Blade and Soul -Mmorpg

Blade & Soul, NCSOFT (Team Bloodlust) tarafından geliştirilen kaliteli bir şirketin altyapısını arkada bulundurup bir Koreli fantezi dövüş sanatları kitlesel multiplayer online rol yapma oyunu Blade and soul ‘u ufak detayları ile inceleyelim.

Blade  13 Eylül 2012’de NCSOFT, Blade & Soul‘un 19 Ocak 2016’da nihayet gerçekleşen Batı bölgelerinde serbest bırakılacağını açıkladı.  Japon animasyonlu televizyon uyarlaması 3 Nisan 2014’te TBS ve diğer istasyonlarda yayınlandı  daha sonra 26 Haziran 2014’te sona erdi.

Blade and Soul Oynanış Şekli ve  taktikleri


Blade & Soul, açık dünya ortamında dövüş sanatları ilhamlı dövüşü ve qinggong’un bir kombinasyonunu sunuyor. Oyuncular, çeşitli NPC’ler tarafından atanan görevleri tamamlayarak dünyayı keşfedecek oynanabilir karakterler oluşturur.

Oyun, üçüncü şahısların kamera görüntüsünde gerçek zamanlı bir savaş sistemi kullanmaktadır ve oyuncuların dövüş oyunları gibi bir dizi saldırıyı “birleştirmeleri” gerekmektedir. NCSOFT‘a göre oyun, oyuncuların ölümün eşiğine gelmelerini sağlayan yenilikçi bir “Downed” teknisyenine de sahip.

Oyuncular “oyuncuya karşı ortam” (PvE) ile başlarlar ancak oyunda daha sonra “oyuncu-karşı oyuncu” (PvP) savaşına katılabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.