CD Projekt Oyun Üreticisi

Cd projekt oyun üreticisi ve oyun şirketi efsane oyunlar yapabilen bir şirkettir.Cd protect Red firması video oyunları ve dijital dağıtım sektörlerinde çalışmalar göstermiş ve hala da mükemmel oyunlar yaratmaya çalışıyor.

Cd Project Red Oyun Şirketi Tarihi

Cd project  çok eski tarihlerden günümüze dek faaliyetlerini sürdürmektedir.1994 yıllarında Red isimsiz kurulmuş firma Marcin Iwinski ve Michal Kiciński tarafından seo’usuna alınmıştır.Tamamen kendisine bağlı olan oyun stüdyosu Cd project Red’in geliştirmiş olduğu Cyberpunk 2077  ile bilinmektedir.

Polonya’da Varşova , Kraków ve Wrocław kentlerinde bulunan  CD PROJEKT RED, video oyunları için büyük bir hayal kurarak doğdu.2002 yılında Red ismini alarak güncelleme yapan oyun şirketi çalışmalarını büyük kadrosuyla tamamlamaya devam ediyor.

Stüdyonun kurucuları: Her ikisi de 90’lı yıllarda Polonya’da video oyunu dağıtımında öncü olan Michał Kiciński ve Marcin Iwiński, oyun endüstrisi tecrübelerini konuşturmaya devam etti. 2007 yılında, The Witcher oyunu kuruldu.

Oyunun piyasaya sürülmesinden itibaren oyun firması büyük başarı elde etti.Daha büyük projeler geliştirmeye çalışan şirket , 2011’de bilgisayardan sonra Xbox 360’a atıldı.Xbox 360 oyunların da The Witcher 2 : Kings Assasins’ı geliştirdi.Bu tarihlerdeki en güzel Xbox 360 Rpg oyunları arasına girdi.

Oyun firması çok küçük çaplarda ilerlemesine devam etti.Günümüzde ise dünyanın her tarafından 550’den kişiye iş imkanı sundu.Basit oyunlar yapmayan Cd project oyun şirketi büyüdükçe varlığını daha da çok artırmaktadır.RPG oyunlarına merak salmış olan şirketin asıl amacı daha çok playstationda gelişmeye ulaşmaktır.

Oyunun Ceosu Marcin Iwinski  şöyle not bırakmıştır : En önemlisi bizi başarıya ulaştıran şeylerden etkileniyor olmamızdır.Oyunlara aşırı tutkunluğumuz var ve Dünyanın en iyi video oyunlarını yapmak için bu tutkumuzu kullanıyoruz.

Cd Project Şirketinin Görevi

Cd project stüdyosunun görevi tüm Dünya’da büyük RPG oyun ve bunların en iyi efektlerini hızlı bir statü ile oynatmaktır.Stüdyonun  kimlere eşlik ettiğini , kitlenin analizini yaparak yaratılan oyunları benzersiz kılmaya çalışmaktır.Yer yüzünde en iyi video oyunlarını yapmak,ve bunların hakkında çevre halkından birbirleri ile bahsetmelerini istemeleridir.

Birçok dil konuşulması ve bir araya geldiğinde aynı dil gibi oyun statülerini halka sunmaya çalışan oyun firması bunu daha iyi hale getiriyor.

Yaratılan çalışma ortamının benzersiz havası veya içinde bulunulan projelere yeni yaklaşım sayesinde olsun, CD PROJEKT RED, kurumsal tarz oyun geliştirmenin sınırlarını aşan bir yer olma yolunda ilerliyor. Bu yaklaşım sayesinde, size başkalarının yapamayacağı şeyleri sunuyor.

CD PROJECT BAZI OYUNLARI

Cd project sürekli gelişen bir şirket olması ve alanında büyümesi başarılarla sonuçlanıyor.Bu nedenle eski tarihi ve bazı oyunları göz doldurmuştur.2007’den günümüze çıkardığı RPG tarzları hala büyük bir kitleye sahiptir.

Witcher : 2007 Microsoft OyunlarıOS X
The Witcher 2: Assassins of Kings :2011 Linux – Xbox 360 
The Witcher Adventure Game -2014 İos oyunAndoid oyunlar
The Witcher 3: Wild Hunt – Hearts of Stone -2015 PlayStation 4, Xbox One -Windows microsoft
Cyberpunk 2077 Windows, PlayStation 4, Xbox One
Gwent: The Witcher Card Game Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One
Mayıs 2015’te Witcher serisinin üçüncüsü çıkmıştır.Bu çalışma sayesinde görsel ve işitsel olarak daha iyi hale gelmiş ve senaryo edilmiş bir oyun yapımı görüldü .
Ayrıca oyun kuralları olarak en saygın yapımcılar arasına katıldı.Witcher 3 Wild Hunt muhteşem bir başarı elde ederek bir ve iki hafta içerisinde toplam altı milyon satışa ulaşmıştır.
Bu çok büyük satış tüm oyuncuların memnun olduğu anlamına gelmiştir. Çünkü satılan wild hunt şikayetleri hiç yok denecek kadar azdı.
Playstation 4 ve Xbox One gibi platformlar da açık halde oynanıyor.İlk yıl bittiğinde toplam da 800 ödül almıştır.
Bu oyun kurucuları arasın da büyük bir başarıı olduğunu açıkça belli etmektedir.Ve witcher serisi toplamda 20 milyondan fazla satışa ulaşmıştır.2015 yılların da 3 serisi en iyiler arasına girmiştir.
Cd project Sosyal Medyalardan Takip et

Cd project twitter adresinden takip ederek güncel mmorpg oyunlar,playstation oyunları ve daha oyun strateji haberlerini okuyabilirsin.

Cd projesi Twitter 

Sosyal medyalardan takip ettiğiniz de hem güncel içerikleri alabilir, hem de firmanın yaptığı Cd project oyun şirketi ve üreticisi olan firma sizlere en büyük oyunları sunmaya da devam edecek .

CD Projekt Oyun Üreticisi” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.