Black Desert Giriş Sorunu ve Hataları

Black desert oyununda başınıza gelmiş ve her an gelecek oyun hatalarını bu yazıda bulacaksınız. Örneğin black desert giriş yapma yetkiniz yok hatasını online forumlarda ve internet sitelerinde arayan çoğu insan aradığını net olarak bulamamıştır. Black desert indirmeniz de bir eksik dosyanız yoksa Türkiye ve mena sunucularından yardım istemenize de gerek kalmayacaktır.

O zaman Giriş sorunu ve black desert hatalarının içeriklerini yayınlamaya ilk sorun olan genel launcher sorunundan başlayalım .

[Launcher] Hatası Genel Launcher Sorunu

Launcher problemi ile karşılaşıyorsanız, nedenleri bazı alt kategorilere dayanır. Bunlar nelerdir ve launcher problemini gidermenin çözüm yolunu hemen inceleyelim.

Vpn ayarları Bugüne kadar olmamış fakat bu hatadan sonra incelemeniz gereken ilk yol Vpn’dir. Vpn ( sanal özel ağ ) launcher hatası almanıza neden olur.  Bilgisayarınız İnternet Servis Sağlayıcınızdan kaynaklanabilecek bir etki alanıyla bağlantı kuramıyor veya bir yanıt alamıyor olabilir. Bir ücretsiz VPN kullanımı bu durumu kontrol edecektir.

Eğer uyumluluk modu açık ise kapatmanız gerekmektedir. Kapatmadığınız sürece hataları almaya devam edersiniz.

Kopuk veya Bozuk Dns : Çoğu İnternet Servis Sağlayıcıları kötü Etki Alanı Adı Sunucuları kullanır veya kullanıcılar dns ayarlarını değiştirirler . Bu durumda öncelikle dns ayarınızı resetlemeniz gerekiyor. Aynı sorunların devam etmesi halinde İnternet paketinizi yükseltmeniz gerekecek veya farklı bir internet sağlayıcı ile anlaşmanız lazım.

Black desert Hata kodu 2001

Böyle bir hata alıyorsanız , bir yama indirilirken istemci arka planda çalışırken ortaya çıkar. Oyunun tüm örneklerinin ve işlemlerinin sırasıyla Windows  ayarları ve Görev Yöneticinizden kapatıldığından emin olun. Bu ayarları yapmanız durumunda manuel patch sistemi kapanarak yeniden devreye girişi kolay olacaktır.

Eğer Hata kodu 2002 Gibi olduğunda ;

Bu hata, depolama aygıtınızda yeterli alan olmadığında ortaya çıkar. Dikkat ediniz bu ve bir çok hatanın nedeni oyunu indirirken bir dosyası bile eksik olsa birçok hataya yol açar. İndirmenin geri kalanının bitmesi için biraz yer açın.

Eğer Hata kodu 12001 ~ 12005 alıyorsanız ;

Başlatıcı’nın sunucuya istek göndermekte zorlanması durumunda ortaya çıkar. Güvenlik duvarını gerekirse bir kez kapatın . Tabi güvenlik duvarını sonra açmak kaydı ile . Virüsten koruma yazılımınızı geçici olarak devre dışı bıraktığınızdan ve Başlatıcı’nın güvenlik duvarınızdan geçmesine izin verildiğinden emin olun. Black desert errors almamak için giriş yaparken değil de , girişten sonra antivirüs programını açabilirsiniz.

Hata kodu 12006 ~ 12009 gibiyse ;

Black desert hata kodu 12006-12009
Black desert hata kodu 12006-12009

Yine yukarıdaki hataya benzer bir hatadır. Virüsten koruma yazılımınızı geçici olarak devre dışı bıraktığınızdan, Başlatıcı’nın güvenlik duvarınızdan geçmesine izin verildiğinden ve İnternet Servis Sağlayıcınızın Black desert sitesinin etki alanına erişimi engellemediğinden emin olun.

Black desert 15001 ( yapa yapılamadı hatası )

Genelde bu tarz hata can sıkıcıdır. VPN kullanırken yamayı indirmeye çalıştığınızda oluşur. Bazı VPN’lerin bir boyut veya bant genişliği sınırlaması vardır. Ağdaki diğer kullanıcılar için kaynak tasarrufu yapmak için büyük dosya parçaları indirmeyi önler. VPN’yi devre dışı bırakarak birden fazla vpn kullanmamanızı öneririz.

Daha fazla çözüme ulaşamadıysanız, ISS’nizin internet bağlantınızı sınırlandırdığı anlamını taşır. ISS’nizin müşteri hizmetleri ile görüşmeniz sorunu çözecektir.

Giriş Yapma Yetkiniz yok Hatası

Black desert oyun hatalarının en can sıkıcılarından bir tanesi de giriş yapma yetkisinin olmamasıdır. Oyunu başlatıyorsunuz ama size giriş yetkiniz yok diyorsa, çözümleri  var. Steam üzerinde kayıtlı bir profiliniz varsa ve oyunu satın almış iseniz sorunun çözümü çok basittir. Ama satın almadan oynuyorsanız bazı ayarları yapmanız gerekecek. Biz de bunları aşağıda tek tek anlatıyoruz. 

Çözüm 1 ; 

  • Öncelikle masaüstünüzde bulunan black desert simgesine sağ tık atın.
  • Özellikler bölümüne gelerek uyumluluk bölümünü seçin.
  • Daha sonra hangi işletim sistemini kullanıyorsanız (win 8 veya 10 )seçin
  • Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve açmayı deneyin .

Sorun çözülmediyse ikinci seçeneğe geçin.

Çözüm 2 ; 

  • Masaüstü black desert öğesine sağ tıklayın .
  • Özellikler bölümüne gelip uyumluluk modunu devre dışı bırakın .
  • Bilgisayarı kapatıp tekrar açın .
  • Bunu yaptıktan sonra onaylanmış e posta adresinizle oyuna girdiğinizden emin olun .

Çoğu black desert oyunu severler yeni hesap açtıktan sonra o bağlı olan E posta adreslerini doğrulamayı unuturlar. E posta adresinizi açın ve black desert Web sitesinden gelen maile tıklayıp onaylayın .

Bu şekilde bir onay yapmadığınız için giriş yapma yetkisinin gerçekleşmeyeceği açık ve nettir.

Çözüm 3 ; 

Oyunu steam üzerinden almış olanlar masa üstü üzerinden oyuna bağllanırken bu hatayı alabiliyorlar. Bunun yerine bilgisayarınızda Steam dosyasını açın ve bunun içerisinden oyunu açın. Böylece bu hatayı almayacaksınız.

Çözüm 4 ;

Bazen ise bu hatanın asıl nedeni bdo.bat dosyasıdır. C diskiniz üzerinde Program Files (x86)’a gelerek Steam \ dosyaları içerisinde bulunan bdo . bat’ı bularak çift tıklayın . Daha sonra oyunu açmaya çalışın. Olmaması halinde bdo bata sağ tıklayarak izin verin .

Ayrıca çoğu hatalar  da İnternet hızınız düşükse meydana gelmektedir. Ve en bilinmeyen Black Desert oyun hatası da Hard diskinizin okuma hızının düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Bilgi ve sorun yaşarsanız yorumlar kısmına yazabilir veya emeğe saygı için paylaşım yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.