Black Desert Online

Black Desert Online , Pearl Abyss’den bir sanal MMORPG türüdür . BDO, kale kuşatması, ticareti, işçiliği, oyuncu konutları, parkur, hayvancılık, yatırım bankacılığı, balıkçılık, yemek pişirme, marangozluk ve daha fazlasını içeren bir MMORPG’dir.

Oyuncular, keşfedilmeyi bekleyen geniş bir dünyaya yayılmış çene bırakıcı grafiklerin, sezgisel yetenek tabanlı dövüşlerin ve sürükleyici hikayenin tadını çıkaracaklar. Kaderleri kendileriyle iç içe olan bir Kara Ruh eşliğinde, oyuncular Kara Taşların sırrını ve yozlaştırıcı etkilerinin tarihini keşfedeceklerdir.

SINIFLAR:

 • Savaşçı
 • korucu
 • büyücü kadın
 • vahşi savaşçı
 • Valkyrie
 • Sihirbaz / Cadı
 • Musa / Maehwa
 • hayvan terbiyecisi
 • Zamanla gelmek için daha fazla

ÖZELLİKLER

 • Sağlam Karakter Oluşturma Araçları | SİZİN oynamak istediğiniz karakteri yapın
 • Oyun Dünyasında Kesintisiz Hareket | Örnek girme dışında yükleme süresi yok.
 • Eşsiz Hava ve İklim | Hava ve iklim, oyuncuların uyum sağlayabileceği bölgeler üzerinde etkili olacaktır.
 • Parkour | Oyuncular parkour elemanları ile duvarları yıkabilir, balkonların üzerinden atlayabilir ve daha fazlasını yapabilirler.
 • Aksiyon Tabanlı Savaş | Taraklarla etkinleştirilebilecek becerilere sahip aksiyon tabanlı dövüşlerde yer alın. Gerçek bir şifa sınıfı olmadan, zamanlanmış kaçmak ve engellemek çok önemli olacaktır.
 • Fare ve Klavye veya Gamepad Desteği
 • Gündüz / Gece Döngüsü | Işık efektlerinin kademeli olarak ilerlemesi, bazı NPC’lerin gece eve giderken kullanılamamasına neden oluyor. Çeşitli canavarlar sadece geceleri de ortaya çıkabilir. Günün saatine göre farklı içerikler dahil edilecektir.
 • Örnek Oynatıcı Muhafazası | Çadırlardan saraylara ve aralarındaki her şey. Oyuncular kendi evlerini döşer ve donatırlar ve hatta NPC’leri yatırımcı olarak kiralayabilirler
 • Atlı Savaş | Montajlar evcilleştirilerek kazanılır ve oyuncular yeni ve benzersiz türler üretebilirler. Dağların, savaşta ölebilecekleri gibi bakılmaları, barındırılmaları ve korunmaları gerekecektir.

Black Desert Online Türkiye Forumunda her türlü rehber,bilgi,guild tanıtımları yapabilirsiniz.Buraya tıkla.

Ayrıca Black desertte Türkiye forum, bdo hileleri, rehberleri bulabilirsiniz.Tıklayın.

Özel forum alanlarını değerlendirin.Mmorpg oyunun en güzel fikirlerinden yararlanın.

Black desert online download

Black desert indirme linki gerçek site adresi için tıkla

Muazzam grafiklerle süslenmiş açık dünya MMORPG. Klan ve Kale savaşları ile detaylandırılmış PvP. Gerçek dünya kadar detaylı Craft ve Ticaret sistemi.Çiftçilik, balıkçılık, aşçılık vb mesleklerle güçlendirilmiş içerik. Devasa harita ve dünya bossları ile The MMOPRG artık tamamen Türkçe.

Black Desert Online bir sanal yaşam alanı MMORPG’dir. Hızlı tempolu, aksiyon dolu dövüş deneyimini yaşayın, canavarları ve büyük patronları avlayın ve menayı keşfedin.

Black desert online karakterler

Savaşçı, kılıç ve kalkan kullanan, saldırı ve savunma konusunda oldukça dengeli bir yakın mesafe sınıfıdır. Kılıcını kullanarak güçlü saldırılar yapar. Fiziksel saldırılarda uzmandır ve düşmanlarını yakalama, uzaklaştırma konusunda çok iyidir. Savaşçı, kalkan kullanarak savaşı istediği gibi yönlendirebilir. Savaşçılar, beceri öğrendikçe, yakın mesafe savaşlarda çok daha güçlü bir hale gelir ve hareket özgürlüğü kazanır.

Uyanmış savaşçı, Büyük Kılıç ile daha dinamik ve güçlü beceriler kullanabilir. Uyanmış savaşçı, savaş sırasında silah değiştirerek saldırı ve savunmaya uygun beceriler kullanabilir ve yakın mesafe savaşlarında önemli bir rol oynar.

Black Desert Online oyununun en önemli özelliklerinden bir tanesi de karakter oluşturma. Çünkü oyuncular, neredeyse sınırsız karakter oluşturma ögeleri sayesinde benzersiz karakterleri ortaya çıkartabiliyor. Peki, en iyi karakteri nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? Eğer bu soruya olan cevabınız hayır ise, yeni yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Oyun içerisindeki en önemli ögelerden bir tanesi de ticaret. Oyuncular, hem yapay zeka karakter ile, hem de gerçek oyuncular ile ticaret yapabiliyor. Yapay zekalar ile yapılan ticaret bir yana, yeni yazımızda sizlerle gerçek oyuncular ile yapılan ticaretten bahsedeceğiz. Bu ticaret, pazar yeri üzerinden yapılıyor ve oyuncuların hem bir şeyler alabilmesi, hem de satabilmesi için bu özelliği nasıl kullanacağını bilmesi gerekiyor.

Black Desert Online, oyunculara neredeyse sınırsız sayıda görev sunuyor. Bu yüzden siz oyunu oynarken, tüm görevleri tek seferde bulabilmeniz imkansız olabilir. İşte tam da bu sebepten ötürü sizlere küçük bir görev rehberi hazırladık. Bu rehberimiz sizlere oyundaki tüm görevleri vermeyecek ama nasıl görevleri bulabileceğinizi anlatacak, genel olarak görev sisteminden bahsedecek. Umarız hoşunuza gider!

black desert online
black desert online

Oyun ne yazık ki en başta oyunculara dev gibi bir envanter alanı vermiyor. Bu yüzden, sürekli farklı farklı eşyalar topluyorsanız, kısa bir süre sonra yeni şeyler alabilmek için, eski eşyalarınızı atmanız gerekiyor. Fakat envanter büyütmenin nasıl yapıldığını bilseydiniz, eşya atmanıza gerek kalmazdı. İşte bizler de şimdi sizlere bunu küçük bir yazı ile göstereceğiz. Artık envanter boyutunuz hakkında dert etmenize gerek kalmayacak.

Eğer oyun içerisinde, envanterinizde sürekli eşyalar ile geziyorsanız veya genel olarak ticaret ile uğraşıyorsanız, maksimum ağırlık taşıma değeriniz de oldukça önemlidir. Çünkü maksimum taşıma ağırlığınızı geliştirerek, envanterinizde daha fazla eşya taşıyabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı hakkında da sizlere ufak bir yazı hazırladık. Umarız hoşunuza gider.

Black Desert Online içerisinde PvP de oynasanız, PvE de oynasanız, oldukça önemli üç öge var: Can, dayanıklılık ve büyü. Bizler de, sizler için hazırladığımız yeni bir yazımızda bu üç ögeyi nasıl yükseltebileceğinizi, geliştirebileceğinizi göstermeye çalıştık. Unutmayın, canınız ne kadar yüksek olursa, o kadar hasar alabilirsiniz. Dayanıklılığınız ne kadar yüksek olursa, o kadar uzun süre savaşabilirsiniz ve son olarak, büyü gücünüz ne kadar yüksek olursa, büyülü saldırılarınız o kadar verimli olur!

Eğer oyuna yeni başladıysanız ve envanteriniz size yeterli gelmiyorsa, bazı eşyalarınızı ve hatta paralarınızı depolara saklamak isteyebilirsiniz. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız da, sizler için küçük bir yazı hazırladık. Bu yazı sayesinde Black Desert Online içerisinde depoların nerede olduğunu ve nasıl kullanıldıklarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Black Desert Online oynayabilmek için tek bir kez, tek bir paket satın almanız gerekiyor. Oyun için satılan 3 farklı paket var: Efsanevi, Özel ve Sınırlı paketler. Bu paketlerin hepsinin içeriği farklı ve oyunculara daha farklı deneyimler sunuyor. Yeni yazımızda ise sizlere bu paketler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bu paketleri satın almamız ne kadar gerekli, hangilerini satın almak daha iyidir gibi birçok farklı soruya cevap veriyoruz!

Black Desert Online her ne kadar senelerdir piyasada olsa da, ülkemize yeni geliyor. Bu yüzden birçok Türk oyuncu bu oyunu ilk defa görüyor olabilir. Bizler de o oyuncuları düşünerek, oyunu şöyle bir anlatmak istedik. Eğer genel olarak bu oyunun nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız, karakter sınıfları hakkında temel bilgilere sahip olmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız yeni yazıya göz atmanızı öneriyoruz. Eminiz ki çok işinize yarayacaktır.

Oyuna başlayabilmek için öncelikle oyunu satın almış olmanız gerekiyor, değil mi? Sizler için hazırladığımız küçük bir yazıda oyun için satılan paketler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Paketlerin fiyatını öğrenip, oyunu nasıl satın alabileceğinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Eğer Black Desert Online oyununu henüz satın almadıysanız ama almakta kararlıysanız, beklemenin bir alemi yok. Oyunu satın almak tahmin ettiğinizden çok daha kolay.

Black desert online steam

Oyunun steam üzerinde bulunması black deserde ulaşımı kolaylaştırmıştır.Tek linki burasıdır.Tıklayın.

İşletim Sistemi: 32/64 bit Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10.
İşlemci: Intel Core i3.
Bellek: 4 GB RAM.
Ekran Kartı: GTS 250 / GeForce 9800GTX Radeon HD 3870 X2.
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan.

Black desert online mobile

Mobil oyun olarak ta sunulan black desert androidden oynabildiği gibi diğer cihazlardanda geniş çaplı oynanbilir.Android için tıklayın.

Black Desert Online” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.