Capcom

 Japonca ‘da Hepburn: Kabushiki-gaisha Kapukon?) veya Capcom, Japon bir bilgisayar oyun tasarımcısı ve Capcom, Nyu’nun İngilizce dili ile sınırlandırılmış Japon serbest (dōjin hassas) dönüşümleri dağıtmak ve dağıtmak için 2011 yılında Nyu Media’yla bir araya geldi.

Capcom Co., Ltd

Örgüt, Capcom’un diğer platformlara yaptığı rekreasyonları liman açmak için Polonyalı kısıtlama organizasyonu QLOC ile birlikte çalışıyor ve bazıları ;

DmC: Devil May Cry’nin PC varyantı ve onun PlayStation 4 / Xbox One remaster’ları, Dragon’s Dogma’nın PC formunun Ocak 2016’da taburcu edilmesi ve Dead Rising‘in PlayStation 4, Xbox One ve PC’deki oyunları 13 Eylül 2016’da tahliye edildi. Capcom, 27 Ağustos 2014’te, Osaka Bölge Mahkemesindeki Koei Tecmo Oyunlarına karşı, 980 milyon yen zarara uğrayan bir patent ihlali iddiası kaydetti.

Capcom, Koei Tecmo Oyunları’nın 2002’de bilgisayar oyunlarının ön plana çıkarmaya yönelik olarak edindiği patenti çiğnediğini iddia etti.yayıncısıdır.Mega Man, Street Fighter, Resident Evil, Devil May Cry, Ace Avukat ve Canavar Avcısı gibi sayısız teklif sunan kuruluşlar yapmak için bilinen ve ayrıca Disney tarafından sağlanan mülkleri göz önüne alan sapmalar.

Başlangıçta 1979’da yerleşti,  o zamandan beri Kuzey Amerika, Avrupa ve Doğu Asya’daki yardımcılarla evrensel bir çaba haline geldi. Tarihçe [değiştir] Capcom’un ilk atası I.R.M Corporation, 30 Mayıs 1979’da  Kenzo Tsujimoto tarafından kuruldu. Tsujimoto, daha önce 1974 yılında kurduğu ve 1983 yılına kadar kaldığı diğer organizasyonu olan Irem Corporation’dan sonra I.R.M’yi seçti.

Capcom’un Japon şubesini başlatan ilk kuruluşlar I.R.M idi ve buna ek olarak yedek Japonya Kapsül Bilgisayarlar Co., Ltd., her ikisi de elektronik eğlence makinelerinin toplanması ve taşınması için kararlıydı.İki organizasyon Eylül 1981’de Sambi Co., Ltd.’e isim değişikliği yaparken Capcom Co . Ltd., başlangıçta 11 Haziran 1983’te Kenzo Tsujimoto tarafından kontrol altına alınmayı amaçlamak üzere kuruldu.

İç ticaret departmanı üzerinden. Ocak 1989’da, eski dalı organizasyonu Capcom Co., Ltd., mevcut Japon şubesini getiren Sambi Co Ltd ile birleşti. Capcom adı, “Olay Bilgisayarları” nın kesilmiş bir bileşimidir; kuruluş, o tarihte belirgin biçimde genişlemiş olan bilgisayarlardan kendilerini ayırmayı amaçlayan, yalnızca başlangıç ​​yıllarında yapılmış olan çarşı makineleri tasvir etmek üzere kurulmuştur.

Kapsayıcı sözcüğü, Capcom’un saptırma programlamasını “oyun eğlencesi ile taşması durumunda” ve ayrıca kuruluşun lisanslı yeniliğini zorlu bir dış kabuk ile güvence altına almak için yasadışı kopyaları ve ikinci dereceden taklitleri öngören özlemi ile nasıl kıyasladığını gösteriyor .

Capcom’un ilk madalyası, Temmuz 1983’ten sikke eşlik eden Little League iken, ilk gerçek bilgisayar oyunu olan arcade ünvanı Vulgus Mayıs 1984’te taburcu edildi.Aralık 1985’te dağıtılan 1942 Nintendo Eğlence Sistemi portundan başlayarak organizasyon, ev konforu video oyunlarının pazarına girmeye başladı;

Bu video oyunları bir kaç yıl sonra ana iş parçasına dönüştü. Bir noktada, Capcom ABD‘nin bölünmesi, bu arcade limanlarının ilerlemesinin farklı organizasyonlar tarafından üstlenilmesine rağmen, Commodore 64 ve IBM PC DOS PC’leri için bir bilgisayar oyun dağıtıcısı olarak 1980’lerin sonlarında bile özlü bir büyüye sahipti. Bu noktadan sonra Capcom, 15 milyonlarca ayırma düzenlemesi yapmış, en iyisi Resident Evil’dir. 

capcom game
capcom game

1994 yılında Capcom, Street Fighter dizilişini benzer şekilde mücadele etmek için düzeltti. Ekonomik açıdan etkili olmakla birlikte, yaratılış pratik olarak her şeyi kapsayan geribildirim sahibidir. Resident Evil düzenlemesinin 2002’de yapılan bir düzeltmesi karşılaştırmalı geri bildirimle karşı karşıya kalırken diğer yandan tiyatrolarda verimli geçti. Organizasyon filmleri, video oyunları için fırsatlar üretmek için bir yaklaşım olarak görüyor. 

Capcom İyileştirme stüdyoları

 Kuruluşundan sonraki ilk birkaç yıl içinde, Capcom’un Japon şubesi sırasıyla Tokuro Fujiwara, Takashi Nishiyama ve Yoshiki Okamoto tarafından yönetilen “Aranjörlük Odaları” olarak adlandırılan üç iyileştirme demetine sahipti.

Daha sonra, çeşitli oyunlara ayrılmış birkaç numaralı “Üretim Stüdyosu” tarafından yapılmış rekreasyonlar büyüdü. 2002’den başlayarak, ilerleme prosedürü yenilikleri ve yetenekleri daha iyi paylaşmak için değiştirildi ve bireysel stüdyoların çoğunluğu kademeli olarak çeşitli görevlerden sorumlu büyük bürolara yerleştirildi.

Pachinko ve pachislo, web ve çok yönlü saptırmalar yapmak için bağımsız bürolar olsa da, Tüketici Oyunları Ar-Ge Bölümü oldukça farklı eğlence giderme aşamalarından sorumlu alt bölümlerin birleşimidir.  Bu iç gruplara rağmen, Capcom, unvanların değişmez bir verimliliğini garanti etmek için ek olarak ilerleme stüdyolarına da görev yapıyor.

Bununla birlikte, Karanlık Void ve Biyonik Komando‘nun fakir tekliflerinden sonra örgüt yönetimi, kurum içi ekipleri için benzersiz unvanların geliştirilmesini de içeren mevcut kuruluşlardaki bölümlerin devamlarına ve daha güncel formlarına dış kaynak kullanımını kısıtlamayı seçti.

Yön değiştirmeler, harcama planları ve aşamaların onaylanması, onaylanmış destek toplantıları olmak üzere halledilir, organizasyon yönetimi ve vitrin, fırsatlar ve kalite kontrol bölümleri tarafından yürütülür.

Şubeler ve bağlı kuruluşlar

İlke makalesi mmorgonline: Capcom yedeklerinin listesi Her ikisi de Osaka, Chūō-ku’da bulunan Capcom Co Ltd’in merkez ofis binası ve Ar-Ge çalışmasının yanı sıra, Japon ebeveyn organizasyonu, Shinjuku Nishi Shinjuku’daki Shinjuku Mitsui Binasında bir şubeye sahiptir. , Tokyo.  

Buna ek olarak, Mie Bölgesi Iga’daki bir şubesi olan Ueno Tesisi de bulunmaktadır.Evrensel Capcom Grup şu anda Japonya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Doğu Asya‘daki 15 yardımcıyı sarıyor.  Bağlı kuruluşlar Güney Kore‘de Koko Capcom Co., Ltd.

ABD’de Street Fighter Film, LLC ve Dellgamadas Co., Ltd.’yi içermektedir. Eğlence ile ilgili medya  Evin, internetin, çok yönlü, çarşı, pachinko ve pachislo çeşitlemelerinin iyileştirilmesi ve dağıtılmasına rağmen organizasyon teknik rehberleri dağıtıyor,

kendi özel çarşı tutanağını Plaza Capcom olarak bilinen Japonya’da sürdürüyor ve kuruluşunu lisanslıyor ve Bağlanma öğelerinde, hareketli görüntülerde, TV düzenlemesinde ve sahne performanslarında kullanılan karakter özelliklerini içerir.

1998 yılında Sony Music Entertainment Intermedia’ya katılan bir kurum içi vitrin ve müzik markası olan Suleputer, Capcom’un oyunları göz önüne alındığında CD’leri, DVD’leri ve diğer medya dağıtımlarını yapıyor.

Capcom aynı şekilde Narita, Futtsu ve diğerleri de dahil olmak üzere Plaza Capcom (lar) olarak bilinen çeşitli çarşı saptırma odaklarına sahiptir. 2008 yılında Gamers Day adlı oyuncudan yeniden adlandırılan Captivate adlı yıllık özel medya zirvesi genelde yeni yön değiştirme ve iş ilanları için bir sahne olarak kullanılmaktadır. Mega Man düzenlemesinden ve Street Fighter düzenlemesinden ayrı olarak çıkan Uber Man ve Ryu, Nintendo 3DS ve Wii U (DLC olarak son karakter) için Nintendo’nun rekreasyonları Super Smash Bros’da oynanabilir karakterler olarak gösteriliyor ve her ikisinde de bir amiibo vardır.,

capcom ltd
capcom ltd

Capcom Oyunları

 Temel yazı mmorg online: Capcom rekreasyonlarının listesi Capcom, Street Fighter’ın kuruluşunu 1987’de yürürlüğe koydu. Rekreasyonlarla mücadele düzenlemeleri, en yaygın olanı arasında yer aldı. 30 milyondan fazla sattı. Aynı yıl, 1987, organizasyon Mega Man düzenlemesini sundu.

Yaklaşık 30 milyon adet sunan düzenleme, Capcom’un lider kuruluşu olarak dolduruluyor. Organizasyon, 1996’da Resident Evil hayatta kalma korkunçluk düzenlemesinde açılış geçidini kurdu.

Düzenleme, neredeyse 50 milyon adet sunan muazzam bir ilerleme kaydetti. Capcom, Resident Evil düzenlemesinin ikinci pasajında ​​çalıştıktan sonra, yeni PlayStation 2 için Resident Evil eğlencesi ile anlaşmaya başladı.

Capcom, şu anki düzenleme ile kesinlikle aynı olmadığını, sapmayı kendi düzenlemesine dönüştürmeyi seçti Devil May Ağla. Başlangıçtaki iki pasajı sadece PS2 için boşaltırken organizasyon, bölümleri Sony harici olmayan güvencelere yükseltti.

Bütün anlaşma, 10 milyon birimlik bol miktarda anlaşma sağladı.

[wpsm_video]https://www.youtube.com/watch?v=8DXPPsWog8o[/wpsm_video]

Capcom, 2004’te Monster Hunter düzenlemesine başladı. Rekreasyonlarda bir dizi konsolda 20 milyondan fazla ürün teklifi görüldü. Kuruluşun düzenli olarak mevcut işyerlerine bağımlı olmasına rağmen, benzersiz lisanslı yenilik ışığında ek olarak Xbox 360, PlayStation 3 ve Wii için birkaç başlık dağıtıyor ve kurdu: Lost Planet, Dead Rising, Dragon’s Dogma, Asura’s Wrath ve Zack .

Bu dönemde Capcom, Hatır Me, Karanlık Boşluk ve Spyborgs gibi başlıklardaki Batılı tasarımcıların o noktadan bu noktadan birkaç farklı dağıtıcının risk almayı kabul etmediği birkaç eşsiz başlık da dağıttı.

Kaynak : vikipedi

Ayrıca Ōkami, Ōkamiden ve Ghost Trick başlıkları vardır:

Phantom Detective. Şu anda, Capcom, PlayStation 4 için en son yeni lisanslı yenilik Deep Down’tan uzaklaşıyor.

Capcom” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.