Aeria Games

Aeria Games

Aeria Games

Aeria Games çok kıymetli ve çok iş çıkarmış bir yayıncıdır.Aeria Games eskiden Aeria Games and Entertainment olarak bilinen Aeria Games, çevrimiçi bir oyun yayıncısıdır. Bu şirket nereden yönetilmekte diyorsanız merkezi Berlin, Almanya’da bulunmaktadır.

Şirkette ProSiebenSat.1 Media‘nın bir yan kuruluşu olan Aeria Games,  çok oyunculu çevrimiçi oyunlar için bir İnternet oyun portalı olarak işletmektedir. Aynı zamanda çoklu formatta, istemci oyunlarında, tarayıcı oyunlarında ve mobil oyunlarda çok platformlarda  çevrimiçi oyunlara odaklanır bu yollardan devam eder. Şirket kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avrupa için büyük ülkeler çapında  oyunlar yayınlamaktadır.

Aeria Games, Santa Clara, Kaliforniya’da Aeria Games & Entertainment olarak ilk  bu isimde  kuruldu. Daha sonra aradan tam iki yıl sonra, ilk uluslararası ofisini, daha sonra şirketin merkezi haline gelen Berlin, Almanya’da açmış oldular. 5 Ocak’ta şirket 2012’de ijji‘yi satın aldı.

Şirket ayrıca 2012’nin sonunda Gamepot ile birleşmiş yapmış olduğu gücüne güç katmıştır.

Daha sonra yıl şubat 2014’te, iştirakleri Aeria Games Europe GmbH dahil olmak üzere dünya çapındaki tüm PC oyunları işleri ProSiebenSat.1 Media’ya satıldı.  Mayıs 2016’da, Aeria Games Gamigo ile birleşti ve Berlin’deki eski 260 çalışanının 100’ünü bıraktı.

Oyunlarının ücretsiz oynanması ve gelir elde etmek için bir mikro ödeme sistemi kullanması mevcuttur.

Oyun Şirketleri