Big Point Oyun Şirketi

Bigpoint oyun şirketi  2002 yılında kurulmuş ,tüm insanlara faydalı ve ücretsiz oyunlar sunmak amacıyla piyasada yerini almıştır.Asıl amacı güçlü bir istihdam yaratarak hızlıca oyun sektöründe ilerlemektir . Şirket kuruluşundan on yıl sonrasında çevrim içi mmorpg sektörün de en iyi oyunları ortaya koymak oldu .Ayrıca teknik ve yaratıcılık gücü ile tüm sorun ve oynanabilirliği yükseltmiştir.

Big point Oyun Şirketinin Çıkardığı Oyunlar

Big point oyun şirketi devasa oyunlar peşinde koşmaya devam ederken çıkardığı oyunlar da çoğalmaya başladı.Şirket hızlı büyümesinin sebebi de hatasız oyun ve kodlama yapmasıdır.Hem çıkardığı oyunlar da tüm oyuncu kategorilerine yetişmeye çalışmaktadır.

Bu şirketin asıl hedefi masaüstü oyunlar ve mobil oyunlar gibi kategoriler de hizmet vermektedir.

Big point masaüstü oyunları 

Big Point Mobil Oyunları 

  • Hocuz Puzzle
  • Blood Runs Cold

Bu tür çevrim içi yapıları sisteminde bulunduran oyun şirketi bir kaç güzel özelliği de bulunmaktadır.Bazı oyun şirketleri gibi , oyuna para yatırmayan oyuncuların güçsüz kalmasına engel olmak için ödeme veya ödeme yapmayanları ayırmamasıdır. Bu na en güzel örneği Brendan Greene kurmuş olduğu Pubg oyunu vermektedir.

Bu oyunda nasıl bir adada herkes çıplak halde dolaşıyor ise Big point oyun firması da aynı şekildedir.

Big Point Oyun Şirketi Kurucusu Ve Planı

Big point oyun kurucusu Heiko Huberz bir açıklamasın da oyun sevenleri sadece tüketici olarak görmeyiz. Kendi geleceğimizin ve şirketimizin daha iyi yerlere ulaşmasını sağlayan ve tutkulu topluluklar da dost kazanmayı hedefledik dedi. Huberiz en büyük planı ise çok odaklı oyuncu sayısını elde tutmaktır.

Heiko Hubertz
Heiko Hubertz -Big point şirket Kurucusu

Big point şirketinin ofisleri dünya çevrelerinde bulunmaktadır.Bunlardan bazıları Türkiye/İstanbul , Malta ,Berlin, Hamburg gibi ülke ve kentlerdedir.

Bigpoint sitesi ilk açıldığında sadece iki barındırdığı oyun vardı.Bunlar ;

Seafight & DarkOrbit

Bu oyunlar 2006 yıllarında 1 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. 2006 yıllarında ilk çıkan bir şirketin bu kadar ani bir yükselişi geleceğinin hızlı ve suratlı olduğunu kanıtlamıştır. Ayrıca böyle de oldu .

Big Point Oyun Şirketi” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.