeriyor.
  • Çok güzel karakter özelliştirmesi bulunmaktadır.Bir veya üçüncü şahıs bakış açısı göz dolduruyor.
Cyberpunk-2077 Oyunu
Cyberpunk 2077 Game -Screenshot –

 

Bu sene içinde E3 platformların da en çok beklenen oyunlarından biri olarak gündem de yerini koruyor. Video sayesinde oyunun dünyasına dair herşeyi hakkında bilgiler açıkça ortaya çıkıyor.

Cyberpunk 2077’nin Tanıtımı ve Gücü

Kanun kaçağı rollerinde oynayabileceğiniz cyber 2077’yi,ayrıca paralı asker V olarak ta oynamanız mümkündür.Böylece seçimlerin de ölümsüzlüğün anahtarı olan eşsiz bir implantın peşine düşeceksin.

Oyunun geçtiği evreleri,çevreleri ve ortamı analiz  etmek zor olmasa gerek, adından da anlaşılacağı üzere siber punk bir dünya olacak karşımızda. İnternet teknolojisinin ele aldığı bu dünyada efektlerle dolu teknolojiye sahip tasarımlar, aletler ve tabi ki bol bol neon ışığı yer alıyor. Oyunun tüm detayları oyun şirketi olarak açıklanmasa da E3 fuarların da, kapalı modlar ile bir saate yakın oynanış sunumu yapıldı ve tanıtıma katılanlar oyuna dair birçok detay gün yüzüne çıktı.
Cyberpunk-2077 RPG
Cyberpunk-2077 -Şehirden Görüntü

 

Cyber punkın hikayesi ve oynanış gücü oldukça etkilidir.
Oyunun esas kahramanı – V –adlı bir paralı asker yer alıyor ve para kazanmak için asırı derece de karanlık işlere bulaşıyor. Oyuna ilk başladığımız da bize sunulan lobide V’yi istediğimiz gibi özelleştirebileyeceğiz.Bu aşama içinde en önemli detaylardan biri de yapılacak seçimdekl oyunun hikayesine ve gidişatına etki edecek olmasıdır. Karakter yaratma seçenekleri arasında saç ve dövme gibi görsel detayların yanı sıra güçzekarefleksve teknoloji gibi yetenek başlıkları da yer alacak.
Cyberpunk 2077’de karakterlerinizi oluştururken aynı yerde duran bir sınıf seçimi yapmanın anlamı yoktur .
Oyunda dövüş teknikli Solo, item ve alet  kullanımına ilişkin Techie ve hacker’lık temelli Netrunner olmak üzere toplamda üç farklı sınıf bulunmaktadır.Oyunu oynadığımız her an yapacaklarımızsa karakterimizin bu üç sınıf çatısı altında şekillenmesine vesile olacak.Yani burada tek bir sınıfa has yetenekler seçmek yerine çok yönlü bir karaktere sahip olabileceğiz.
Bu da oyun akışını hızlanmasına artı olarak yansıyacaktır.
Oyun içinde kurulan değişik bir senaryoya sahip olsa bile tutumsuz olmayacak, bunun anlamı da oyunun geçtiği Night City’de sınırsız hareket edebilecek ve kendi yolumuzu kurabileceksiniz. Buda aşırı derece de fayda sağlayacaktır. Yine düşmanlarla karşılaştığımız zaman da daha farklı çözümler üreterek kozlar elde edersiniz. Seçim çok olduğu için direkt silah kullanabilir, ya da  problemleri konuşarak çözebilir, veya farklı düşmanları birbirlerine düşürerek kızgınlaştırırız. Oyun için de konuşmak npc ile akıllı sistem eşliğinde konuşuluyor Bu da daha çok zaman kazandığınız anlamına gelir.
Cyberpunk da şöyle birşey var .Her karakterin bir evi oluyor.Ve evin içinde bahçesinde zaman geçirip aktivitelerde bulunuyorsunuz. Kıyafetleri değiştirmek, bilgisayar makinesi kullanmak, silahlara  ulaşmak ve hoş vakit geçirmek için tanış çevrenizi davet etmek yapılabileceklerden birazı böyledir. Gerçekçi bir oyun sistemi olduğu için evden çıkarak kendinizi Night city sokaklarına atıp değiş3n hava da güzel aksiyon yaşayacaksınız.
The Witcher serisinin geniş alana yayılan havasından hariç Cyberpunk 2077, daha dar alanda kuruludur.Ancak dikey olarak yükselmiş bir haritaya sahip olacak. Amerika şehri gibi uzun binaların yer aldığı Night City bölgeye ayrılmıştır.Bu şehir havasında hem yüremek hem de araç kullanma bulunuyor. Araca bindiğiniz zaman önünüze çıkan düşmanla çatışarak maceraya girebilirsiniz.

Cyberpunk 2077’nin Çeşidi ve Türü

Cyberpunk-2077 ATACK
Cyberpunk 2077 – Oyunda Saldırı Anı

 

Bugüne kadar The Witcher oyuncuların karşısına çıkan CD Projekt RED, bunca yıllık tecrübesiyle açık dünya temalı RPG (Rol Yapma Oyunu) türünde tam anlamıyla kaliteye erişmiş konumdadır. The Witcher serileri içerisinde Geralt’ı 2nin dışında gösterip bunu farklı bakış açısından bizlere gösteren yapımcılar, yine RPG türünde olan Cyberpunk 2077’de ise oyunun dünyasını birinci şahıs kamera açısından izletecekler. Bu tabi ki oyunun bir FPS (First Person Shooter) olduğu gelmiyor ancak anlattıklarımdan anlayacağınız üzere oyunun shooting mekanikleri de bulunacaktır.Ve yine ek bilgi sunmak gerekirse Deus ex ve witcher ortak yapım olduğunu söylemek yeridir.

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri

Bilgisayar toplayanlar veya hazır bilgisayarı olanlar için merak konusu , PS4 ve Xbox One platformları için de geliştirilen oyunun PC sürümünün sistem gereksinimleri neler olduğudur. Ortaya çıkmış ama henüz tam atılmamış bir oyun var ve bu oyunun sistem gereksinimleri belirlenmedi. Ne var ki Cyberpunk 2077’nin E3 fuarında gösterilen demo oyunlarında nasıl bir sistemde çalıştırıldığı ipuçları sunuldu. Grafik oyun içi ayarları ve oyunun gücü çapında talep ve yorumlar yapılmasa da oyunun amacı etrafında kullanılan sistem şu formlardan oluşmaktadır.
İşlemci : Intel Core i7-8700K 3.70Ghz G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3000Mhz CL15
Anakart :Asus ROG Strix Z370-I Gaming
Ram :Samsung 960 PRO 512GB M.2 PCIe
Ekran kartı  : NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
Sabit disk : 250 mb
Güç kaynağı : Corsair SF600 600W
Oyunun E3 demosunun çalıştığı sistem sayesinde sistem gereksinimlerine dair bile fikir yürütmek mümkün ancak oyunun ne zaman çıkacağı tam anlamıyla bir bilinmez. Bugüne kadar başyapıt olarak nitelendirilen oyunlar geliştiren CD Projekt RED, çizgisini bozmak istemiyor ve haliyle oyunu istenen seviyeye çıkarmadan yayımlamayı düşünmüyor.
E3’te gösterilen demonun da oyunun tek bir bölümüne ait erken bir sürüm olduğu düşünülürse oyunu 2019 yılında raflarda görmek en iyimser tahmin olur. Cyberpunk sisteminin yaratıcısı Mike Pondsmith de oyuncuların birkaç yıl daha bekleyebilecekleri görüşünde. Yine de çıkış tarihi ne olursa olsun Cyberpunk 2077’nin herkesin mutlaka göz atması gereken bir yapım olacağına şüphe yok.

Cyberpunk 2077 NASIL OYNANIR ?

Cyberpank 2077 oyunu nasıl oynanır ? Cyber oyununu girdiğinizden itibaren sadece mekanlara bakarak şaşıracaksınız.Bu nedenle oyunun nasıl oynandığı ile ilgili değil mekanlara hayretle bakmakla zamanınız geçecek.

Oyunda belirtilen herhangi bir süre yok .Sadece oyun görevlerinde böyle bir şey vardır.Oyuna girişinizden itibaren nasıl oynandığını size bildiren tarifler bulunur. Bu tarifler ile ilk etapta rahatlıkla oyun bilgileri edineceksiniz.Bu konu da merak etmeyin .

Cyberpunk 2077 Oyun Görevleri

Oyunun macera ve aksiyon üzerine bir çok kurulmuş görevi vardır. Bunlardan bazıları oyunda gideceğiniz taksi içerisinde veya npc tarzında görev alacağın kişilerin olmasıdır.

Yine çok özel görevleri sayesinde bağımlı olabilirsiniz.Birisi size bir görev veriyor .Ve bunları ne pahasına olursa olsun yapmak zorunda kalıyorsunuz.Sonu bir ölüm de olsa o aksiyona katılmak zorundasınız.
Cyberpunk 2077’de o kadar fazla görev var ki , hepsi birbirinden de anlam ve önem taşıyor.Zor olanı seç daha fazla aksiyon içerisine katıl.

Ama dikkatli olmasın verilen her görevi Night şehirde gerçeklestirmeniz gereklidir. Sandığın kadar görevler kolay olmayacak. Karşına bir anda kırmızı gözlü embesil yaratıklar çıkabilir.

Cyberpunk 2077 Satın almak için birçok link mevcuttur. Bunlardan herhangi birinden oyunu satın alabilirsiniz.

Orjinal site Adresi : BURADA

Cyberpunk 2077 Nasıl Bir Oyundur ?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.