AD2460

AD2460 mmo oyunu çok farklı amaçlarla piyasaya çıkmış norveç li oyun geliştirici olan Fifth seasonun yarattıgı bu bilim kurgu mmooyununu ad2460 adında aılarak  genel oyuncuların mmo’ya bakış açılarını değiştirmek,daha çok sevdirmeye uğraştırmak için amaç edindiğini bu oyunla görececğiz.
Oyunun amacı bir kaynak ugruna yapılan bir yarışı kazanmak kendi dünyasını geliştirmeye çalışmak olacaktır.Oyunun nasıl oynandıgı hakkında bilgi vermek istersek oyuna başladığınızda yalnız kalmıyorsunuz size rehberlik eden birisi olacak arayüzünü tanımanıza yardımcı olan birisi olacaktır.
Bazı mmorlarda bu böyle değildir tabiki.Oyun ilk başlarda sıkıcı veya karmakarışık gelebilir gözünüze ama çok değil biraz içeriğine daldıgınızda nasıl çalıştığını ögrenecek oyunun daha hızlı ve kolay oldugunu bileceksiniz.
Oyunda etrafa bakınız cevresini geziniz,oyunu tanımak için  hızlı bır sekılde hahreket edin,ki rakipleriniz sizden üstün olmasın.Ögretici bu oyunda ek olarak  oyunun arayüzünün sol alt kösesinde -?- işareti vardır.
Bu işaret size oyuna ait tüm yardımları ekrana taşıyacaktır.Arayüzünün çevresinde soru işareti ile beraber butonlar yer alır.Bunlar ise bazı ayarları belirliyecektir sizlere,aynı zamanda bazı istatistiklerinin ne anlam taşıdıgını söylüyecektir.AD2460 oyununda
cok fazla detay ile oyunu çabuk kavrayacak verilen bilgileri tahmın etsenızde talımatları okumanızı tavsıye ederız.

AD2460 Oyununa Başlamak

 • Araştırma Geliiştirmiş Grup:Araştırma paneli yer almaktadır,bunu tıklayarak açınız.Mevcut projeler listesindeki ilk simgeyi tıklayıp açıyoruz,Siparişi tıklayın ve araştırma başlar.Her bir kaynaktan ne kadar kaldığını görmek için üstteki kaynağı kontrol ediniz.Herhangi bir kaynagı israf etmeyin onlar değerlidir.
 • Hassium Refinery Addon’u Başlatın: Tesisler paneli vardır,bunu açınız.Yine sol alt bölümdeki tesis listesinden Rafineri tesisini bulun.’Tesisler’ panelini tıklayarak açın. Sol alt panel bölümündeki tesis listesinden ‘Rafineri’ tesisini bulun.Hemen tıklayın. Ekranın sağ alt bölümündeki görsel sunumdan ‘Hassium Refinery’ Sekmesinii seçiniz. Sağ üst bölümdeki ‘Oluştur’ butonunu tıklatın. Her bir kaynağa ilişkin maliyetin ‘Oluştur’ tuşunun çevresinde yer alan gösterildiğine iyi bakın. AD2460 ile tıpa tıp aynı olanı  geçerlidir.
AD2460
AD2460

Standart bir Karakol Güçlendirin

 • ‘Development’ panelini seçip bu paneli açın. Sol alt bölümde yer alan ‘Mevcut Projeler’ listesinden ‘Standart karakol’ ‘ı düğmesini bulun. Panelin sağ üst bölümündeki ‘Sipariş’ düğmesini tıklayın ve açınız. Kalkınma şimdi çalışıyor olacaktır bıraz sabırdan sonra acılmıs olacaktır. Geliştirme için süre ölçer artık kullanıcı arayüzünün alt tarafında yer alacaktır. Gelişme tamamlandıktan sonra, karakolunuzu geliştirebileceksiniz, böylece ilk kaynak gezegeninizin yolunu arzu etmiş bulmuş olacaksınız.
 1. Prospector Yetiştir üret

‘Üretim’ panelini seçerek açınız. ‘Prospector’u bulunuz. Sol alt menüdeki ‘Mevcut Üniteler’ listesinde ‘Yardımcı Gemiler’ başlığı altında listelenmiştir bunlar. Tıklayın ve ardından panelin sağ üst bölümündeki ‘Oluştur’u seçiniz.Bunun gibi panelleri oyunda daha hızlı ögreneceksiniz.

AD2460 GÖREVLER

İlk karakolunuzu oluşturup yerleştirdikten sonra lütfen  AD2460′daki güçlere  göz atmanın  zamanı gelmiştir . Bunlar  dünyanızla ilgili çeşitli hikayeleri anlatıp ve ayrıca deneyim kaynakları yaratacaktır , kaynakları ve hatta bazen gemileri ve sizin için kullanılabilecek çeşitte  diğer birimleri mükemmel bir kaynağıdır.

Oyuncu misyonları her zaman ve daima  oyunun “Görevler” bölümünden başlatılır,bu secenek ile çok karsılasırsınız. Ana menüdeki ‘Görevler’i tıklayın ve bir bölüm içeri girecektir.Burada bazı paketler bulunmaktadır.

AD2460 oyunu ilk misyon paketini seçiniz başalmış oluyorsunuz, ‘İlk Adımlar‘. Bunu yaptıktan sonra, paketler kayabilir,yer değiştirebilir ve pakete yönelik görevlerin bir listesini gösterir bunu unutmayın . Sağ tarafta bazı asma kilit simgeleri yer alacaktır bunu sizde göreceksiniz. Bu görevler, paketteki belirli görevleri bitirip  tamamlanıncaya kadar kullanılamaz yani görevler bitmek zorundadır. Sağda bazı simgelerin ardışık olduğunu arka arkaya yer aldıgını  belirten bağlantı simgeleri de bulunmaktadır. AD2460 game Bir çok özel görev  sıralı, ancak hepsi böyle değildir

AD2460 oyununda şimdi lütfen İlk özel görevi  seçin ‘Kayıp Sinifacı’. Şimdi, Pack görüntüsünün altındaki özel görev hakkında bazı bilgiler edineceksiniz ,göreceksiniz. özel görev  açıklaması durumu anlatıyor,herşey açıkca yazıyor ve bunun sağında görevin türü,amacı , ve  neye ihtiyacınız ve ne kadar süreceği gibi özel görev  için bazı yüzeysel istatistikler var.

ad2460
ad2460

İZCI KULLANMA Seçenekleri

Bir gezegende gözlemcinin kullanılması,seçilmesi  oyuncuya ait gezegenler hakkında bilgi toplamanın en temel,en biirinci  yoludur. İzci nedir,ne yapar izci , bir gezegendeki herhangi bir etkinliğin yanı sıra, mevcut kaynaklar ve burada depolanan kaynaklar hakkında herhangi bir bilgiyi  geri bildirmek bunları yönetmekle görevlidir.

Bir keşif görevini başlatmak için bir keşif gemisi kurmanız lazım bu kesin gereklidir. Bu oyunun ana bölümünde bulunan üretim panelinden edinilebilir bu şecenek. Bunlar oluşturulduktan sonra, starmap’ı kesinlikle açmanız ve gözlemlemek istediğiniz belirli gezegene yakınlaşmanız lazım olacak. Bunu bulduktan sonra, ‘aracı’ simgesini seçiniz. Burada mümkün olan tüm istihbarat size özel görevleri verir. Eğer izci bir geminiz varsa, bunlar listelenir,sıraya biner. İzci butonuna basınız lütfen. Fırlatacağınız,ileriye atacagınız  görevin ayrıntılarını gösteren bir panel açılıverir. Göreve başlamak için ‘yürüt'(play) düğmesine basınız.Evet şimdi göreviniz aktif olmuştur.Kısaca değinirsek AD2460 oyunu Nedir diye;

AD2460 OYUNUNDA GEZEGENLERINIZI SAĞLAMLAŞTIRIN

Yeni teknolojileri araştıran bu oyunda , yeni gemi türleri geliştirerek,kurun ve diğer gezegenlerdeki maden karakollarından gerekli kaynakları temin ederek daha güçlü olun daha sağlam olun rakiblerinizi yenin.AD2460 toplam 3 tane teknolojide uzmanlaşabilirsiniz bunlar :

InTechAD2460’da Çok sayıda füze ile güçlü gemisi vardır.
StronTechAD2460’da Yüksek hasar enerji silahları bulunur .
NeoTechAD2460’da Kaçınma ve özel efektlerde mükemmel bir oyun .

AD2460” için bir yorum

 • 22 Şubat 2017 tarihinde, saat 10:42
  Permalink

  Oyun çok güzel ve harika bir oyun

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.