ATARİ OYUNLARI

Atari Games (arcade) Corporation şirketi, çarşı rekreasyonlarının Amerikalı bir yapımcısıydı.Başlangıçta Atari oyunları, Inc.’in sikke işleyen çarşı atma bölümü ile, 1984 yılında kendi organizasyonundan ayrılmıştı.

atari oyunları
atari oyunları

ATARİ OYUNLARI NEDİR ?

Atari oyunları nedir,atari oyunları çocukluğumuzun geçmişinde kalsa da şuan önümüze çıksa sabırsızlıkla,heyecanla  oynamaya başlarız .Warner Communications’ın Atari Inc. bölümü 1983’ün ilk yetmiş beşinde 500 milyon dolar kaybettiğinde, çarşı madeni işletme birimi para kazanmak için tek bir kişiydi.

1984 yılında Warner, (bilgisayar oyun bölümlerini birleştiren) Atari Inc’in Atari Tüketici bölümünü Jack Tramiel’e (örgütü Atari Corporation olarak adlandırdı) sattı, ancak arcade madeni para birimini (Atari Coin) tuttu ve “Atari Games” adını aldı.

Tramiel ve Warner Communications arasındaki görüş, Atari Games’in “Atari” nin ardından “Recreations” ı logosuna güvenle dahil etmesi ve Atari Games’in müşteri vitrininde (PC’ler ve ev konsolları) Atari markasını hiç kullanamayacağıydı.

Atari Games, eski Atari Inc.’de çalışmış olan benzer temsilcilerin ve şeflerin büyük bölümünü elinde tuttu. Devretmeden önce girişimlerinin büyük bölümünü ilerletebilirdi.

Atari Corp, ilginç bir şekilde katılaşmış teşebbüsleri ve düzenli personel ve işlemleri. 1985’te, Atari Oyunlarının kontrol heyecanı, kısa sürede bir Amerikan yedekleme çalışması için coşku kaybeden Namco’ya (Atari Inc.’e sağlam tutarlı bir organizasyon) satıldı. 1986’da bir grup işçi Namco’nun payını satın aldı.

1989’da Warner Communications Time Inc ile birleşerek Time Warner’ı şekillendirdi. 1993 yılında Time Warner, Atari Games için bir kontrol hevesini satın aldı ve Time Warner Interactive bölümünün bir yardımcı maddesi haline geldi. Atari Games, yeni mülkiyetinde kişiliğini korurken, yine Tengen alışveriş birimi Time Warner Interactive etiketi rehberinden çıkarıldı.

1994 ortalarında Atari Games, Tengen ve Time Warner Interactive Group, Time Warner Interactive olarak birleşti. 1996’da Atari organizatörü Nolan Bushnell’in başarısız bir teklifi üzerine Atari Games, WMS Industries’e (Williams’ın sahibi ve Bally / Midway çarşı markaları) satıldı.

Arcade oyunları,(ARCADE GAMES) video oyunları Midway Oyunları Tarafından Dökülen Kader 1984 yılında kuruldu; 33 yıl önce 2003 yılıfat tarihi Merkezi Milpitas, Kaliforniya, ABD bulunuyor.

Hasbro Interactive, Atari Corporation’ın geri kalan kısımlarını satın aldığında, güvence veren üretici ve ev programlama alanındaki Atari adını geri yüklediğinde, Atari Games, iki Atari markasını karıştırmaktan kaçınmak için üst kuruluş Midway Games tarafından Midway Games West olarak yeniden adlandırıldı.

Yarısı, Atari Games’in çarşı konusundaki etkisini sona erdirerek 2001 yılında evdeki çerçevelere odaklanmak için çarşı pazarından ayrıldı. Halfway Games West, ev çerçeveleri için farklılıklar yarattı, ancak Atari Games’in varlığını tamamlayan ve eğlence fırsatlarındaki düşüşün ardından 2003 ortasında Midway tarafından dağıtıldı.

2009 yılına kadar, Midway Games West, temel yeteneği kuruluşlarının telif hakkı ve ticari marka sahibi olması gereken bir holding unsuru olarak varlığını devam ettirdi. Temmuz 2009’da, Midway’in korunan yenilikçiliğinin büyük bir kısmı Warner Bros Excitement’a satıldı ve Atari Games’in özelliklerini ve geçmişini son kez Warner’a geri getirdi. 

Atari Oyunları, çarşı rekreasyonlarını ve birimlerini birleştirmeye devam etti ve 1987’den itibaren aynı şekilde Nintendo Eğlence Sistemi için Teten markası altında bir tür Tetris de dahil olmak üzere kartuş sattı. Örgütler, Tetris ve Tengen’in Nintendo’nun lokavt çipini devretme haklarıyla ilgili anlaşmazlıklar ile tanımlanan, yabancılar tarafından onaylanmamış yön değiştirmeler yapılmasını önleyen, 1980’lerin sonlarında çeşitli iddialarda bulunmuşlardır.

(Atari Games’in Nintendo ile yaptığı kavgalar, önceki ana organizasyonlarınınkileriyle karıştırılmamalıdır – Atari, 1980’lerin sonlarında ve 1990’ların ortalarında Nintendo ile aynı şekilde işlem görmüştür.) Sonunda, dava 1994’te Atari Games ile bir anlaşma sağladı. Nintendo’nun para zararlarını ödemek ve birkaç patent lisansı kullanmak gerekir.

Arcade video oyunları

 Buna ek olarak: çarşı bilgisayar oyun geçmişi zaman çizelgesi Bilgisayar oyunu Controller-Icon-IDV-yeşil-tarih.svg Bir düzenlemenin bir kısmı, Bilgisayar oyunlarının tarihi Genel  OLARAK  1971’de Stanford Üniversitesi’nde yapılan anıları, SpaceWar bilgisayar oyununun madeni parayla çalışan bir şekli olan Galaxy Game‘i kurdu.

Bu, madeni parayla çalışan bir bilgisayar oyununun en dakikli bilinen halidir. Aynı saatlerde Nolan Bushnell, Nutting Associates için birincil kitlesel eğlence, Computer Space’i yaptı. 1972’de Atari’ye Nolan Bushnell ve Ted Dabney tarafından imza atıldı. Atari, temel olarak verimli elektronik ping pong bilgisayar oyunu olan eğlence Pong’u ile madeni parayla çalışan bilgisayar oyun endüstrisini yaptı.

Pong belirgin olmakla sonuçlandı, ancak taklitçiler Atari’nin çocuk sikke işleyen bilgisayar oyun pazarını yönetmesini engelledi. Parlak yaş  Atari salonu bilgisayar oyunlarının altın dönemi Taito’nun Space Invaders, 1978’de, büyük gişe rekorları kıran çarşı video oyunu olduğu ortaya çıktı.  Refahı, çarşı bilgisayar oyunlarının parlak zamanlarının başlangıcını ifade etti.

Bilgisayar oyunları çarşıları alışveriş merkezlerinde ortaya çıktı ve 1970’lerin sonu ve 1980’lerin ortasında ABD, Japonya ve farklı ülkelerde atletizm, süpermarketler, barlar ve sinema salonlarında küçük “köşe döşeme çareleri” gösterildi. Özellikle, Space Invaders (1978), Galaxian (1979), Pac-Man (1980), Battlezone (1980), Defender (1980) ve Bosconian (1981) yaygındır.

1981’e gelindiğinde, oyun odası bilgisayar oyunu endüstrisi 8 milyar dolar değerinde  (2016 yılında 21.1 milyar dolar). 1980’lerin sonlarında zincirler, örneğin Chuck E. Cheese’s, Ground Round, Dave ve Busters, ShowBiz Pizza Place ve Gatti’s Pizza geleneksel arcade veya bar koşullarını çarşılar ile birleştirdi.  1980’lerin sonuna gelindiğinde, ev bilgisayar oyunlarının destek yeniliklerindeki gelişmeler nedeniyle arcade bilgisayar oyunu ateşi bulanıklaşmaya başlamıştı. 1991’de ABD’nin çarşı bilgisayar oyunu gelirleri 2,1 milyar dolara geriledi.

Oyun odaları,bilgisayar oyunları, 1990’ların sonuna kadar, Amerika’daki gelirlerin 1999’da 1.33 milyar dolara düştüğü ve 2004’te 866 milyon doların altına düştüğü kadar çok miktarda düşmüştü.  Ayrıca, 2000’lerin ortalarından itibaren, PC’ler aracılığıyla oyun oynama ve internet üzerinden gelecekteki rahatlıklar ek olarak ortaya çıkmıştı , barikatlar ve sosyal iklimin hiçbir zaman koridorlardan çıkmadığı hiçbir ayarı kaldırdı.Oyun salonları benzer şekilde yeni eğlence boşaltımlarının kanayan kenarı statüsünü kaybetti.

Bir çarşıda bir eğlenceyi üç ya da dört koşulda (ortak bir çarşı saptırması için belki de 15 dakikalık bir oyun) oynama ve buna benzer bir maliyetle kiralama arasındaki kararı göz önüne alındığında, bir bilgisayar oyunu konforu için aynı yön değiştirme – destek döndü Tercih edilen karara. Çarpışma eğlenceleri oyun salonları için en çekici unsurlardı, çünkü oyuncuları kademeli olarak uygulayarak (çarşıda daha fazla para harcıyorlardı) yakın ve kişisel rekabet ve yarışmalar imkânı sundular, ancak işi bağımsız olarak güçlendiremediler Herkesten.

Atari Makineleri

Bir yirminci anma arcade makinesi, iki büyük rekreasyon Bayan Pac-Man ve Galaga. Makyaj malzemelerini korumak için, oyun salonları bilgisayar oyunlarını desteklemek için değişik bileşenler eklemişti, örneğin oyuncak eğlenceleri, mağaza saptırmaları ve normalde atıştırmalıklar ve fast food yemleme fayda. Chuck E. Cheddar’s ve Gatti’s Pizza (“GattiTowns”)gibi uzun süredir devam eden zincirlerin bir kısmı, “eğlenceli odaklamalar” veya “aile eğlenceleri merkezi” olarak da adlandırılır  bu düzenlemeye benzer şekilde değiştirildi.

Çok sayıdaki bir dönem bilgisayar oyun parkları uzun zamandan beri kapadı ve örnek olarak sikke işleyen rekreasyonlar genel olarak taahhüt edilen oyuncular ve uzmanlar alanında sona erdi. 2010’larda, bazı film tiyatroları ve aile eğlencesi odaları hala çok eğlencelidir.

Mmorpg online oyunlar gibi tamamen teknolojiye uymasada atari oyunları yine de güzeldi.