Asheron’s Call

Asheron’un çağrısı, adanın Dereth anakarasında ve birkaçı kuşatılmış adalar ve adalar üzerinde belirlendi. Auberean’in anekdot gezegenleri. Eğlence, aynı anda birçok oyuncu karakterine (veya sembollere) sahip olabilen geniş, tutarlı bir 3B sanal dünyasında oynandı.

2 Kasım 1999’da boşaltılan üçüncü büyük MMORPG. tarafından piyasaya sürüldü ve bu arada Ultima Online ve EverQuest olarak üretildi.  MMORPG  olarak piyasaya girdi. Eğlence sunucusunun benzersiz gönderiminden sonra ana sunucuları 17 yılı aşkın bir süredir tutuldu.

Asheron’s Call (AC), Turbine Entertainment Software tarafından yaratılan ve dağıtılan Microsoft Windows tabanlı PC’ler için bir rüya MMORPG (multiplayer online pretending amusement).

Asheron’s Call nedir ? Asheron’s Call nasıl oynanır ? 20 Aralık 2016’da Asheron’un çağrısının her birinin 31 Ocak 2017’de yapılacağı bildirildi. O gün bir EST gibi bir şey bulunmamasına rağmen.Mmorpg online oyunlar  asherons ile video .

 Asheron’s Call Oyunu

Cesur bir rüya dünyasına girin  Asheron’un Çağrısı bir sembol ya da altı yönlendirme ırkından birinden yapılır. Oyuncu, önceden belirlenmiş sayıda karakteristik odağı belirler (örneğin, ‘Kalite’, ‘Koordinasyon’ ve ‘Canlılık’) ve kabiliyetleri seçer (örneğin, ‘Silahsız Muharebe’ Karakter karakteristikleri tarafından kontrol edilir.Sınıf karakterlerinin pek çok farklı eğlencesi belirli bir sınıfa sokulmaz ve hatta daha sonra farklılık kazanmak için yetenekleri seçebilirler.

Öğretilen oyun, kazanan bilgi odağını içerir (‘XP ‘) Savaşta yaratıkları çizmek ve ezmek, yolculukları tatmin etmek ve NPC’ler ile iletişim kurmak gibi çeşitli alıştırmalarla karakter özelliklerini ya da yetenekleri “harcamak” yoluyla karakterin kapasitesini arttırma becerisine odaklanıyor Ekstra uzmanlık odaklanıyor .

Belirli seviyelere ulaşma kabiliyeti ve bu becerilere odaklanma, yeni yetenekler elde etmek veya bunları “hazırlamak” için kullanılabilir. Kazanma sırasına rağmen Savunma, silahlar, refah karışımları ve heceleme pulları gibi düzenli olarak geri kazanılabilir bir yağmura neden olurlar. Birçok çeşit yağma, Asheron’s Call’un “çakırcasına” yaratma çerçevesi vasıtasıyla istisnai büyüler ve etkilerle geliştirilebilir veya damlatılabilir.

Asheron Çağrısı, tamamlayıcı madde ve seyrek canlı “dünya vesileleri” ile aylarca yenilenirken “uzun süredir muhasebe içeriği, aralıklı yeni misyonlar ve tüm dünyayı açıkça etkileyen vesileler” sundu. Yön değiştirmenin nakit sadece Pyreal.  Dünya, 500 kilometrekareye (1,300 km2) ulaşmış durumda.

Sınıftaki pek çok farklı eğlencenin aksine, dünya yüzeyinde hiçbir bölge veya “vaka” yoktur. Bu, oyuncuların ekranı veya belirlenemeyen sınırları istiflemeden yürümek suretiyle dünyayı geçebileceğini ve orada bulunabilecek herhangi bir bölgenin gezegende gerçek bir soru olduğunu ima eder. Dünya ayrıca, seyahati kolaylaştıran tek yönlü geçiş yollarının düzeniyle bastırılmıştır.

Giriş yollarının bir kısmı karmaşık cezaevlerini de ister. Hapishanelerin büyük bir bölümü bir parça misyon ve çarpıcı servet içeriyor. İlk büyü çerçevesinde, kasterin deney yoluyla bulması gereken her büyü için özel formüller vardı.

Enchantment test edildi ve nadirdi. Büyü bölümlerinin bu düzeni daha sonra ortadan kaldırıldı ve büyüleyici tekerlekler hazırlandıkları büyü okullarının her biri için (bir hayvan, şey, yaşam ve savaş) bir azalma mumunun ilerlemesi ve bir “odağı” taşıyacak daha az zor bir çerçeve ile değiştirildi ve bokböcekleri. Her bir büyü, ya kazanılmış ya da servet olarak bulunan bir parşömeden bulunmuştur. Eski çerçeve alternatif olarak eğlenceye bırakıldı.

asherons call
asherons call

Oyuncular simgelerini “yaşamsal alanlara” bağlarlar; burada simge çalıştırılırsa geri yüklenir. Canlandırılan karakterler, ateşin büyük bir bölümünü, en azından önemli şeylerini kaybeder ve ayrıca, “vitae penaltısı” olarak bilinen şeyin anayasasının belirli bir oranını (temel ve isteğe bağlı nitelikleri ve nitelikleri) kısaca kaybederler.

Oyuncu daha sonra, geri yüklenen simgeyi ölümün gerçekleştiği yere gönderebilir ve öğeleri kendi bekleyen ‘kadavradan’ iyileştirebilir. Oyuncu-cellat (‘PK’) kavga eder, galip düşen eşyaları yenik düşürür. Her durumda, daha sonra verilen ‘vitae cezası’, mütevazı bir ekstra anlayış ölçüsü veya ‘XP’ kaldırarak kovulur.

Player Killers (‘PK’ler), oyuncuların savaşa karşı oynadığı savaşa karşı savaşta farklı PK’lere saldırmaya veya saldırıya güç verecek karakterlerinin durumunu değiştiren oyuncular. Çoğu sunucuda, oyuncular tabii ki birbirlerine saldıracak ve durumlarını istikrarlı bir şekilde ‘PK’ olarak değiştirecekler.

Asheron’s Call, oyuncular arasında resmi bağlantılar ve ödüller hoş oynamayı sağlayan olağanüstü bir sadakat ve özellik çerçevesi vurguluyor.

 Eşdeğer veya daha düşük seviyedeki bir oyuncu aynı veya daha fazla miktarda bir oyuncuya sadakat küfredebilir ve bir destekçinin vasalına dönüşebilir. Destekçi, vasalın nakit, şey, saptırma bilgisi veya korumanın karşılığında bir bağışçı aramak üzere hazırlandığını söylerken, vasalın yaptığı şey ışığında biraz ödül tecrübesi kazanır.  Oyuncular aynı şekilde dernekler halinde birleşebilir, tesadüfen kendi aralarında topladıkları tecrübeleri de birleştirebilirler.

Karakterler Alchemy yeteneklerinden yararlanarak sayısız değerli şeyler yapabilir, örneğin doğal niteliklere sahip roketlere (yangın, aşındırıcı vb.) Rolü olan yağlar ve çeşitli zararlılara karşı genişleyen geçirgenliği olmayan elmaslar. Kimyagerler, beslenen maddelere bağlanabilen karışımları, sıkışan direncin ölçüsünü arttırmak için veya iyileştirme veya refahı iyileştirmek için yapabilirler. [10] Simya ayrıca, refah, büyü ve dayanıklılık eliksirlerini harmanlamak için kullanılabilir. Oyuncular cephane yapabilir ve pasta, lager, nuga ve oranlardan yemekler pişirebilirler. Bunlar daha sonra refah, mana ve stamina genişletmek için yağlarla birleştirilebilir

 Asheron Oyunu Genel özeti

Asheron Çağrısı’nın hesabı, birkaç evren ve çok uzun yıllar boyunca geçmektedir. Hikayedeki temel evrenler, saptırmada insan karakterlerinin başladığı dünya olan Ispar ve küçük bir ada kıtası olan Derev’in ve eğlence mekânının bulunduğu muazzam dünya olan Auberean’dır.

Saptırmanın aydan aya değiştiği bir hikaye. Auberean’ın tarihi zemini, 35.000 ila 40.000 [12] yıl geride. Empyreans olarak bilinen bir canlı yarışı dünyaya tarihinin büyük kısmını dünyaya emretti. Hayat beklentileri 1.000 yıl olan, uzun boylu ince insan ırklarıydı  ve Falatacot, Dericost, Haebrous ve Yalaini gibi birkaç dernek olarak ayrıldılar.

Bu toplumlar, yıllar boyunca pek çok çatışma yaşadı; ancak sonunda, sayısız deniz ve okyanuslardan oluşan bir evrende, Yalaini’nin “Seaborne İmparatorluğu” baskın bir topluma dönüştü. Bir Yalaini ve imparatorluk ailesinden olan Asheron Realaidain, hikayenin oyuncular için başladığı zamandan yaklaşık 2500 yıl önce tasarlanmıştı;

Dereth’de “üsse dokundukları zaman”. Asheron’un dünyaya girişinden kısa bir süre sonra, Yalaini bireyleri ile Hopeslayer olan Bael’Zharon adlı şeytani bir düşman tarafından yönlendirilen çok sayıda Gölge, karanlık ve kargaşa hayvanları arasında bir savaş başladı. Gölgeler ile savaş 500 yıldan fazla sürdü ve Yalaini, Auberean’dan ayrılanlardan Dereth’e bir kez daha itildi, hemen yenildi.

Her şey başarısız olursa Asheron ve beş büyücünün Yalaini komitesi kaderlerini savuşturabilir ve sonuçta düzlem büyüsünün insan tecrübesinin ifadeleri vasıtasıyla Bael Zharon’u yenebilirdi – varlığın uçakları ve ortadaki boşluk ile ilgili büyü Onlar giriş alanı olarak bilinirler. Değerli bir taş seramikten yararlanarak, oda Bael’Zharon’u başka bir düzlemde sızdırdı. Düzeltme inanılmaz bir patlama getirdi ve toplantının tüm bireyleri öldürüldü.

Asheron, annesi Falatacot Blood gümrükleri ve Adja adında Falatacot kanlı bir “cadde” tarafından gerçekleştirilen, ancak patlamanın öncesinde sağlanan Asheron’dan sağ kurtuldu. Bael’zharon devirerek, Gölge silahlı kuvvetler geri çekildi ve Yalaini bireyleri bağışlandı.

Asheron, düzlemsel büyüyü araştırmaya devam etti. Sonunda, Yalaini bu büyü özelliğine başvurdu ve bunu bir alanla başlayıp diğerine geçmek için kullandı. Bu kayıtları Auberean’ı araştırmak için kullandılar ve uzun vadede Ispar olarak bilinen insanların evren evrenini de içeren farklı evrenleri araştırmaya başladılar.

Soruşturmalarında Yalaini, çeşitli canavar ürpertici çakır türlerinin komutasındaki bir dünyaya gitti. Bu hayvan türlerinden bir tanesi yol arkadaşlarından birini öldüren Olthoi olarak biliniyordu. Yalaini İmparatoru, Olthoi’nin araştırma için geri getirilmesini ve muhtemelen alan adı için silah olarak kullanılmasını talep etti. Bu etkinlik, Gaerlan adlı bir sihirbazın yanlış adımıyla birlikte Yalaini’nin kaderi olacaktır. Olthoi ayaklandı ve Yalaini savaşı kaybetti. 100 yılın ardından, hayatta kalan tüm Yalaini, Dereth adasına geri gönderildi ve gerçeğin hemen hemen 80 yıl sonra tek bir Olthoi Kraliçesi adaya inerek ırkı üretmeye başladı.

Son güvenlik yerleri saldırıya uğradı, Yalaini geri kalanı dünyadan çekildi. Asheron ve takipçileri, Yalaini bireylerini durağanlık durumunda giriş alanına gönderen Sundering olarak bilinen etkili bir planar büyü büyüdü. Öğrencilerini de gönderdikten sonra Asheron, son adresteki güvenlik alanına geri döndü – küçük bir ada üzerindeki kalesi – ve tek b

Asherons-call-game
Asherons-call-game

aşlarına Olthoi’yi yok etme yaklaşımına ateş açmaya başladı.

Başlıca insanlar Dereth’in üssüne dokunduğunda 500 yılı aşkın süre geçti. Bu insanlar hemen Olthoi tarafından boyunduruk altına alındı. Birçoğu kurtulmaya çalıştı ancak çok az kişi hayatta kaldı. Elysa Strathelar ve Thorsten Cragstone tarafından tahrik edilen bir toplantı yapıldı. Bazılarını baştan koruma altına aldılar ve Yeraltı Şehri olarak bilinen bir Empyrean mezarlığı buldu. Şehrin eski bir içeriği, Asheron ve şatöünün alanını anlattı. Onların öncüleri, Cragstone’un hayatının pahasına yaptıkları Olthoi Kraliçesini öldürmek için toksik bir madde veren Asheron’a gitti. 

 

Oyun tarihi : 2kasım/1999

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.